• Demo Hotel Bodrum
KÜBA TURU TÜRK HAVA YOLLARI İLE 7 GECE

1.410$

en düşük kişi başı

9 Gün
Küba
W058

 SON YERLER!

  • 7 Gece 9 Gün
  • Oda Kahvaltı
  • 3 Yıldızlı Otellerde Konaklama
  • Türk Hava Yolları ile
  • Ekonomik Fiyatlar
  • Son Koltuklar!
Küba turu, renkli sokakları, tarihi mekanları ve canlı kültürü ile büyüleyici bir deneyim sunar. Havana'nın atmosferi, Trinidad'ın tarihi ve Viñales'in doğal güzellikleri görülmeye değer.

Küba, Karayipler'de yer alan büyüleyici bir ada ülkesidir. Tarihi ve kültürel zenginlikleri, renkli sokakları, güzel plajları ve eşsiz atmosferiyle ünlüdür. Küba, uzun yıllar boyunca Amerika Birleşik Devletleri ile olan ilişkileri, devrimci geçmişi ve Fidel Castro liderliğindeki devrim sonrası süreçle tanınır.

Küba turu sırasında ziyaret edebileceğiniz bazı popüler yerler:

1. Havana: Küba'nın başkenti olan Havana, renkli sokakları, tarihi binaları, eski Amerikan arabaları ve canlı müzik sahneleri ile ünlüdür. Eski Havana bölgesi, tarihi yapıları ve dar sokaklarıyla dikkat çeker.

2. Trinidad: UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan bu şehir, kolonyal dönemden kalma binaları ve taş döşeli sokakları ile ünlüdür. Trinidad, tarihi ve kültürel açıdan zengin bir deneyim sunar.

3. Viñales Vadisi: Bu bölge, ünlü kireçtaşı tepeleri ve özgün tarım manzaralarıyla tanınır. Küba'nın doğal güzelliklerini keşfetmek isteyenler için harika bir seçenektir.

4. Varadero: Eşsiz beyaz kumlu plajları ve berrak mavi sularıyla ünlü bir tatil beldesidir. Güneşlenmek ve deniz keyfi yapmak isteyenler için idealdir.

5. Santiago de Cuba: Küba'nın ikinci büyük şehri olan Santiago de Cuba, Afrika ve İspanyol kültürünün etkilerini barındıran bir yerdir. Müzik ve dansın önemli bir rol oynadığı bir şehirdir.

Küba'da seyahat ederken, yerel kültürü ve yaşam tarzını deneyimlemek için yerel restoranlarda geleneksel yemekleri denemek, salsa dansını öğrenmek ve yerel halkla iletişim kurmak da önemli deneyimlerden birkaçıdır. Ayrıca, Küba'nın tarihi ve politik geçmişini anlamak için tarihî ve kültürel mekanları ziyaret etmek de faydalı olabilir.

Seyahat etmeyi düşünüyorsanız, güncel seyahat tavsiyeleri, vize gereksinimleri ve diğer bilgiler için güvenilir kaynaklardan son güncellemeleri kontrol etmeniz önemlidir.

TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1. Gün: İSTANBUL – HAVANA

İSTANBUL HAVALİMANI BULUŞMA, SAAT 22:00

Tur hareket tarihinde, Uçuş saat gece yarısını geçe 02:10 olduğu için, tarih olarak dikkat ediniz. Akşam, İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş terminali THY kontuarında saat 22:00 ‘de buluşma. Bilet ve pasaport işlemlerinden sonra TÜRK HAVA YOLLARI uçuşu ile Havana’ya yolculuğumuza başlıyoruz.

Geceleme uçakta olacaktır

Sabah 07:45’te Küba’nın başkenti Havana’ya ulaşıyoruz. Havalimanında karşılanma ve rehberimiz eşliğinde, gezimize başlıyoruz.

HAVANA ŞEHİR TURU ÖĞLE YEMEKLİ TUR *

Etkileyici tarihinin yanında dünya savaşlarından çok az zararla çıkmış ve ilk inşa edildiği haliyle kendini korumuş, 50’li ve 60’lı yılların amerikan arabalarının sıkça görülebildiği, İspanyol mimarisinin etkileyici örneklerine sahip Havana’yı tanıtmaya yönelik Havana Şehir Turu’nu gerçekleştiriyoruz. San Cristobal de la Habana'dan ismini alan Havana; İspanyollar tarafından kurulmuştur. Şehir turumuz modern Havana’dan başlıyor, artdeko ve modern mimarisi ile karışık Vedado Bölgesi'nden geçilerek dünyaca ünlü Devrim Meydanı'na doğru ilerliyoruz... Modern Havana’dan Eski Havana’ya 15 dakika uzaklıkta zaman durmuş gibi kolonyal tarzı meydanları ve binaları karşımıza çıkıyor. Ünlü Capitol binasına uğrayarak tarihi merkezine devam edeceğiz. Plaza de Armas, Plaza de la Catedral, Plaza Vieja ve Plaza de San Francisco adım adım yürünerek eski sokakları gezecek ve çamaşır asılmış kırık dökük balkonlardan bizi izleyen ağzı purolu yaşlılara el sallayarak turumuzu gerçekleştiriyoruz. Bol bol fotoğraf çekebilirsiniz. En değerli fotoğraflarınız siyah beyazlar olacak, kendinizi zamanında yolculuk yapmış gibi hissedecekseniz. La Bodeguita del Medio ve Floridita Bar’ı ünlü Ernest Hemingway'i hatırlatacak. Bolero, Chachalar, Maraka ritmi içimizden doğacak. UNESCO’nun sit alanları listesinde yer alan başkentin eski şehrini kolaylıkla bir müzik cenneti denilebilmektedir. Bir turistin Havana’da hemen hemen gideceği her kafede, sokakta, barda, otelde ve restoranda canlı müzik gruplarına rastlaması mümkündür. Öyle ki insan bazen kendi ülkesinde dinleme olanağını bulduğu kaliteli Latin grupların çokluğu karşısında şaşırmakta ve o zaman müziğin bir Kübalı için hayatın vazgeçilmezlerinden olduğunu daha iyi anlamaktadır. Öğle yemeği turumuz esnasında alınacaktır. Turumuz sonunda otelimize dönüş. Geceleme otelimizde.

Otelimiz: Hotel Paseo 3*vb.Konaklama: 3 Yıldızlı Otellerde Konaklama
2. Gün: PINAR DEL RIO – VINALES VADİSİ TURU (Extra tur)

Kahvaltı sonrası serbest günümüz başlıyor.

Arzu eden misafirlerimiz için, öğle yemekli-Tam gün Pinar del Rio-Vinales Vadisi turumuz olacak. Bu turumuzda önce tütün tarlaları gezecek, nasıl yetiştirildiği hakkında bilgilendirilecek ve Vinales’te yerel bir Puro Çiftliği’ni ziyaret edeceğiz. Los Jazmines tepesinden Vinales Vadisi’nin manzarası seyredildikten sonra öğle yemeğini El Palenque Restoranda yiyeceğiz. Cueva del Indio Mağarası’nın içindeki nehri sandalla gezerek geçtikten sonra Mural de la Prehistoria'da inanılmaz güzel doğada Leovigildo tarafından çizilmiş bir yağlı boya tablosu sizi bekliyor. Son olarak sürpriz bir yerli aile ziyareti yapılacaktır. Ardından Havana'ya geri dönüyoruz.

Otelimiz: Hotel Paseo 3*vb.Konaklama: 3 Yıldızlı Otellerde Konaklama
3. Gün: HAVANA

Kahvaltı sonrası serbest günümüz başlıyor. Geceleme Havana’da.

Otelimiz: Hotel Paseo 3*vb.

4.-5.-6. Günler: HAVANA

Bu sabahtan itibaren üç gece dört gün sürecek serbest zamanımız başlıyor.

3 GECE/4 GÜN KONAKLAMALI [CIENFUEGOS – TRINIDAD – SANTACLARA – VARADERO TURU.] Bu tura katılmak istemeyen misafirlerimiz Havana’da konaklamaya ve serbest zamanlarını geçirmeye devam edeceklerdir.

Not: Tur liderimiz Ekstra turu gerçekleştirmek üzere grupla birlikte hareket edecektir.

Cienfuegos- Trinidad – Santa Clara – Varadero Turu // 3 gece 4 gün

Extra Tur ProgramıKonaklama: 3 Yıldızlı Otellerde Konaklama
4. Gün: CIENFUEGOS TRINIDAD

Sabah kahvaltısının ardından aracımız ile ilk olarak UNESCO dünya mirası listesindeki CIENFUEGOS kentini, meydanı ve eski Tiyatroyu ziyaret edeceğiz. ÖĞLE YEMEĞİ yerel restoranda alınacak. Daha sonra Trinidad şehrine devam ediyoruz. Turumuzun sonunda Trinidad’da Casa Particular konaklama olacaktır.Konaklama: 3 Yıldızlı Otellerde Konaklama
5. Gün: TRINIDAD -ANCON PLAJI

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası, Trinidad şehir turumuzu yapacağız. Tarihi sokaklarında yürüyeceğiz. Plaza Mayoru ziyaret edeceğiz, Canchánchara Bar’da özel yöresel kokteylden tadacağız, Bugün ayrıca Ancon sahiline gideceğiz

Denize girme imkânımız olacaktır. Geceleme Casa Particular konaklama olacaktır.Konaklama: 3 Yıldızlı Otellerde Konaklama
6. Gün: SANTA CLARA – VARADERO

Sabah erken kahvaltı sonrası saat 08:30’da Santa Clara ‘ya yolculuğumuz başlıyor. Plaza Ernesto Che Guevara, CHE Müzesi ziyaretimizi yapacağız. Burası her gün yüzlerce kişinin ziyaretine geldiği yerdir. Yine Santa Clara merkezde yer alan eski tren rayları ve zırhlı tren anıtını ziyaret

Edeceğiz. ÖĞLE YEMEĞİ turumuz sonrası yerel bir restoranda alınacaktır. Daha sonra Varadero ‘ya yöneliyoruz, Matanzas bölgesinden geçerek güzergahımız üzerinde Küba’nın en yüksek otoyol köprüsüne yakın bir noktada yol molası da vermek sureti ile, manzara izliyoruz. Varadero sahil bölgesine ulaşıyoruz yolculuğumuz yaklaşık 4 saat sürecektir. Varışımızı takiben her şey dahil hizmet veren tesisimize giriş yapacağız. Yüzme imkânı bulacağımız bir özel gün bizleri bekliyor. Geceleme Varadero’da HER ŞEY DAHİL OTELDE.

Otelimiz: Brisas Del Caribe 3*vb.

***Bu turumuz 2 Gece Casa konaklamalı + 1 Gece Her Şey Dahil Otel konaklamalı + 2 Öğle yemeği

Turlar ve ziyaretler giriş ücretleri + rehberlik hizmeti dahildir.Konaklama: 3 Yıldızlı Otellerde Konaklama
7. Gün: VARADERO – HAVANA

Kahvaltı sonrası Havana’ya transfer oluyoruz. Yolculuğumuz yaklaşık 2,5 saat sürecektir. Havana’ya varışımızı takiben serbest zamanlar. Geceleme Havana’da.

Otelimiz: Hotel Paseo 3*vb.Konaklama: 3 Yıldızlı Otellerde Konaklama
8. Gün: HAVANA – ISTANBUL

Kahvaltının ardından havaalanına transfer. Türk Havayolların’ın TK183 sefer sayılı uçuşu ile saat 08:40’da İstanbul’a uçuş. Yerel saatle 08:55’te (30 Ocak) İstanbul’a varış. Konaklama: 3 Yıldızlı Otellerde Konaklama
9. Gün: ISTANBUL

Sabah 8:30’da İstanbul Havalimanı’na ulaşıyoruz. Turumuzun sona ermesi.   Konaklama: 3 Yıldızlı Otellerde Konaklama
DAHİL OLANLAR:
• TÜRK HAVA YOLLARI ile İstanbul – Havana – İstanbul uçak bileti
• 23 kg Bagaj Hakkı
• 7 Gece Havana’da 3*vb. OTEL KONAKLAMA HAVANA 1 ÖĞLE YEMEĞİ.
• Havana’da Yarım Günlük Şehir Turu
• Türkçe Rehberlik Hizmeti

HARİÇ OLANLAR:
• Küba KOLAY Vize ücreti (50 EUR)
• EKSTRA TURLAR.
• Yurt dışı çıkış pulu (150 TL)
• Turumuzun Yabancı ve Yerel Servisler
• Rehber, Kaptan, Garson için bahşişler- 50 EURO
• Programda belirtilmeyen yemekler ve dahil yemeklerde alınan içecekler
• Seyahat Sağlık Sigortası

EK BİLGİLER

• 22 Ekim Uçuş Detayları;

1 TK 195 V TU 22OCT ISTHAV KK21 0200 0730

2 TK 195 V TU 29OCT HAVIST KK21 0940 0855+1

• 3 Şubat Uçuş Detayları;

1 TK 183 V MO 03FEB ISTHAV KK28 0210 0715

2 TK 183 V MO 10FEB HAVIST KK28 0840 0855+1

• 29 Ekim Yeni Uçuş Detayları;

1 TK 195 V TU 29OCT ISTHAV KK21 0200 0730

2 TK 195 V TU 5NOV HAVIST KK21 0940 0855+1
AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#W058
LOKASYON:
Küba (İstanbul çıkışlı)
YEMEK:
Sabah Kahvaltısı
ULAŞIM
Uçak    Otobüs   
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın