• Demo Hotel Bodrum
SRİ LANKA TURU SALAM AİR HAVA YOLLARI İLE 6 GECESRİ LANKA TURU SALAM AİR HAVA YOLLARI İLE 6 GECESRİ LANKA TURU SALAM AİR HAVA YOLLARI İLE 6 GECESRİ LANKA TURU SALAM AİR HAVA YOLLARI İLE 6 GECE

1.329$

en düşük kişi başı

8 Gün
Sri Lanka
W218

 KESİN ÇIKIŞLI

SRİ LANKA TURU SALAM AİR HAVA YOLLARI İLE 6 GECE


  • 6 Gece 8 Gün
  • Oda Kahvaltı
  • 3 Gece 4 Gün
  • Salam Air Hava Yolları ile
  • Ekonomik Fiyatlar
  • Son Koltuklar!
Sri Lanka, Hint Okyanusu'nda yer alan küçük bir ada ülkesidir. Tarihi kalıntıları, mistik tapınakları, tropikal doğası ve plajlarıyla ünlüdür. Ziyaret ederken antik şehirleri, milli parkları ve yerel lezzetleri keşfetmeyi unutmayın. Seyahat öncesi güncel bilgilere göz atmak önemlidir.

Sri Lanka, Güney Asya'da bulunan ve Hint Okyanusu'nda yer alan bir ada ülkesidir. Eski adıyla Seylan, Sri Lanka, tarihi, kültürel zenginlikleri ve doğal güzellikleriyle tanınır.

Ülke, mistik tapınakları, antik kalıntıları, nefes kesen plajları ve rengarenk doğasıyla bilinir. Sri Lanka'nın başkenti Sri Jayawardenepura Kotte, ancak ülkenin ticaret ve kültürel merkezi Kolombo'dur.

Sri Lanka'nın kültürel mirası, UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan Anuradhapura, Polonnaruwa, Sigiriya ve Kandy gibi antik şehirlerle dikkat çeker. Ayrıca, ülke, Budizm'in kutsal bir yerleşimi olan Tapınak Diyarı ve Şehir Kandy'nin Zahranlı Diş Tapınağı gibi önemli dini ve tarihi mekanlara ev sahipliği yapar.

Ülkenin doğal güzellikleri arasında çay tarlaları, yağmur ormanları, milli parklar (Yala Ulusal Parkı gibi), plajlar ve tropikal iklimin sunduğu geniş bir biyoçeşitlilik bulunur.

Sri Lanka'yı ziyaret edenler, yerel lezzetlerini keşfetmek için çeşitli yerel yemekleri deneyebilirler. Uzun bir kıyı şeridine sahip olan ülkede taze deniz ürünleri de oldukça popülerdir.

Ancak, seyahat öncesinde güncel seyahat bilgilerini kontrol etmek ve seyahat planlarınızı yaparken ülkenin politik ve sosyal durumunu göz önünde bulundurmak önemlidir.

TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1. Gün: SABIHA GOKCEN HAVALİMANI -COLOMBO 14: 55 20:50+1

Sabiha Gökçen Havalimanı’nda saat 11:00’de buluşma. Bilet ve pasaport işlemlerinin ardından Salam Air Havayolları tarifeli seferi ile Maskat aktarmalı olarak Sri Lanka’nın başkenti Kolombo’ya hareket. Yerel saat ile 20:50’de Kuveyt’e varış. Saat 22:25’te Kolombo’ya hareket. Geceleme uçakta.Konaklama: 3 & 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
2. Gün: KOLOMBO Varış– Pinnawala – Dambulla – Sigiriya

Yerel saat ile 04:10’da Bandaranaike Uluslararası Havalimanı'na varıyoruz. Bizleri bekleyen transfer aracımızla yerel rehberimiz eşliğinde alandan ayrılıyoruz. Erken kahvaltı molası vereceğiz. Sonra gezilerimize başlıyoruz. 25 dönümlük bir Hindistan cevizi arazisi olan Pinnawala üzerinden Dambulla'yı ziyaret edeceğiz.

Pinnawala'da biberonla beslenen veya serbestçe dolaşan ve kimseye kesinlikle zarar vermeyen yavru filleri göreceğiz. 1975 yılında Pinnawala Fil Yetimhanesi bu nazik devlere bakmak için kuruldu. O zamandan beri yetimhanede 20'den fazla buzağı doğdu. Buradaki bazı fillerin torunlarını bile görmüş olabilir! Sabah 10:00 ve öğleden sonra 2:00'de nehir banyosu yaparken bu filleri görme şansımız olacak.

Pinnawala'dan geçerken bir sonraki durağımız Dambulla'daki mağara tapınağı olacaktır. Dambulla'nın antik merkezi, MÖ 1. yüzyıla kadar uzanıyor. Bu bölge birçok kral tarafından yönetilmiştir. Bugün, Dambulla Kaya Tapınağı, Dambulla'nın altın tapınağını çevreleyen muhteşem 5 mağara tapınağında inşa edilmiş en eşsiz çizimlerden bazılarına ev sahipliği yapmaktadır. Lord Buddha'nın 150 heykelini barındıran duvarlar boyunca zarif mağara resimleri çizilmiştir. İçeriye girdiğinizde altın rengiışıltılar saçan devasa bir Buda heykeli sizi karşılıyor. Turumuzun sonunda Akşam Yemeği ve otelimize transfer.

OTELİMİZ: CAMELIA RESORT HOTEL 4*vb.Konaklama: 3 & 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
3. Gün: Sigiriya- Anuradapura – Kandy

Otelde yapacağımız kahvaltının ardından Sigiriya'ya hareket edeceğiz. 5. yüzyıldan kalma birkale olan ve aynı zamanda bir Dünya Mirası Alanı olan kaya kalesine tırmanacağız. MS 477- 495 yılları arasında Kral Kashyapa tarafından yaptırılmıştır. ''Sigiriya Aslan Kayası'', ormandan 200 metre yükselen sıra dışı güzellikte bir kaledir.

Bir sonraki durağımız Sri Lanka'nın eski başkentlerinden biri olan Anuradhapura şehri. Sinhala uygarlığının iyi korunmuş kalıntılarıyla ünlüdür. Buradaki başlıca ilgi çekici yerler Ruwanweli Maha Seya ve Sri Maha Bodhi'dir. Ruwanweli Maha Seya, emanetler içeren yarım küre şeklindeki bir kubbe yapısıdır. Buda'nın kalıntılarından bir Dona, stupada korunur ve bu da onu, onun kalıntılarının herhangi bir yerdeki en büyük koleksiyonu yapar. Jaya Sri Maha Bodhi, Mahamewna Bahçelerinde kutsal bir Bodhi ağacıdır; bilinen bir dikim tarihi ilk kanıtlanmış, dünyanın yaşayan en eski insan eliyle dikilmiş ağacıdır. Budistler arasında Sri Lanka'daki en kutsal emanetlerden biridir ve tüm dünyadaki Budistler tarafından saygı görür.

Daha sonra Kandy'ye gideceğiz. Sri Lanka Kralıdöneminin son başkentiydi. Bu şehir başka bir Dünya Mirasıdır. Yolumuz üzerinde çeşit çeşit aromatik baharatların ve meyve ağaçlarının yer aldığı Matale Baharat Bahçeleri’ni ziyeret edeceğiz. Kandy şehrini keşfederek yolumuza devam ediyoruz. Diş Tapınağı’nı ziyaret edeceğiz. Kandy'de kraliyet sarayı kompleksinde bulunan bir Budist tapınağıdır. Kalıntı, Singala kralları tarafından tutuldu. Antik tapınak ve kalıntıları nedeniyle, bu tapınak da bir Dünya Mirası Alanıdır. 'Kandy' adı, ihtişam ve ihtişam vizyonları anlamına gelir. Son Sinhala Kralı Sri Vikrama Rajasinha tarafından 1798'de inşa edilen Kandy Gölü'nün çevresinde geziyoruz. Bir çarşı, mücevher müzesi ve sanat ve zanaat sunan Kandy kasabasını ziyaret edeceğiz. Geceleri bir kültürel gösteri de izlenebilir. Geceleme otelimizde yapılacaktır.

OTELİMİZ: ROYAL KANDYAN HOTEL 4* vb.Konaklama: 3 & 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
4. Gün: Kandy – Nuwara Eliya

Kahvaltımızın ardından yemyeşil çay tarlaları örtüleriyle kaplı soğuk ve puslu tepelerde en iyi çay bitkilerini gezeceğiz. Gezimiz esnasında bir çay fabrikasını ziyaret edip Seylan Çayının üretim sürecini görme şansımız olacak. Bu tesislerden yayılan cennet kokularını içinize çekip mükemmel şekilde harmanlanmış bir fincan saf Seylan Çayı içeceğiz. Sonra bizleri bekleyen aracımızla şehit turumuzu yapmak üzere yolumuza devam ediyoruz. Nuwara Eliya, dağ iklimi ve manzarasıyla tanınır. Şehrin kalbinde bir rezervuar olan Gregory Gölü'nü ziyaret edeceğiz. 1873 yılında İngiliz Valisi Sir William

Gregory tarafından yaptırılmıştır. Göl ve çevresini seyredeceğiz.

OTELİMİZ: ARALIYA RED HOTEL 4*vb.Konaklama: 3 & 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
5. Gün: Nuwara Eliya- Colombo

Otelde alınan kahvaltının ardından turlarımıza tam gaz devam edeceğiz. Seyahat etmenin en iyi yolu trendir. Yolculuk Nuwara Eliya (Nona Oya) tren istasyonundan başlayıp Kandy tren istasyonunda sona erecek. Tren istasyonundan çıktıktan sonra

Kolombo’ya transfer olacağız. Dinlenmek üzere Kolombo otelimize geçeceğiz.

OTELİMİZ: FAIRWAY COLOMBO 4*vb.Konaklama: 3 & 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
6. Gün: Colombo

Otelimizde alacağımız kahvaltıdan sonra Kolombo şehir turu. Daha sonra Gangarama tapınağının altın oymalarını ziyaret edeceğiz. Ulusal müzede Sri

Lanka tarihi hakkında bilgi edineceğiz. Geceleme Kolombo'da.

OTELİMİZ: FAIRWAY COLOMBO 4* vbKonaklama: 3 & 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
7. Gün: Colombo- Negombo

Otelimizde alacağımız kahvaltıyı takiben gezilerimize devam ediyoruz. Orta çağ kiliselerinden ve gürültülü bir pazardan en güzel plajlardan bazılarına kadar çeşitli ilgi çekici yerleri nedeniyle sevgiyle 'Küçük Roma' olarak adlandırılan güneşli bir sahil ve balıkçı kasabası olan Negombo’yu ziyaret edeceğiz. Bandaranaike Uluslararası Havaalanı'na yaklaşık on kilometre uzaklıktadır. Negombo kasabasında çeşitli alışveriş merkezleri ve balık pazarları bulunmaktadır. Bir Eski Hollanda Kalesi de çeşitli ziyaretçileri cezbeder. Bir Hristiyan şehri olan Negombo birçok kiliseden oluşmaktadır. Aziz Mary Kilisesi öne çıkan kilisedir. Büyük ve gösterişli kilise, şehrin başlıca turistik mekanlarından biridir. Geceleme sahil bölgesinde Negombo'da olacak.

OTELİMİZ: CAMELOT BEACH HOTEL 3*vb.Konaklama: 3 & 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
8. Gün: Colombo- Kuveyt -İstanbul 04:45 08:00

Erken saatlerde havalimanına transfer olacağız. Pasaport ve bilet işlemlerinin ardından uçaktaki yerlerimizi alıyoruz. Yerel saat ile 05:10’da İstanbul uçuşumuz var. Yerel saat 07:50’de Maskat Havalimanı’na varıyoruz. Saat 10:10’da İstanbul uçuşumuz için yapacağımız aktarmadan sonra İstanbul saatiyle 14:10’da Sabiha Gökçen havalimanına varış.

Turumuzun ve hizmetlerimizin sonu.Konaklama: 3 & 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
DAHİL OLANLAR:
• Salamair Havayolları ile Sabiha Gökçen Havalimanı / Maskat / İstanbul Havalimanı arası, Maskat aktarmalı ekonomi sınıfı uçak bileti * 23+7 kg bagaj hakkı
• Sigiriya’da 1 gece, Kandy’de 1 gece, N.Eliya’da 1 gece, Kolombo’da 2 gece, Negombo’da 1 gece olmak üzere 6 gece kahvaltı dahil konaklama
• Pinnawala’da 1 akşam yemeği
• Programda belirtilen tüm turlar ve transferler
• Nuwara Eliya ekonomi sınıfı tren bileti*
• Yerel rehberlik hizmetleri (İngilizce)
• Türkçe rehberlik hizmeti
• Zorunlu Sigorta

HARİÇ OLANLAR:
• Yurtdışı Çıkış Fonu (150 TRY)
• Kişisel Harcamalar
• BU TURUN yabancı personeller tamamı için HİZMET BAHİŞLERİ TOPLAMI -80 USD’dir. İlk gün havalimanında toplanır. (Tavsiye edilen tutar)
• Kapıda vize ücreti kişi başı 60 USD'dir. (Önceden online elektronik vize başvurusu kişi başı 50 USD'dir.

EK BİLGİLER

Vize:

Türk vatandaşları, Sri Lanka’ya giden uçuşa veya gemiye binmek için ETA (Elektronik Seyahat İzni) onayı almaları gerekmektedir.

Elektronik Seyahat İzni almayanlar kapıda vize alabilirler. Kapıda vize ücreti 60 USD’dir.

ETA formuna iki şekilde başvurabilirsiniz.

1- Normal Başvuru: 24-48 mesai saati içerisinde sonuçlanır.

2- Acil Başvuru: 3-5 mesai saati içerisinde sonuçlanır.

Normal ETA başvuru ücreti 50 USD’dir.

Turistik amaçlı ziyaretlerinizde bu form ile 30 güne kadar kalabiliyorsunuz.

ETA Başvuru sonucu formu doldururken bildirdiğinize e-mail adresinize iletilecektir. Gelen e-mail’de yazılı olan linkten “Online Varış Kartı”nızı doldurmayı unutmayın. Bu formu önceden doldurmazsanız varışta havalimanında doldurtuyorlar ve zaman kaybına neden oluyor.

Sri Lanka’ya girişte PCR testi ya da aşı kartı zorunluluğu yok.

Uçağa binmeden mutlaka ETA Onay e-postanızın çıktısını yanınıza almayı unutmayın.AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#W218
LOKASYON:
Sri Lanka
YEMEK:
Sabah Kahvaltısı
ULAŞIM
Uçak    Otobüs   
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın