• Demo Hotel Bodrum
KUZEY İTALYA & TOSCANA TURU TÜRK HAVA YOLLARI İLE 4 GECE (MXP-VCE)KUZEY İTALYA & TOSCANA TURU TÜRK HAVA YOLLARI İLE 4 GECE (MXP-VCE)KUZEY İTALYA & TOSCANA TURU TÜRK HAVA YOLLARI İLE 4 GECE (MXP-VCE)KUZEY İTALYA & TOSCANA TURU TÜRK HAVA YOLLARI İLE 4 GECE (MXP-VCE)KUZEY İTALYA & TOSCANA TURU TÜRK HAVA YOLLARI İLE 4 GECE (MXP-VCE)
 SİZE ÖZEL

KUZEY İTALYA & TOSCANA TURU TÜRK HAVA YOLLARI İLE 4 GECE (MXP-VCE)


  • 4 Gece 5 Gün
  • Oda Kahvaltı
  • 3 & 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
  • Türk Hava Yolları ile
  • Ekonomik Fiyatlar
  • Son Koltuklar!
Kuzey İtalya ve Toscana, eşsiz tarihi, sanat eserleri, muhteşem manzaraları ve leziz yemekleriyle ünlüdür. Floransa, Pisa, Siena gibi şehirler ile Cinque Terre'nin renkli köylerini ziyaret edebilirsiniz.

Kuzey İtalya ve Toscana, İtalya'nın en güzel ve popüler bölgelerinden biridir. Toscana, sanat, kültür, tarih ve doğal güzellikleriyle ünlüdür. İşte bu bölgelerde gezilecek ve görülecek bazı önemli yerler:

1. **Floransa (Firenze)**: Toscana'nın başkenti ve İtalya'nın en önemli kültürel merkezlerinden biridir. Floransa'da, ünlü Duomo Katedrali, Uffizi Galerisi, Ponte Vecchio ve Michelangelo'nun David heykeli gibi birçok tarihi ve sanatsal eser bulunmaktadır.

2. **Pisa**: Pisa, meşhur eğik kulesiyle ünlüdür. Piazza dei Miracoli (Mucizeler Meydanı) olarak bilinen alanda, eğik kule yanında Duomo Katedrali, Battistero ve Camposanto bulunur.

3. **Siena**: Toscana'nın en güzel şehirlerinden biridir. Tarihi merkezi UNESCO Dünya Mirası olarak korunmaktadır. Palio adı verilen at yarışlarıyla ünlüdür.

4. **Lucca**: Tarihi surlarıyla çevrili güzel bir şehirdir. Ortaçağ'dan kalma dar sokakları, meydanları ve kuleleriyle ünlüdür.

5. **San Gimignano**: Toscana'nın ortasında yer alan bu küçük kasaba, ortaçağ dokusunu koruyan kuleleriyle tanınır.

6. **Cinque Terre**: Toscana'nın batısında, Ligurya Denizi kıyısında yer alan bu beş renkli köy, doğal güzellikleri, dar sokakları ve deniz manzarasıyla ünlüdür.

7. **Venedik**: Kuzey İtalya'da yer alır. Sular üzerine kurulu olan bu şehir, kanalları, tarihi yapıları ve eşsiz atmosferiyle bilinir.

8. **Milano (Milan)**: Kuzey İtalya'nın en büyük şehirlerinden biridir. Milano Katedrali, La Scala Opera Evi ve Santa Maria delle Grazie Kilisesi'nde Leonardo da Vinci'nin Son Akşam Yemeği tablosu gibi önemli yerler bulunmaktadır.

Toscana ve Kuzey İtalya genel olarak ünlü İtalyan yemeklerini, şarapları ve benzersiz kültürlerini deneyimlemek için harika bir yerdir. Şarap tadım turları, yerel festivaller ve doğa yürüyüşleri gibi etkinlikler de burada popülerdir.

TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1. Gün: İstanbul- Milano- Floransa

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali THY Kontuarı önünde saat 10.00’da buluşma. Türk Hava Yolları TK1873 sefer sayılı uçuş ile saat 08:40’da ile Milano’ya hareket. Saat 09:40’da Milano havalimanına varış. Varışımızın ardından bizleri bekleyen otobüsümüz ile Milano şehir turu. Çekici olmaktan ziyade şık, yaratıcı olmaktan ziyade varlıklı bir şehirdir Milano. Şüphesiz İtalya ekonomisinin can damarı ve İtalya’nın en görülesi şehirlerinden biridir. Yapılacak olan Milano şehir turumuzda, şehrin tarihi eserlerinden birisi olan Milano Kalesi ‘Castello Sforzesco’, 19. Yüzyıl endüstri devrimine damgasını vurmuş olan ‘Galleria’ Avrupa’nın ilk kapalı alışveriş merkezi olarak da bilinmektedir. Ünlü Fransız mühendis Gustave Eiffel, Paris’teki Eiffel Kulesinin yapımını buradan esinlenmiştir. Gotik sanatının yoğun bir şekilde görülebileceği Duomo, üzerindeki 2000’i aşkın heykelcikten oluşan dış cephesi ile dünyanın en büyük dördüncü kilisesidir. Modanın merkezi olarak bilinen ‘via monte napoleone’ ve ‘via la spiga’ caddelerinde vitrinlerin zenginliğini görebilirsiniz. Turumuzun ardından otele transfer. Geceleme Montecatini Terme bölgesinde ki otelimizde.

Milano Şehir Turu Fiyatlarımıza Dahildir!Konaklama: 3 & 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
2. Gün: Floransa

Sabah kahvaltımızın ardından Floransa’ya hareket ve varışı takiben Floransa şehir turu Rönesans sanatının çıkış yeri olan, Avrupa ticaretinde ipek, yün, altın ve bankerlik konusunda öncülük yapmış olan, İtalyan Krallığı'na başkent olan, Dante, Leonardo da Vinci, Michelangelo gibi birçok önemli kişinin doğum yeri olan Floransa şehir turumuzda göreceğimiz yerler arasında: Floransa Katedrali (Duomo), vaftizhane, çan kulesi, günümüzde açık hava müzesi olarak kullanılan Signoria Sarayı ve Meydanı, Lanzi Locası, Uffizi Meydanı, yaklaşık 650 senelik üzerinde kuyumcu dükkanlarının olduğu Ponte Vecchio, Cumhuriyet Meydanı, San Lorenzo Pazarı. Turumuzun ardından geceleme Montecatini Terme bölgesinde ki otelimizde.

Floransa Turu Fiyatlarımıza Dahildir!Konaklama: 3 & 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
3. Gün: Floransa

Sabah kahvaltısının ardından Büyük Toscana turu. Toskana bölgesinin üç incisi olarak da bilinen Pisa şehrini ziyaretimizle başlıyoruz turumuza. Adını katedralin çan kulesine vermiş olan Pisa Kulesini görmenin yanı sıra, Pisa Katedrali, Avrupa'nın en görkemli vaftizhanesini ve de Mucizeler Meydanı'nı görüyoruz.Ardından San Gimignano’ya yola çıkıyoruz. Kendinizi Orta Çağ’da hissedecek olduğunuz San Gimignano’da,12. ve 13. yüzyıllarda rakip soylu aileler tarafından inşa edilen 13 kuleyi ve Cisterno Meydanı’nı göreceğiz. Ardından Siena'ya hareket ediyoruz. Roma İmparatorluğu tarafından, tepeler üzerine kurulmuş olan, kırmızı Chianti şarapları ile meşhur Siena'da, dar ve inişli çıkışlı sokaklardan geçerek Siena Katedrali'nin bulunduğu meydana geliyoruz. Dünyanın ilk bankacılık sisteminin başladığı yer olan Bankerler Locasından geçerek, Campo Meydanı'na ulaşıyoruz. Her sene 2 Temmuz ve 16 Ağustos'ta oynanan tarihi at yarışlarının yapıldığı bu meydan, boş olduğu zamanlarda da asaletini göstermektedir. Yüz metreden fazla yüksekliği bulunan çan kulesi ile yönetim sarayı, şüphesiz, meydanda ilk göze çarpan eserlerdir. Tur sonrası, kırmızı tuğlalarla özenle dizilmiş Campo Meydanı'nda oturup yorgunluk atarken aynı zamanda meydanın altındaki sarnıça yağmur sularını akıtan mazgal kapaklarını arayabilirsiniz. Turumuzun ardından otelimize dönüş. Geceleme Floransa (Montecatini)'de otelimizde.

Pisa – Siena – San Gimignano Turu Fiyatlarımıza Dahildir!Konaklama: 3 & 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
4. Gün: Venedik

Sabah kahvaltımızın ardından Venedik’ hareket ve şehir turu. Araçların son ulaşım noktası olan Tronchetto limanından vaporetto ile tarihi adaya hareket ediyoruz. Zevkli bir vaporetto yolculuğundan sonra şehrin tarihi merkezi olan San Marko Meydanına yakın bir noktada vaporetto'dan inerek kanallar arasındaki turumuza başlıyoruz. Motorlu araçlardan arındırılmış olan, polis, ambulans, çöp kamyonları, belediye otobüsleri vs. gibi günlük hayatta görmeye alışık olduğumuz bütün araçlar yerini teknelere bırakmış burada. Köleler sahilinden San Marko Meydanı'na yürürken Venedik hapishanesini ve hapishane ile Dükler Sarayı?nı birbirine bağlayan "Ponte dei Sospiri" İç çekme köprüsü, köprünün tam karşısında San Giorgio Adası, Dükler Sarayının ana cephesindeki meydanda, şehrin giriş kapısı olarak adlandırılan ikiz kolonlar ve bu kolonlar üzerindeki Venedik'in sembolü olan heykelleri görebilirsiniz. San Marko Katedrali'nin bulunduğu meydan, Napolyon tarafından "Dünyanın en güzel meydanı" olarak adlandırılmıştır. Katedralin yapımı 9. yüzyılda tamamlanmış olsa da, bugünkü halini alması 17. Yüzyılı bulmuştur. Ana cephesinde göreceğiniz 4 adet bronz at, İkinci Haçlı Seferleri dönüşünde İstanbul'dan getirilmiştir. Serbest zamanınızda saat kulesinin tepesindeki heykellerin her saat başı çanın üzerine vurmalarını izleyip, Çan kulesine çıkarak bütün Venedik manzarasını tepeden de görebilirsiniz. Kısa bir yürüyüşün ardından ticari merkez olarak bilinen ve "Canal Grande" Büyük kanal üzerindeki ilk taş köprü olarak yapılan, üzerinde dükkânların olduğu "Ponte Rialto" görülecek yerler arasındadır. Rehberimizin belirleyeceği saatte buluşma ve geceleme otelimizde.

Venedik Şehir Turu Dahildir!Konaklama: 3 & 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
5. Gün: Venedik – İstanbul

Sabah kahvaltımızın ardından serbest zaman.Rehberimizin belirleyeceği saatte havalimanı transfer Türk Havayolları TK1870 no’lu tarifeli seferi ile saat 19:35’de İstanbul'a hareket saat 00:35’de İstanbul'a varış ve turumuzun sonu.Konaklama: 3 & 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
DAHİL OLANLAR:
• Türk Havayolları ile / İstanbul - Milano / Venedik - İstanbul arası gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
• Floransa Montecatini 3 Gece, Venedik 1 gece seçilen otellerde oda&kahvaltı konaklamalar
• Venedik, Milano, Floransa Şehir Turu
• Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
• Alan-Otel-Alan transferleri
• Havalimanı vergisi
• Programda belirtilen extra turlar

HARİÇ OLANLAR:
• Yurtdışı Çıkış Harç Pulu : 150-TL
• Vize Ücreti İstanbul : 175-Eur
• Vize ücreti izmir Ankara : 180-Eur
• Seyahat Sağlık Sigortası
• Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar
• Şehir Vergileri (İtalya`da konaklayan turistlerin turist vergisi ödeme zorunluluğu vardır. Gecelik 3-6 euro arasında değişen bu vergileri misafirlerimiz otel girişleri sırasında otel resepsiyonuna ödemesi gerekmektedir.)
• Şöför bahşişleri
• Vaporetto ücreti (15 Euro)
• Tüm Kişisel Harcamalar
• Otellerde Alınan Ekstralar

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#W186
LOKASYON:
İtalya (İstanbul çıkışlı)
YEMEK:
Sabah Kahvaltısı
ULAŞIM
Uçak    Otobüs   
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın