• Demo Hotel Bodrum
KIZIL ŞEHİR MARAKEŞ TÜRK HAVA YOLLARI İLE 3 GECE (RAK-RAK)KIZIL ŞEHİR MARAKEŞ TÜRK HAVA YOLLARI İLE 3 GECE (RAK-RAK)

679

en düşük kişi başı

4 Gün
Fas
FL086

 FIRSAT

KIZIL ŞEHİR MARAKEŞ TÜRK HAVA YOLLARI İLE 3 GECE (RAK-RAK)


 • 3 Gece 4 Gün
 • Oda Kahvaltı, Akşam Yemeği
 • 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
 • Türk Hava Yolları İle
 • Ekonomik Fiyatlar
 • Son Koltuklar!
Marakeş, Fas'ın ünlü "Kızıl Şehri." Tarihi çarşıları, Bahia Sarayı, Djemaa el Fna Meydanı gibi cazibe merkezleriyle ünlü. Geleneksel atmosferi, renkli sokakları ve zengin kültürel dokusuyla büyüleyici bir turistik destinasyon.

Marakeş, Fas'ın en popüler turistik destinasyonlarından biridir ve "Kızıl Şehir" olarak da bilinir. Marakeş, tarihi dokusu, renkli çarşıları, geleneksel atmosferi ve etkileyici mimarisiyle ünlüdür.

Bir Marakeş turu sırasında aşağıdaki gibi bazı ana özellikleri ziyaret etme fırsatınız olabilir:

1. **Cennet Bahçeleri (Jardin Majorelle):** Moda tasarımcısı Yves Saint Laurent tarafından restore edilen bu bahçeler, zengin renkler ve egzotik bitkilerle doludur.

2. **El Badi Sarayı:** Bu tarihi saray, gösterişli bahçeleri ve etkileyici yapısı ile dikkat çeker. İçindeki kalıntılar, Fas'ın geçmişine dair ipuçları sunar.

3. **Koutoubia Camii:** Marakeş'in simgesi olarak kabul edilen bu cami, görkemli minaresiyle tanınır.

4. **Djemaa el Fna Meydanı:** Marakeş'in kalbinde bulunan bu meydan, gündüzleri hareketli bir pazar ve akşamları canlı bir eğlence merkezi olarak kullanılır.

5. **Bahia Sarayı:** 19. yüzyılda inşa edilen bu saray, zengin iç dekorasyonu ve güzel bahçeleriyle ünlüdür.

6. **Medina ve Çarşılar:** Marakeş'in dar sokakları, geleneksel çarşıları, el sanatları ürünleri, baharatlar, deri ürünleri ve diğer yerel ürünleri satan tezgahlarıyla ünlüdür.

7. **Saadian Mezarları:** 16. yüzyıldan kalma bu mezarlar, zengin dekorasyonları ile dikkat çeker.

8. **Atlas Dağları:** Eğer vaktiniz varsa, Marakeş çevresindeki Atlas Dağları'nın güzelliklerini de keşfedebilirsiniz.

Marakeş'in tarihi ve kültürel zenginlikleri, yöresel yemekleri ve kendine özgü atmosferiyle ziyaretçilere unutulmaz deneyimler sunabilir. Seyahat planlamanızı yaparken güncel rehber kaynaklarına başvurmanızı öneririm.

TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1. Gün: İSTANBUL – MARAKEŞ

İstanbul Yeni Havalimanı dış hatlar gidiş terminalinde uçuştan üç saat önce buluşuyoruz. Bagaj, bilet ve biniş işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile Marakeş uçuşumuz başlıyor. Marakeş havalimanına varışımıza istinaden, havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile panoramik şehir turu. Koutubia minaresi ve Afrika’nın tüm renklerini buluşturan, sokak gösterileri, yılan oynatıcılar, açık hava restoranları ile hareketli, Afrika’nın en büyük meydanı Jmaa el Fna göreceğimiz yerler arasında. Tur sonrası Marakeş’deki otelimize transfer ve serbest zaman. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.Konaklama: 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama (Yarım Pansiyon)
2. Gün: MARAKEŞ (MARAKEŞ İKONLARI)

Otelde alacağımız kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Öğle Yemekli Marakeş İkonları Turumuza (Marakeş Medina’sı, Majorelle Bahçeleri & Bahia Sarayı) (90 Euro) katılabilirler. 1900’lerin başından itibaren özellikle Fransız olmak üzere pek çok Avrupa’lı modacı, sanatçı, müzisyen ve maceracının gözde mekânlarından Marakeş kentini keşfetmek üzere turumuza başlıyoruz. Afrika ticareti için önemli bir merkez noktası olmanın yanında, bir zamanlar İslam sanatı ve Felsefesine de yön vermiş Marakeş’in halen orta çağdaki yaşam geleneklerini sürdüren Medina’sında (eski şehir) uzunca bir yürüyüş yapıyor; geleneksel bir şifacı aktarı ziyaret ederek argan yağı ve egzotik baharatlar hakkında bilgiler alıyoruz. Vereceğimiz öğle yemeği molamızın ardından, ülkeye özgü çini işi zelijlerle süslü Bahia Sarayını ziyaret ediyoruz. Son olarak Marakeş’in en güzel mekanlarından biri olan Majorelle Bahçesi turu. Fransız mobilya tasarımcısı ve ressam Jaques Majorelle tarafından kurulan ve ünlü modacı Yves Saint Laurent tarafından bugünkü şekline kavuşturulan Majorelle bahçesini geziyoruz. Dolu dolu geçen turumuz sonrası otelimize transfer ve dinlenmek için serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak organize edeceğimiz Akşam Yemekli Chez Ali Fantasia turuna (65 Euro) katılabilirler. Bu turumuz için Marakeş’in dış sınırında geniş bir arazi üzerine kurulu Chez Ali için otelimizden hareket ediyoruz. Fas’ın geleneksel lezzetlerinden oluşan keyifli bir akşam yemeğimizi, özenle dekore edilmiş bir berberi çadırında alıyoruz, yemeğimiz sırasında Fas’ın çeşitli bölgelerinden gelen folklor ekiplerinin dans şovlarını seyrediyoruz. Yemeğimiz sonrası nane çayı ikramı eşliğinde bir hipodrom alanında, yüzlerce yıldır at üzerinde oynanan Fantasia gösterisini, atlı akrobasi şovunu, düğün alayı ve oryantal dans organizasyonunu seyrediyor ve güzel hatıralarla gecemizi tamamlıyoruz. Turumuz sonrası, otelimize transfer ve serbest zaman. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.Konaklama: 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama (Yarım Pansiyon)
3. Gün: MARAKEŞ (ESSAOURİA TURU)

Otelde alacağımız kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Öğle Yemekli Essaouira turumuza (70 Euro) katılabilirler. Yol boyunca göreceğimiz Fas’a özgü ve toplama hakkı da sadece yöre kadınlarına ait olan, cilt ve saç bakımında da kullanılan, Argan ağaçları ve başka hiçbir yerde göremeyeceğiniz, Argan ağaçlarına tırmanan keçileri fotoğraflamak için vereceğimiz kısa bir molanın ardından,Essaouira için yolculuğumuza devam ediyoruz. Marakeş’ten yaklaşık 190 km mesafede Atlas Okyanusu kıyısında kurulan sanat ile eski kültürün iç içe geçtiği bir Portekiz liman kenti olan Essaouira, Portekizce adıyla Mogador olarak da anılıyor. Unesco ‘’Dünya Mirası’’ listesinde yer alan Essaouria, Orson Welles’in Othello’su ve son dönemde çok izlenen Game of Thrones adlı dizi gibi pek çok yapıma sahne olmuştur. Sanat ve kültürün iç içe geçtiği sıra dışı şehir Essaouria’da yahudi mahallesi mellah, Portekiz kalesi, mavi tekneleriyle ünlü balıkçı limanı ve birbirini dik kesen sokaklarıyla son derece ferah eski kent merkezi gezilerimiz sırasında büyüleyici manzaralarla karşılaşacak ve birbirinden güzel fotoğraflar çekeceksiniz. Öğle yemeği için vereceğimiz serbest zamanın ardından, otelimize transfer ve serbest zaman. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.Konaklama: 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama (Yarım Pansiyon)
4. Gün: MARAKEŞ – İSTANBUL

Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz ve ardından odaların boşaltılması. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Atlas Dağları & Berberi Evi (30 Euro) turumuza katılabilirler. Turumuza Marakeş’i saran ve birçok berberi köyünün yanı sıra meşhur Ourika vadisini de barındıran Atlas dağları gezimizle günümüz başlıyor. Ourika vadisinde bol bol fotoğraf çekip yol boyunca bizi selamlayacak birçok geleneksel berberi evinden birine konuk olarak nane çaylarımızı içip ferahlıyoruz. Ardından, rehberinizin bildireceği saatte havalimanına hareket. Bagaj, bilet ve biniş işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuşumuz başlıyor. İstanbul Yeni Havalimanı’na varışımızla birlikte turumuzun ve servislerimizin sonu.

AVANTAJLI EKSTRA GEZİLER 255 Euro YERİNE 225 Euro

 Öğle Yemekli Marakeş İkonları Turu (90 Euro) + Essaouria Turu (70 Euro)

 Akşam Yemekli Chez Ali Fantasia Turu (65 Euro)+ Atlas Dağları & Berberi Evi Turu (30 Euro)Konaklama: 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama (Yarım Pansiyon)
DAHİL OLANLAR:
• İstanbul (IST) – Marakeş (RAK) – İstanbul (IST) parkurlarında Türk Hava Yolları ile ekonomi sınıf uçak bileti
• Havalimanı vergileri
• Alan-otel-alan transferleri
• 4* Otellerde 3 gece Yarım Pansiyon konaklama
• Marakeş Panaromik Şehir Turu
• Otel vergileri
• TURSAB mesleki sorumluluk sigortası
• Türkçe Rehberlik hizmeti

HARİÇ OLANLAR:
• Seyahat sağlık sigortası
• Turist şehir vergileri
• Akşam yemeklerinde alınacak Su Dahil Tüm İçecekler
• Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları
• Yurt dışı çıkış harcı bedeli
• Ekstra turlar

EK BİLGİLER

 • Otellerinin Giriş saatleri 15:00 – 17:00 arası / Çıkış saatleri 10:00 – 12:00 arasındadır.
 • Kalkış ve varış saatleri yerel saatlerdir.
 • *işareti olan uçuşlar, hareket tarihinden 1 sonraki takvim gününde varış noktasına ulaşır.
 • İç hat bağlantı detay ve fiyat farklarını sorunuz.
 • Gruplarda fiyatlar geçerli değildir, Özel fiyatlarımızı sorunuz.
 • Ülkede Fas dirhemi (MAD) geçerli olup 1 € yaklaşık 10 dirheme denk gelir. Ülkede Türk lirası geçerli değildir. Change için Euro veya USD bulundurmanızı tavsiye ederiz.
 • Fas Krallığı lokal saat dilimi GMT+1 olup, Türkiye ile arasında ( -2 saat ) fark vardır. Bazı dönemlerde bu fark 3 saate çıkabilmektedir.

***TK619 IST RAK 11.45 15.05

***TK620 RAK IST 16.05 23.05


AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#FL086
LOKASYON:
Fas (İstanbul çıkışlı)
YEMEK:
Sabah, Akşam Yemekleri
ULAŞIM
Uçak    Otobüs   
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın