• Demo Hotel Bodrum
KAHİRE & SHARM EL SHEIKH TURU AIR CAIRO HAVA YOLLARI İLE 5 GECE (CAI-SSH) (KURBAN BAYRAMI)KAHİRE & SHARM EL SHEIKH TURU AIR CAIRO HAVA YOLLARI İLE 5 GECE (CAI-SSH) (KURBAN BAYRAMI)
 İYİ SEÇİM!

KAHİRE & SHARM EL SHEIKH TURU AIR CAIRO HAVA YOLLARI İLE 5...


 • 5 Gece 6 Gün
 • Oda Kahvaltı
 • 4 & 5 Yıldızlı Otellerde Konaklama
 • Air Cairo Hava Yolları ile
 • Ekonomik Fiyatlar
 • Son Koltuklar!
Kahire, Mısır'ın tarihi başkenti ve piramitleriyle ünlüdür. Sharm el-Sheikh ise Kızıldeniz'in eşsiz mercan resifleri ve su altı yaşamıyla popüler bir tatil beldesidir.

Kahire ve Sharm el-Sheikh, Mısır'ın en popüler turistik destinasyonlarından ikisidir. İkisi arasında oldukça farklı deneyimler sunarlar.

1. **Kahire:**

   - Mısır'ın başkenti olan Kahire, tarihi ve kültürel zenginliğiyle bilinir.

   - Giza Platosu'ndaki Büyük Piramitler, Keops, Kefren ve Mikerinos'un piramitleri, Büyük Sfenks gibi dünyaca ünlü antik yapıları görmek için Kahire'ye gelen turistlerin çoğunluğunu cezbeder.

   - Mısır Müzesi, binlerce antik eserin bulunduğu önemli bir müzedir. Firavun mezarlarından eserler, mumyalar ve diğer tarihi eserler burada sergilenir.

   - İslami tarihin izlerini taşıyan El-Muizz Sokağı gibi yerler, tarihi dokuyu koruyan ve İslam kültürünü yansıtan yapıları barındırır.

   - Kahire'de gece hayatı da oldukça canlıdır, birçok restoran, kafe ve gece kulübü bulunur.

2. **Sharm el-Sheikh:**

   - Sharm el-Sheikh, Mısır'ın Sina Yarımadası'ndaki bir tatil beldesidir.

   - Büyüleyici mercan resifleri ve zengin deniz yaşamıyla tanınan Kızıldeniz'in kıyısında yer alır.

   - Şnorkelle dalış, dalış ve su sporları için ideal bir yerdir. Burada dalış eğitimi alabilir, mercan resiflerini ve renkli balıkları görebilirsiniz.

   - Luks oteller, tatil köyleri ve restoranlarla dolu olan Sharm el-Sheikh, dinlenmek ve rahatlamak isteyen tatilcilere hitap eder.

   - Ras Mohammed Milli Parkı gibi doğal güzellikleri keşfetmek için de ideal bir bölgedir.

Kahire daha çok tarihi ve kültürel cazibesi olan bir şehirdir, Sharm el-Sheikh ise dinlenme ve deniz turizmi için ideal bir destinasyondur. Mısır tatili planlarken her iki yeri de göz önünde bulundurabilir ve gezinizde birleştirebilirsiniz.

TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1. Gün: İSTANBUL – KAHİRE – Akşam Yemekli ve Eğlenceli Nil Nehri Tekne Turu

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı dış hatlar terminalinde uçuştan 3 saat önce gerçekleşecek buluşmanın ardından gerçekleştirilecek bagaj teslim, check-in ve pasaport kontrol işlemleri sonrasında Air Cairo Havayolları özel uçuşu ile 12:15’de Mısır’ın başkenti Kahire’ye uçuyoruz. Yerel saat ile 13:10’da Kahire’ye varış ve ardından otelimize transfer, odaların alınmasına kadar serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Akşam yemekli ve Eğlenceli Nil Nehri Tekne Turu (75 Euro) programımıza katılabilirler. Tur sonrası otelimize transfer ve geceleme Kahire’deki otelimizde.Konaklama: 4 & 5 Yıldızlı Otellerde Konaklama
2. Gün: KAHİRE – (Öğle Yemekli Piramitler & Sfenks & Kahire Müzesi Turu)

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı ardından serbest zaman sunuyoruz. Bu serbest zaman dahilinde arzu eden misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan tam günlük Öğle Yemekli Piramitler & Sfenks & Kahire Müzesi Turu (95 Euro – müze ve ören yeri giriş ücretleri dahildir) programımıza katılabilirler. Bu turumuzda Giza Piramitleri Keops, Kefren, Mikerinos piramitlerini ve Sfenks heykellerini göreceğiz. Giza Piramitleri turumuz sonrası parfüm yapım ve papirüs atölyelerini ziyaret edeceğiz. Atölye ziyaretlerimizin ardından turumuzun son ziyaret noktası olan Kahire Müzesi ‘ne hareket ediyoruz. Dünyanın en önemli koleksiyonlarına ve antik Mısır hazinelerine ev sahipliği yapan, yaklaşık 120 binden fazla eser bulunan Kahire Müzesi ziyaretimizde antik Mısır dönemine ait papiruslar, paralar, mumyalama bölümleri ve başta Tutankamon olmak üzere birçok firavuna ait mumya ve mezarı görme şansına sahip olacağız. Tur sonrası otelimize transfer ve serbest zaman. Bu serbest zaman dahilinde arzu eden misafirlerimiz, ekstra düzenlenecek olan Akşam Yemekli Kahire Şaheserleri ve Antik Çarşılar Turu (55 Euro) programımıza katılabilirler. Akşam yemeği ile başlayacağımız turumuzda Eski Kahire, Enver Sedat Aniti , El Tahrir Meydanı, Kahire Kulesi, Nil Nehri ve down town panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Ardından Kahire’nin en hareketli ve renkli çarşılarından olan Khan El Khalili çarşısında serbest zaman sunacağız. Tarihi 14. YY ‘a dayanan ve bu özelliği ile Orta Doğu’nun en eski ve tarihi antik pazarlarından olan ve yerel hediyelik ve antika eşyalardan mücevherata, altın ve baharata kadar birçok ürünü bulabileceğimiz, dar sokaklarında dolaşırken yerel esnaf ile pazarlık yaparak alışverişin keyfine varabileceğimiz gezimiz sonrası şehir merkezinde serbest zaman sunuyoruz. Tur sonrası otelimize transfer ve geceleme Kahire’deki otelimizde.Konaklama: 4 & 5 Yıldızlı Otellerde Konaklama
3. Gün: KAHİRE – SHARM EL SHEIKH – (Eski ve Yeni Sharm El Sheikh Turu)

Otelimizde alacağımız erken kahvaltı ve odalarımızın boşaltılması ardından Kahire’den Güney Sina Yarımadası’nın göz bebeği Sharm El Sheikh’e doğru yola çıkıyoruz. (500 km) Öğleden sonra Sharm El Sheikh’deki otelimize varış ve odalarımızın alınmasından sonra deniz & güneş & kum ve Herşey dahil konaklama konseptinin keyfini çıkarabilirsiniz. Dinlenmek üzere serbest zaman ve otelde alınacak akşam yemeği ve düzenlenecek eğlence & animasyon programları ardından, akşam arzu eden misafirlerimiz, ekstra düzenlenecek olan Eski ve Yeni Sharm El Sheikh Turu (30 Euro) programımıza katılabilirler. Birbirinden otantik caddeleri, restoranları, mağazaları, cafeleri ile Mısır‘ın en hareketli ve eğlenceli gece hayatına sahip olan Eski ve Yeni Sharm ‘ı birlikte keşfedeceğimiz turumuzu düzenliyoruz. Tur sonrası otelimize transfer.Konaklama: 4 & 5 Yıldızlı Otellerde Konaklama
4. Gün: SHARM EL SHEIKH – (Çölde ATV Safari ve Akşam Yemekli Bedevi Gecesi)

Sabah kahvaltısı ardından tam gün serbest zaman. Bu serbest zaman dahilinde deniz & kum ve güneşin tadını çıkartabilirsiniz. Öğleden sonra arzu eden misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Çölde ATV Safari ve Akşam Yemekli Bedevi Gecesi (85 Euro – Ören yeri giriş ücretleri dahildir) programımıza katılabilirler. Bu turumuzda ilk olarak çölün macera ve adrenalin dolu eşsiz coğrafyasında unutulmaz bir ATV sürüş keyfi yaşayacağız. Turumuzun devamında gün batımının ardından çöl yaşantısının bir parçası olan Bedeviler’e ait kampta sunulacak olan ve alkolsüz içeceklerin fiyata dahil olduğu eğlenceli akşam yemeği programımızda çöl gecesinin büyüleyici atmosferinde Mısır ve Bedevi mutfağını tadacağız. Tur sonrası akşam saatlerinde otelimize dönüyor ve Herşey dahil konaklama konseptinin keyfini çıkartmaya devam ediyoruz. Konaklama: 4 & 5 Yıldızlı Otellerde Konaklama
5. Gün: SHARM EL SHEIKH – (Öğle Yemekli Ras Muhammed Milli Park Tekne Turu)

Sabah kahvaltısı ardından tam gün serbest zaman. Bu serbest zaman dahilinde deniz & kum ve güneşin tadını çıkartabilirsiniz. Arzu eden misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Öğle Yemekli Ras Muhammed Milli Park Turu : Tekne ile (60 Euro) veya Cam Dipli Lüks Katamaran ile (90 Euro) - Milli Park giriş ücretleri dahildir. Turumuza katılabilirler. Batıda Süveyş Kanalı, doğuda ise Akabe Körfezine bakan Ras Mohamed Milli Parkı, Kızıldeniz'in en güzel yerlerinden biridir. Mangrov ağaçları, tuz göletleri, bakir plajları, doğal çöl yapısı, inanılmaz güzellikteki sualtı yaşamı ile Mısır'a gidenlerin mutlaka ziyaret etmek istedikleri yerlerden birisidir. Tam günlük ve öğle yemekli tekne gezimizde Ras Mohammed'in tüm güzelliklerinin tadını doyasıya çıkarabileceksiniz. Teknemizde alkolsüz limitli içecekler ikram edilecektir. Dileyen misafirlerimiz rehberimize önceden haber vermek kaydı ile scuba dalış gerçekleştirebilirler. Tur sonrası akşamüzeri otelimize dönüyor ve Herşey dahil konaklama konseptinin keyfini çıkartmaya devam ediyoruz. Konaklama: 4 & 5 Yıldızlı Otellerde Konaklama
6. Gün: SHARM EL SHEIKH – İSTANBUL

Sabah kahvaltısı ve otelden çıkış işlemleri ardından İstanbul’a gerçekleşecek dönüş uçuşumuza kadar serbest zaman sunuyoruz. Rehberimizin belirteceği saatte Sharm Havalimanı’na transfer. Bagaj teslim, check-in ve pasaport kontrol işlemlerinin ardından Air Cairo Havayolları özel uçuşu ile 12:00’de İstanbul ‘a uçuyoruz. TSİ 15.40 ‘de İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı ‘na varış ve turumuzun sonu. 

DAHİL OLANLAR:
• Air Cairo Havayolları özel seferleri ile S. Gökçen HL – Kahire // Sharm – S. Gökçen HL parkurunda uçak bileti,
• Havalimanı vergileri ve hizmetleri bedeli,
• Seçilen Otel kategorisinde Kahire’de 2 Gece Oda & Kahvaltı (2 kahvaltı) ve Sharm El Sheikh’de 3 Gece belirtilen konseptte HER ŞEY DAHİL konaklamalar,
• Havalimanı / Otel / Havalimanı transferleri,
• Kahire – Sharm El Sheikh arası otobüs yolculuğu
• Otel ve Turist şehir vergileri,
• Türkçe rehberlik hizmetleri
• TURSAB Mesleki Sorumluluk Sigortası

HARİÇ OLANLAR:
• Kapıda Mısır Vizesi (25 Euro). (Yeşil pasaport sahibi misafirlerimiz vizeden muaftır)
• Yurt dışı çıkış harcı bedeli
• Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar,
• Programda belirtilmeyen tüm gezi ve ekstra turlar,
• Özel seyahat sağlık sigortası
• Mısır Yerel karşılama ve asistanlık hizmetleri Bedeli 25 Euro (yerel hizmet bedeli Mısır lokal acente yetkilisine ödenecektir)

EK BİLGİLER

Avantajlı Ekstra Tur -KAHİRE- Paketi : 225 € yerine 195 €

Pakete Dahil Olan Turlar:

 • Müze ve Ören yeri giriş ücretleri dahildir
 • Öğle Yemekli Piramitler & Sfenks & Kahire Müzesi Turu (95 Euro)
 • Akşam Yemekli Kahire Şaheserleri ve Antik Çarşılar Turu (55 Euro)
 • Akşam Yemekli ve Eğlenceli Nil Nehri Tekne Turu (75 Euro)

 Avantajlı Ekstra tur paketlerinde 0-2 yaş arası ücretsiz, 2+/12 yaş arası 25 Euro indirimlidir)

Avantajlı Ekstra Tur -SHARM- Paketi : 175 € yerine 150 €

Pakete Dahil Olan Turlar:

 • Müze ve Ören yeri giriş ücretleri dahildir
 • Eski & Yeni Sharm El Sheikh Turu (30 Euro)
 • Çölde ATV Safari ve Akşam Yemekli Bedevi Gecesi (85 Euro)
 • Öğle Yemekli Ras Muhammed Milli Park & Tekne Turu (60 Euro)

 Avantajlı Ekstra tur paketlerinde 0-2 yaş arası ücretsiz, 2+/12 yaş arası 25 Euro indirimlidir)

Özel sefer uçuş bilgilerinizi seyahat hareket tarihine 48 saat kala teyit etmenizi rica ederiz.

Münferit iç hat uçak biletine sahip olan yolcularımızın, olası saat değişikliğini ön görerek biletlerini değişikliğe açık olacak şekilde biletlemesini öneririz.

İç hat uçuşu; Air Cairo Havayolları’ dan bağımsız farklı bir ürün sağlayıcıdan alındığı için olası değişikliklerden, nsltatil sorumlu tutulamaz.

Maxi Her Şey Dahil Konsepti:

 • Açık büfe sabah kahvaltısı (07:30-10:00 arası)
 • Ana restoranda alınacak açık büfe öğle yemekleri (12:30-14:30 arası)
 • Ana restoranda alınacak açık büfe akşam yemekleri (19:00-21:30 arası)
 • 10:00 – 23:59 arası havuz ve sahilde yer alan barlarda alınacak içecekler (Coca Cola, Fanta, Sprite, Soda, Meyve suyu, su, Americano ve çay, yerel bira ve şaraplar, vodka, gin, rum ve viski)
 • Atıştırmalıklar: 11:00 – 13:00 ve 16:00 – 18:00 saatleri arası meyve, kraker ve cips ikramları
 • Otele girişte 1 defa 2 şişe su, 2 soft içecek ve 2 kutu meyve suyu ile doldurulan Minibar
 • 09:00 – 21:00 arası Fitness GYM Centre kullanımı
 • Her gün animasyon ekibi eşliğinde aktiviteler ve eğlence programları
 • Kidsclub kullanımı
 • Odada kasa kullanımı
 • Sınırsız WIFI internet erişimi
 • Spor aktiviteleri: Plaj futbolu, plaj voleybolu, masa tenisi

PREMIUM Her Şey Dahil Konsepti:

 • Açık büfe sabah kahvaltısı (07:30-10:00 arası)
 • Ana restoranda alınacak açık büfe öğle yemekleri (12:30-14:30 arası)
 • Ana restoranda alınacak açık büfe akşam yemekleri (19:00-21:30 arası)
 • Sadece seçili restoran ve/veya barlarda 7/24 alınacak lokal alkollü ve alkolsüz içecekler (Coca Cola, Fanta, Sprite, Soda, Meyve suyu, su, Americano ve çay, yerel bira ve şaraplar, vodka, gin, rum ve viski)
 • 10:00 – 23:59 arası havuz ve sahilde yer alan barlarda alınacak içecekler (Coca Cola, Fanta, Sprite, Soda, Meyve suyu, su, Americano ve çay, yerel bira ve şaraplar, vodka, gin, rum ve viski)
 • Atıştırmalıklar: 11:00 – 13:00 ve 16:00 – 18:00 saatleri arası meyve, kraker ve cips ikramları
 • Otele girişte 1 defa 2 şişe su, 2 soft içecek ve 2 kutu meyve suyu ile doldurulan Minibar
 • 09:00 – 21:00 arası Fitness GYM Centre kullanımı
 • Her gün animasyon ekibi eşliğinde aktiviteler ve eğlence programları
 • Kidsclub kullanımı
 • Odada kasa kullanımı
 • Sınırsız WIFI internet erişimi
 • Spor aktiviteleri: Plaj futbolu, plaj voleybolu, masa tenisi
 • Konaklama süresince 1 defa masaj hizmeti
 • Konaklama süresince 1 defa kuru temizleme hizmeti
 • Konaklama süresince 1 defa motorsuz su sporları

ULTRA Her Şey Dahil Premium Konsepti:

 • Açık büfe sabah kahvaltısı (07:00-11:00 arası)
 • Ana restoranda alınacak açık büfe öğle yemekleri (12:30-14:30 arası)
 • Ana restoranda alınacak açık büfe akşam yemekleri (18:30-21:30 arası)
 • Gece Büfesi (23:00 – 02:00)
 • Lobby Bar (Premium İçecekler – 24 Saat)
 • 10:00 – 23:59 arası havuz ve sahilde yer alan barlarda alınacak içecekler (Coca Cola, Fanta, Sprite, Soda, Meyve suyu, su, Espresso, Cappucino, Latte, Türk Kahvesi ve çay, Premium marka bira, kırmızı & rose & beyaz şaraplar, vodka, rum ve viski)
 • Atıştırmalıklar: 11:00 – 17:00 arası atıştırmalıklar büfesi ve 12:00 – 17:00 saatleri Gözleme & Ayran büfesi
 • Her gün yenilenen minibar
 • 12:00 ile 17:00 arası Dondurma ikramı.
 • 10:30 ile 13:00 arası ve 15:00 – 17:00 arası AQUAPARK kullanımı
 • 09:00 – 21:00 arası Fitness GYM Centre kullanımı
 • Her gün animasyon ekibi eşliğinde aktiviteler ve eğlence programları ve gece Disco
 • Çocuk oyun alanı kullanımı
 • Odada kasa kullanımı.
 • Sınırsız WIFI internet erişimi
 • Spor aktiviteleri: Plaj futbolu, plaj voleybolu, masa tenisi

Vizesiz Seyahat ile İlgili Önemli Not:

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Kahire’ye girişte kapı vizesi almaları mecburidir (Kişi başı 25 Euro) – Vize ücreti Kahire Havalimanı’nda konuklarımız tarafından direk olarak nakit ödenmelidir. Yeşil pasaport sahibi misafirlerimiz vizeden muaftır.
 • Seyahat başlangıç tarihi itibariyle en az 6 ay pasaport geçerlilik süresi şartı bulunmaktadır.

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#IST091
LOKASYON:
Mısır (İstanbul çıkışlı)
YEMEK:
Sabah Kahvaltısı
ULAŞIM
Uçak    Otobüs   
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın