• Demo Hotel Bodrum
ROMA TURU TÜRK HAVA YOLLARI İLE 4 GECE (FCO-FCO) (YILBAŞI ÖZEL)
 İYİ SEÇİM!

ROMA TURU TÜRK HAVA YOLLARI İLE 4 GECE (FCO-FCO) (YILBAŞI...


  • 4 Gece 5 Gün
  • Oda Kahvaltı
  • 3 & 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
  • Türk Hava Yolları ile
  • Ekonomik Fiyatlar
  • Son Koltuklar!
Roma: Antik Roma İmparatorluğu'nun başkenti, eşsiz tarihi yapılar, Kolezyum, Vatikan, Forum ve lezzetli İtalyan mutfağı ile büyüleyici bir şehir.

Roma, dünyanın en eski ve en önemli medeniyetlerinden biri olan Antik Roma İmparatorluğu'nun başkenti ve İtalya'nın başkentidir. Ayrıca Lazio bölgesinde yer almaktadır. Roma, tarihi, kültürel mirası ve mimari yapılarıyla ünlüdür. Turistlerin ilgisini çeken birçok önemli mekân ve yapıya ev sahipliği yapar.

Roma turunda görülmesi gereken önemli yerlerden bazıları şunlardır:

1. Roma Kolezyumu: Antik Roma'nın en ünlü simgelerinden biridir. Gladyatör dövüşlerine, hayvan avlarına ve diğer gösterilere ev sahipliği yapan büyük bir amfi tiyatrosudur.

2. Roma Forumu: Antik Roma'nın politik, dini ve ticari merkezi olan bu alan, tapınaklar, anıtlar ve antik yapılarla doludur.

3. Pantheon: 2. yüzyılda inşa edilmiş, muhteşem mimarisi ile dikkat çeken ve günümüze kadar sağlam kalan eski bir tapınaktır. Günümüzde bir kilise olarak hizmet vermektedir.

4. İspanyol Merdivenleri: Ünlü İspanyol Meydanı'ndan başlayarak Trinità dei Monti Kilisesi'ne çıkan merdivenlerdir. Keyifli bir yürüyüş ve manzara için ideal bir noktadır.

5. Vatikan: Roma'nın sınırları içinde bulunan Vatikan Şehri, Papa'nın ikamet ettiği, Katolik Kilisesi'nin merkezi olan bağımsız bir devlettir. Vatikan Müzeleri ve Sistin Şapeli gibi önemli turistik mekânları içerir.

6. Trevi Çeşmesi: Roma'nın en ünlü çeşmelerinden biridir ve Roma'ya gelenlerin mutlaka ziyaret ettiği bir yerdir. Bir efsaneye göre, çeşmeye bozuk para atarsanız bir gün Roma'ya geri döneceğinize inanılır.

7. San Pietro Bazilikası: Vatikan Şehri'nde bulunan Katolik Kilisesi'nin en büyük ve en ünlü yapılarından biridir. Büyüleyici mimarisi ve eserleriyle dikkat çeker.

8. Piazza Navona: Roma'nın en güzel meydanlarından biridir ve üç fıskiyeli Barok Piazza Navona çevresinde yer alan birçok kafe ve restoranıyla ünlüdür.

9. Castel Sant'Angelo: Tiber Nehri kıyısında yer alan bu mekan, eski bir mezar yapısı olarak başlamış, daha sonra kale olarak kullanılmıştır.

Roma turu sırasında ayrıca meşhur İtalyan mutfağından lezzetlerin tadını çıkarabilir, sokakları gezebilir ve şehrin atmosferini keyifle deneyimleyebilirsiniz. Roma, tarihi ve kültürel zenginliği ile unutulmaz bir seyahat deneyimi sunar. Ancak yoğun turist trafiğiyle başa çıkmak için planlı ve önceden rezervasyonlu bir seyahat yapmak önerilir.

TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1. Gün: İstanbul – Roma

İstanbul Yeni Hava Limanı Dış Hatlar Gidiş Terminali THY kontuarı önünde siz değerli misafirlerimizle saat 09:00'da buluşma. Türk Havayollarının tarifeli seferi TK-1865 ile 13:05’de Roma'ya hareket. Yerel saat ile 13:45’de varışımızın ardından bizleri bekleyen özel otobüslerimiz ile şehir turumuzu yapmak üzere yola çıkıyoruz. Dünya tarihinin ve İtalya’nın başkenti olan Roma’nın kudret simgesi Colosseo Amfi tiyatrosu panoramik olarak görülecektir.

Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Melekler Şeytanlar ve Vatikan turuna katılarak Roma’nın tamamını görme imkânı elde edeceklerdir. Melekler ve Şeytanlar turumuzda taş taş üstünde bırakmadan, her adım başı Roma’nın bir başka şaheserini görme imkânı bulabilirsiniz. Bu turumuzda ilk önce, Venezia Meydanı sonra ünlü mağazaların bulunduğu sokaklara açılan İspanyol Merdivenlerini ve İspanyol Meydanı’nı geziyoruz. Daha sonra Fontana di Trevi’yi (Aşk Çeşmesi) ve Phanteon’u görmeye gidiyoruz. Yemek için verilecek serbest zamanın ardından, Vatikan’a gidiyoruz. Burada, dünyanın en büyük kilisesi olan San Pietro’da Rönesans’ın dev sanatçıları Bernini ve Michelangelo’nun şaheserlerini gördükten sonra San Pietro Meydanı’nı geziyoruz. Turumuzun ardından rehberimizin belirleyece saatte buluşma ve otele transfer. Geceleme otelimizde.

Ekstra Tur: Melekler Şeytanlar ve Vatikan Turu: 25 EuroKonaklama: 3 & 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
2. Gün: Roma

Otelde alacağımız kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz için ekstra Pompei & Napoli Turu. Napoli’ye hareket ediyoruz.. İtalya tarihinde 2800 yıllık bir geçmişi olan Napoli kültürel dokusu ve tarihi görüntüsü ile bizlere farklı bir Dünyanın kapısını açıyor. Nüfus bakımından İtalya’nın 3. büyük şehridir. Gezimize Galleria Umberto çarşısı ile başlıyoruz. Umberto çarşısının tarihi dokusunu ve anlatımını bitirdikten sonra merkezi Piazza Plebistico ve Napoli Kalesi görülecek yerler arasındadır. Napoli şehir turumuzun ardından Roma İmparatorluğu’nun en büyük ticaret liman kenti Pompei’ye varış. Ören yeri biletleriyle yerel rehber alımından sonra Tarihi Pompei efsanesine yolculuğumuz başlıyor. M.S 79 da Vezüv yanardağından çıkan dumanları gören halk, gemilere doluşarak bir daha dönmemek üzere kaçmaya çalıştılar. 20 dakika süren sarsıntıdan sonra kabaran deniz, gemileri kızgın lavların arasına attı ve yok etti. Şehirde kalan insanlar evlere kaçtılar, volkandan çıkan ölümcül gazlar bir anda boğulmalarına sebep oluyordu. Sonra ardı ardına volkandan çıkan küller, şehri örttü ve Pompei 200.000 yaşayanı ile yok oldu. Yaklaşık 2.000 yıl o görkemli evler, villalar freskler, heykeller, duvar resimleri küllere gömülü kaldı. Arkeologlar kenti keşfettiklerinde pişmiş ekmekleri fırında ve ölüme yakalananları, o anda ne yapıyorlarsa taşlaşmış şekilde buldular. Agorası, tiyatrosu ve tapınakları ile Pompei, yok olan bir kentin kazılarda ortaya çıkan müthiş kurulumu, İtalyanların EFES kenti. İtalyan ve Türk rehber eşliğinde bu taşlaşmış insanları görmek o günlerdeki yaşamı öğrenmek için en önemli kültür gezisi. Geceleme otelimizde.

Pompei & Napoli Turu Kişi Başı: 100 EuroKonaklama: 3 & 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
3. Gün: Roma

Otelde alacağımız kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz için Floransa şehir turu.Rönesans sanatının çıkış yeri, Avrupa ticaretinde ipek, yün, altın ve bankerlik konusunda öncülük yapmış olan, İtalyan Krallığı’na başkent olan, Dante, Leonardo da Vinci, Michelangelo gibi birçok önemli kişinin doğum yeri olan Floransa şehir turumuzda panoramik olarak göreceğimiz yerler arasında: Floransa Katedrali (Duomo), vaftizhane, çan kulesi, günümüzde açık hava müzesi olarak kullanılan Signoria Sarayı ve Meydanı, LanziLocası, Uffizi Meydanı, yaklaşık 650 senelik üzerinde kuyumcu dükkanlarının olduğu Ponte Vecchio, Cumhuriyet Meydanı, San Lorenzo deri Pazarı. serbest zaman ve ardından otelinize transfer ve geceleme otelimizde.

Floransa Turu : 100 EuroKonaklama: 3 & 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
4. Gün: Roma

Otelde alacağımız kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Göller Bölgesi ve Outlet Center gezisine katılabilirler. Roma’nın güneyinde, şehir merkezine 1 saat mesafede, volkanik göller bölgesinde, Papa’nın yazlık malikânesinin bulunduğu Gandolfo Köyü’nde vereceğimiz fotoğraf molasının ardından gideceğimiz Nemi Köyü, tarihi ve doğal güzellikleriyle meşhurdur. AnthonyQuinn’in ünlü “Kasabanın Sırrı” filminden hatırlayacağınız Nemi, envai çeşit dağ çileği ve köyün çeşmesinden akan maden suyu ile tanınan, yaş ortalamasının 70-80 olduğu, kendinizden başka bir turist göremeyeceğiniz, karakteristik, ufak bir İtalyan köyüdür. Bu gezide Papaların ve ünlü Romalıların yazlık ve kışlık evlerinin bulunduğu bölge olan, aynı zamanda beyaz şarabı, piknik alanları ve muhteşem manzaralarıyla Castelli Romani Bölgesi’ni tanıyoruz. İtalya’nın en büyük alışveriş merkezlerinden biri olan Castelli Romani Outlet Center’da vereceğimiz alışveriş molasının ardından otelimize geri dönüş ve geceleme otelimizde.

Ekstra Tur: Göller Bölgesi + Outlet Center Turu Kişi Başı: 60 EuroKonaklama: 3 & 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
5. Gün: Roma – İstanbul

Otelde alacağımız kahvaltının ardından serbest zaman. Rehberimizin belirleyeceği saatte Roma Hava Limanına hareket. Bilet ve bagaj işlerimizin ardından Türk Hava yollarının TK 1864 Sefer sayılı uçağı ile 20:00’da İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 00:30 da varış ve turumuzun sonu. Bir sonra ki organizasyonumuzda görüşmek üzere.Konaklama: 3 & 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
DAHİL OLANLAR:
• Türk Havayolları ile / İstanbul - Roma / Roma - İstanbul arası gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
• Havalimanı vergisi
• Roma`da 4 gece Seçilen otellerde oda&kahvaltı konaklama
• Roma Panoramik şehir Turu
• Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti

HARİÇ OLANLAR:
• Yurtdışı Çıkış Harç Pulu :150-TL
• Vize Ücreti İstanbul : 175-Eur
• Vize ücreti izmir Ankara : 180-Eur
• Seyahat Sağlık Sigortası
• Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar
• Şehir Vergileri (İtalya`da konaklayan turistlerin turist vergisi ödeme zorunluluğu vardır. Gecelik 4-6 euro arasında değişen bu vergileri misafirlerimiz otel girişleri sırasında otel resepsiyonuna ödemesi gerekmektedir.)
• Şöför bahşişleri
• Tüm Extra Turlar

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#W189
LOKASYON:
İtalya (İstanbul çıkışlı)
YEMEK:
Sabah Kahvaltısı
ULAŞIM
Uçak   
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın