• Demo Hotel Bodrum
PRAG TURU TÜRK HAVA YOLLARI İLE 3 GECE (PRG-PRG) (YILBAŞI ÖZEL)PRAG TURU TÜRK HAVA YOLLARI İLE 3 GECE (PRG-PRG) (YILBAŞI ÖZEL)PRAG TURU TÜRK HAVA YOLLARI İLE 3 GECE (PRG-PRG) (YILBAŞI ÖZEL)PRAG TURU TÜRK HAVA YOLLARI İLE 3 GECE (PRG-PRG) (YILBAŞI ÖZEL)PRAG TURU TÜRK HAVA YOLLARI İLE 3 GECE (PRG-PRG) (YILBAŞI ÖZEL)
 SİZE ÖZEL

PRAG TURU TÜRK HAVA YOLLARI İLE 3 GECE (PRG-PRG) (YILBAŞI...


  • 3 Gece 4 Gün
  • Oda Kahvaltı
  • 3 & 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
  • Türk Hava Yolları ile
  • Ekonomik Fiyatlar
  • Son Koltuklar!
Prag turu, tarihi Charles Köprüsü, görkemli Prag Kalesi ve eski şehir meydanı gibi öne çıkan noktalarda Orta Avrupa'nın tarih ve kültür zenginliklerini keşfetme fırsatı sunar.

"Prag turu" terimi, genellikle Prag şehrine yapılan bir turu ifade eder. Prag, Çek Cumhuriyeti'nin başkenti ve en büyük şehridir. Orta Avrupa'nın ortasında, Vltava Nehri'nin kıyısında yer alır ve tarihi, mimarisi ve kültürel zenginlikleri ile ünlüdür.

Prag turu sırasında ziyaret edilebilecek bazı önemli yerler şunlardır:

1. **Charles Köprüsü (Karl Köprüsü):** Tarihi bir köprü olan Charles Köprüsü, Prag Kalesi'ni Staré Město (Eski Şehir) bölgesine bağlar. Üzerinde birçok tarihi heykel bulunmaktadır.

2. **Prag Kalesi:** Avrupa'nın en büyük antik kalesi olan Prag Kalesi, şehrin tarihini ve kültürünü keşfetmek için mükemmel bir yerdir.

3. **Astronomik Saat (Prag Orloj):** Eski Şehir Meydanı'nda bulunan bu astronomik saat, tarihi bir astronomik gösteri sunar ve her saat başında turistlerin ilgisini çeker.

4. **Eski Şehir Meydanı (Staroměstské náměstí):** Prag'ın kalbinde yer alan bu meydan, renkli binaları, tarihi kiliseleri ve Orloj'un yanı sıra birçok kafe ve dükkanı içerir.

5. **Josefov (Eski Yahudi Mahallesi):** Prag'ın eski Yahudi mahallesi, tarihi sinagogları, mezarlıkları ve müzeleri içerir.

Prag turu sırasında ayrıca yerel restoranlarda geleneksel Çek mutfağını deneyebilir, şehrin barlarını ve gece hayatını keşfedebilirsiniz. Şehir, Gotik, Rönesans ve Barok mimari örnekleriyle süslüdür, bu nedenle tarih ve sanat severler için de oldukça çekicidir.

TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1. Gün: İstanbul – Prag

İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar Terminali Türk Hava yolları Kontuarı önünde saat 10.30’da buluşma. Bilet ve pasaport işlemlerinden sonra Türk Havayolları'nın TK1771 nolu Tarifeli Seferi ile saat 13:40’da Prag'a hareket ediyoruz. Yerel saat ile 14:20’de Prag’a varış ve varışımızı takiben, kentin ilk kurulduğu tepeden, Prag kalesinden Prag şehir gezimize başlıyoruz, Hradcany Kale Bölgesi,Cumhurbaşkanlığı Sarayı, yapımının 600 yıl sürdüğü neo-gotik Rönesans ve Barok özellikleri bünyesinde barınan ST.Vitüs Katedrali, Franz Kafka’nın evi, 13. yüzyılda Baş Mimar Peter Parler tarafından yaptırılan üzerinde 31 Aziz Heykelinin bulunduğu Charles Köprüsü, eski şehir meydanı, 15. yüzyılda inşa edilen üzerinde 12 Havari bulunan tarihi Astronomik saat kulesi ve TYN Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuz sonrası serbest zaman. Geceleme otelimizde. Konaklama: 3 & 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
2. Gün: Prag

Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz Ekstra Karlovy Vary Kültür&Alışveriş turu.Turumuzun ardından Prag otelimize transfer. Akşam rehberiniz tarafından düzenlenecek Ekstra Ortaçağ eğlencesi ve yemeği Turuna katılabilirsiniz. Orta çağ turumuz sonrasından otelimize transferimiz gerçekleşiyor. Geceleme otelimizde.

Ekstra Tur: Karlovy Vary Kültür&Alışveriş turu 45 Euro Kişi Başı

Bu turumuzda birbirinden değerli taşların sergilendiği dükkanlarda indirimli alışveriş yapabilir birçok değerli taşları tanıma ve görme fırsatı yakalabilirsiniz. verilecek serbest zaman ardından Cumhuriyeti'nin kaplıcalarıyla ünlü şehri karlovy vary yolculuğumuza rehberinizin keyifli anlatımlarıyla devam ediyoruz. Kentte sıcaklıkları 30-72 C arasında değişen 12 termal kaynak bulunmaktadır. Gezimiz esnasında şehir turu yapılmakta. Atatürk’ün 1918’de kaldığı oteli, Dovorak`ın,Mozart`ın Göthe`nin,Beethoven`ın, Puşkin`in evlerini görecek,12 farklı termal suyun çıktığı termal galerileri ziyaret edeceğiz. Ayrıca kristal,porselen,granat,kehribar taşlarının ve diğer geleneksel Çek hediyelik eşyalarının satıldığı fabrika satış mağazalarında alışveriş yapma imkanına sahip olacaksınız.

Ekstra Tur: Ortaçağ Eğlencesi ve Yemeği 90 Euro Kişi Başı

Akşam rehberiniz tarafından düzenlenecek Ekstra Ortaçağ eğlencesi ve yemeği yaklaşık 600 yıllık bir handa yer alan ortaçağ mekanımızda, ortaçağ dönemine ait kıyafetler giymiş müzisyenler, dansçılar ve aktörlerin muhteşem şovlarını izlerken aynı zamanda limitsiz yemek ve içecek servisi ile çek mutfağının tatlarını denemek ve çeklerin meşhur biralarından ve ev yapımı şaraplarından tatma fırsatı yakalayacaksınız.Konaklama: 3 & 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
3. Gün: Prag

Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz tam gün Ekstra Dresden (Almanya) Kültür&Alışveriş turumuza katılabilirler. Turumuzun ardından Rehberinizin bilgilendireceği saatte Prag’a transfer. Akşam dileyen misafirlerimiz ile birlikte ekstra olarak düzenlenecek Yılbaşı Gecesi ve Yemeği turu. Turumuzun ardından otele transfer. Geceleme otelimizde. MUTLU, SAĞLIKLI, BOL SEYAHATLİ YILLAR!

Ekstra Tur: Dresden (Almanya) Kültür&Alışveriş Turu 65 Euro Kişi Başı

Bu turumuzda Prag’a 140 km mesafedeki Elbe’nin Floransa’sı olarak adlandırılan Barok mimarisi ile muhteşem şehir merkezini, Fraunkirche’yi, Zwinger Sarayını, Brulshl terası,Kral yolu, Elbe nehri, Martin Luther heykeli, Hof kilisesi,Semper Operası,eski şehir meydanı görülecek yerler arasındadır. Ardından Doğu Almanya’nın en güzel şehirlerinden olan ve Unesco tarafından dünya mirası koruması altına alınan şehirde alışveriş ve gezinti için serbest zaman. Rehberinizin bilgilendireceği saatte Prag’a transfer.

Ekstra Tur: Yılbaşı Gecesi ve Yemeği 190 Euro Kişi Başı

Yılbaşı gecesi çek mutfağının en güzel yemekleriyle, müzikleriyle, eğlenceli dans şovlarıyla unutulmaz bir gece deneyimine sahip olacaksınız.Konaklama: 3 & 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
4. Gün: Prag - İstanbul

Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman. Rehberimizin belirleyeceği saatte Prag havaalanına transfer oluyoruz. Türk Havayolları'nın TK1772 nolu tarifeli seferi ile saat 15:10’da İstanbul'a hareket ediyoruz. Saat 19:55’de İstanbul Yeni Havalimanı'na varışımız ile turumuzun sonuna geliyoruz. Bir sonraki seyahatinizde görüşmek dileğiyle.Konaklama: 3 & 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
DAHİL OLANLAR:
• Türk Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul(İstanbul HL)-Prag -İstanbul(İstanbul HL)- arası uçak bileti,
• Belirtilen kategorideki otellerde 3 gece konaklama,
• Sabah kahvaltıları,
• Alan- Otel- Alan transferleri,
• Prag Panoramik Şehir Turu
• Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri,

HARİÇ OLANLAR:
• Yurtdışı Çıkış Harç Pulu : 150.-TL
• Vize Ücreti İstanbul : 175.-Eur
• Vize ücreti izmir Ankara : 180.-Eur
• Seyahat Sağlık Sigortası
• Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar
• Şehir ve otel vergileri
• Opsiyonel turlar

EK BİLGİLER

Avantajlı 4’lü Ekstra Paket Tur : 200 EURO Yerine 170 EURO (Sadece ofislerimizden alınması durumunda geçerlidir.)

1- Ekstra Tur: Karlovy Vary Kültür&Alışveriş turu 45 Euro Kişi Başı

2- Ekstra Tur: Dresden (Almanya) Kültür&Alışveriş Turu 65 Euro Kişi Başı

3- Ekstra Tur: Ortaçağ Eğlencesi ve Yemeği 90 Euro Kişi Başı
AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#W188
LOKASYON:
Prag (İstanbul çıkışlı)
YEMEK:
Sabah Kahvaltısı
ULAŞIM
Uçak    Otobüs   
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın