• Demo Hotel Bodrum
GÖRKEMLİ ÜÇLÜ BENELÜKS & FRANSA & ALMANYA TÜRK HAVA YOLLARI İLE 7 GECE (DUS-DUS) (29 EKİM)GÖRKEMLİ ÜÇLÜ BENELÜKS & FRANSA & ALMANYA TÜRK HAVA YOLLARI İLE 7 GECE (DUS-DUS) (29 EKİM)GÖRKEMLİ ÜÇLÜ BENELÜKS & FRANSA & ALMANYA TÜRK HAVA YOLLARI İLE 7 GECE (DUS-DUS) (29 EKİM)GÖRKEMLİ ÜÇLÜ BENELÜKS & FRANSA & ALMANYA TÜRK HAVA YOLLARI İLE 7 GECE (DUS-DUS) (29 EKİM)
 SİZE ÖZEL

GÖRKEMLİ ÜÇLÜ BENELÜKS & FRANSA & ALMANYA TÜRK HAVA YOLLARI...


 • 7 Gece 8 Gün
 • Oda Kahvaltı
 • 3 & 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
 • Türk Hava Yolları ile
 • Düsseldorf, Reims ve Köln Şehir Turları Dahil !
 • Son Koltuklar !
Benelüks Paris ve Almanya turu, Brüksel, Amsterdam, Lüksemburg, Paris, Berlin, Münih gibi şehirleri kapsar. Tarihi ve kültürel yerler, müzeler, kanal turları ve ünlü yapılar ziyaret edilir. Seyahat sigortası ve İngilizce bilgisi önerilir.

Benelüks Paris ve Almanya turu, Avrupa'nın en güzel ve tarihi şehirlerini keşfetmek için mükemmel bir fırsat sunar. Bu tür turlar genellikle Belçika, Hollanda, Lüksemburg (Benelüks ülkeleri), Fransa'nın başkenti Paris ve Almanya'nın önemli şehirlerini kapsar. İşte bu turla ilgili bazı detaylar:

Benelüks Ülkeleri

1. Belçika:

   - Brüksel: Avrupa Birliği'nin merkezi olan bu şehirde Grand Place, Atomium ve Manneken Pis gibi önemli turistik yerleri gezebilirsiniz.

   - Brugge: Ortaçağdan kalma mimarisi ve romantik kanalları ile ünlü bu şehirde yürüyüş yapabilir ve çikolata dükkanlarını keşfedebilirsiniz.

2. Hollanda:

   - Amsterdam: Kanalları, Van Gogh Müzesi, Rijksmuseum ve Anne Frank Evi ile ünlüdür. Ayrıca bisiklet kiralayarak şehri keşfetmek de popülerdir.

   - Rotterdam: Modern mimarisi ve liman bölgesi ile tanınır. Kübik evler ve Erasmus Köprüsü'nü ziyaret edebilirsiniz.

3. Lüksemburg:

   - Lüksemburg Şehri: Tarihi yapıları, kaleleri ve vadileri ile bilinir. Adolphe Köprüsü ve Bock Casemates önemli turistik yerlerdir.

Paris

- Eyfel Kulesi, Louvre Müzesi, Notre Dame Katedrali ve Champs-Élysées gibi dünyaca ünlü turistik yerleri ziyaret edebilirsiniz.

- Seine Nehri'nde tekne turu yaparak şehri farklı bir açıdan görebilirsiniz.

- Montmartre bölgesinde Sacré-Cœur Bazilikası'nı ve sanatçı meydanını gezebilirsiniz.

Almanya

1. Berlin:

   - Brandenburg Kapısı, Berlin Duvarı'nın kalıntıları ve Müzeler Adası gibi tarihi ve kültürel yerleri ziyaret edebilirsiniz.

   - Berlin'de tarih ve modern hayatın iç içe geçtiği birçok ilginç yer keşfedebilirsiniz.

2. Münih:

   - Marienplatz, Nymphenburg Sarayı ve İngiliz Bahçesi gibi turistik yerleri görebilirsiniz.

   - Ayrıca, Almanya'nın ünlü bira kültürünü deneyimleyebileceğiniz Hofbräuhaus'u ziyaret edebilirsiniz.

3. Köln:

   - Gotik tarzda yapılmış Köln Katedrali'ni ziyaret edebilir ve Ren Nehri kıyısında yürüyüş yapabilirsiniz.

   - Şehrin çikolata müzesini gezerek tatlı bir mola verebilirsiniz.

Tura Katılım Tavsiyeleri

- Seyahat Sigortası: Ani sağlık sorunları veya seyahat aksaklıkları için seyahat sigortası yaptırmanız önemlidir.

- Ulaşım: Şehirler arası ulaşım genellikle tren veya otobüslerle sağlanır. Avrupa'nın gelişmiş tren ağı sayesinde rahat ve hızlı bir şekilde seyahat edebilirsiniz.

- Konaklama: Tur paketleri genellikle otel konaklamalarını içerir. Konaklama yerlerinin merkezi lokasyonlarda olmasına dikkat edin.

- Dil: İngilizce, Avrupa'da yaygın olarak konuşulan bir dildir. Temel İngilizce bilgisi ile çoğu yerde rahatça iletişim kurabilirsiniz.

Bu tür turlar genellikle rehber eşliğinde düzenlenir ve size gezip görebileceğiniz birçok önemli noktayı tanıma fırsatı sunar. Turu düzenleyen firmaların web sitelerinden detaylı programları inceleyebilir ve rezervasyon yaptırabilirsiniz.

TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1. Gün: İstanbul – Düsseldorf – Amsterdam

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminali Türk Hava Yolları kontuarı önünde uçuştan 3 saat önce buluşma. Bagaj, bilet ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK 1523 sefer sayılı uçuşu ile saat 08.00’de Düsseldorf’a hareket. Yerel saat ile 09.25’te varışımızın ardından alanda bekleyen aracımız ile Düsseldorf şehir merkezine hareket. Almanya’nın en önemli kültür, sanat ve endüstri şehirlerinden olan Düsseldorf’ta yapacağımız şehir turunda dönen restoran Rheinturm, Almanya’nın en önemli düşünürlerinin yetiştirildiği Schloss Benrath, alışveriş caddesi Königsallee ve yemyeşil alanlarıyla Horfgarten görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından Amsterdam’a doğru yola çıkıyoruz. Doğu’da Almanya, güneyde Belçika ile komşu olan Hollanda ülkesinin başkenti olan Amsterdam’da yapacağımız şehir turunda Dam Meydanı, Merkez İstasyon, Ulusal Anıt, Kraliyet Sarayı, Çiçek Pazarı, Red Light (Kırmızı Fener Sokağı) görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından otelimize transfer. Geceleme otelde.Konaklama: 3 & 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
2. Gün: Amsterdam – Zaanse Schans – Marken – Volendam – Giethoorn–Amsterdam

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Görkemli Masal Köyler ve Su Kanalları (Zaanse Schans & Marken & Volendam & Giethoorn Hobbit Köyü turuna katılabilirler. (100 Euro) Turumuz Zaanse Schans kasabasıyla başlıyor. Hollanda’nın saklı cennet kasabalarından Zaanse Schans, geçmişi 17. Yüzyıla dayanan ve hala çalışmaya devam eski tarihi yel değirmenleri, el değmemiş doğası ile Hollanda’nın ünlü kasabasıdır. Tarihi yel değirmenleri ve ahşap evleri ile dünyada eşini benzerini bulamayacağınız güzelliklere sahip Hollanda’nın Zaanse Schans kasabasında kendinizi açık hava müzesinde geziyor gibi hissedeceksiniz. Turumuzda 2. durağımız Marken. Daha önce ada olan fakat daha sonra kara ile arası doldurularak kara bağlantısı sağlanan bu harika adanın içini gezdikten sonra Volendam’a hareket ediyoruz. Volendam; limanı, Hollanda karakteristik evleri ve geleneksel kıyafetli insanlarıyla görür görmez insanları etkisi altına alan bir yer. Leziz deniz ürünlerinin ve peynirlerin tadına bakabileceğiniz, ucuz hediyelik eşya alabileceğiniz bu kasabada güzel bir zaman geçirdikten son durağımız Giethoorn Hobbit Köyü. Dünyanın en güzel birkaç noktasından biri kabul edilen Giethoorn, Avrupa’nın en masalımsı yerlerinden biri. Popülaritesini 1958 çekimi “Fanfare” filminin buradan çekilmesinden alan Giethoorn, filmden sonra gittikçe ününe ün katmıştır ve yılda 800.000 aşkın turist ağırlamaktadır. Turumuzun ardından otelimize transfer. Geceleme otelde.Konaklama: 3 & 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
3. Gün: Amsterdam – Brugge – Gent – Brüksel

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Brüksel’e hareket ediyoruz. Yol üzerinde dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Görkemli Şehirler Brugge & Gent turuna katılabilirler. (60 Euro) Turumuzda ilk durağımız muhteşem güzellikleriyle ünlü Brugge. Günümüzde Avrupa’nın en çok turist çeken şehirlerin başında gelen Brugge şehri 1991 yılında Unesco tarafından koruma altına alınmıştır. Orta çağdan kalma mimarisi, su kanalları, dar sokakları, köprüleri, tarihi yapıları ve meydanları ile Avrupa’nın göz bebeği olmayı başarmıştır. Bu güzel şehri gezdikten sonra zamanın durduğu bir başka şehir olan Gent şehrine gidiyoruz. 1400 yıllık bir geçmişe sahip olan Gent, Schelde ve Lys nehirlerinin birleştiği yere kurulmuş, Orta Çağ’ın en büyük ve en zengin şehirlerinden birisi konumundadır. Orta Çağ’dan kalma tarihi anıtları ve üniversitesiyle ünlü olan bu şehirde yapacağımız turun ardından Brüksel’e hareket ediyoruz. Benelüks turlarının en dikkat çekici duraklarından olan Brüksel, çok yönlülüğü ile öne çıkmaktadır. Kozmopolit yapısı sayesinde gezginlere birçok farklı olanak sunan şehirde, birbirinden değerli yapıları ziyaret edeceğiz. Varışımızla birlikte göreceğimiz yerler arasında Kraliyet Sarayı, Çin ve Japon evleri, Brüksel Katedrali, şehir meydanı, Borsa Binası, Atomium Anıtı, Manneken Pis Heykeli görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından otelimize transfer ve serbest zaman. Geceleme otelde.Konaklama: 3 & 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
4. Gün: Brüksel – Paris

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Dünya’nın en romantik şehirlerinden biri olan Paris’e hareket ediyoruz. Paris’e varışımızla birlikte göreceğimiz yerler arasında Charles de Gaulle ve Zafer Takı, Champs Elysees, Louvre Müzesi ve Piramit, Etoile Meydanı, Grand Palais ve Petit Palais Sergi Sarayları, Concorde Meydanı ve Obelisk Taşı, Fransa Parlamento Binası, 3. Alexandre Köprüsü, Seine Nehri, Napolyon’un Mezarı ve Eiffel Kulesi bulunmaktadır. Turumuzun ardından otelimize transfer ve serbest zaman. Geceleme otelde.Konaklama: 3 & 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
5. Gün: Paris

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Görkemli Paris Şaheserleri & Seine Nehri Tekne (Eiffel Kulesi & Seine Nehri Tekne Gezisi & Montmarte Ressamlar Tepesi & Sacre Coeur Bazilikası & Notre Dame Katedrali) turuna katılabilirler. (100 Euro) Turumuzda ilk durağımız her yıl milyonlarca turistin ziyaret ettiği şehrin simgesel yapıtı Eiffel Kulesi. Eiffel kulesinin 2.katına çıkarak Paris’i bir de yukarıdan görme şansı bulacaksınız. Ardından Paris’i ikiye ayıran Seine Nehri’nde tekne turuna çıkıyoruz. Tekne turunda nehrin her iki yakasındaki tarihi yapıtları gördükten sonra Paris’in en yüksek tepesi olan Montmarte Tepesi’ne teleferik ile çıkıyoruz. Pablo Picasso, Henry Toulouse Lautrec, Dalida, Vincent Van Gogh ve Jean Marais gibi önemli sanatçıların izlerinin olduğu bu tepede Sacre Coeur (Adaklar Kilisesi) ilk görülecek yer olacak. Bu yapıyı yakından gördükten sonra Tertre Meydanı’nda alışveriş yapabileceğiniz ve portrenizi yaptırabileceğiniz molanın ardından Fransa tarihinin bir sembolü, hem de Paris’in silüetinin vazgeçilmez bir parçası olarak nitelenen Notre Dame Katedrali’ni ziyaret ediyoruz. Notre Dame Katedrali, 1137 – 1180 yılları arasında hüküm süren Kral VII. Louis’nin emriyle Paris’in siyasi, ekonomik ve kültürel gücünü dünyaya göstermek için inşa edilmiştir. Bu muhteşem yapıyı gördükten sonra kısa bir fotoğraf molası veriyoruz. Ardından otelimize transfer. Akşam dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Görkemli Işıklar Altında Paris turuna katılabilirler. (30 Euro) Paris şehrinin, gündüzü ayrı gecesi ayrı bir güzel. Bu turumuzda Champs Elysees, Concorde Meydanı, Louvre Müzesi ve daha birçok bulvarı, binaları ve meydanları ışıklar altında görmek imkânı bulabileceksiniz. Turumuzun ardından otelimize transfer. Geceleme otelde.Konaklama: 3 & 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
6. Gün: Paris – Reims – Metz

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Fransa’nın bir başka güzel şehri Reims’e doğru yola çıkıyoruz. Reims, Galya halkının antik başkentidir ve ismi de o dönemden kalma Remes’den gelmektedir. Roma İmparatorluğu’na kadar uzanan tarihi ve eşsiz gotik mimarisi ile birçok Fransız kralının taç giyme törenine tanık olan Champagne Bölgesi’nin en önemli ve büyük şehri Reims’te gerçekleştireceğimiz bu muhteşem tur sırasında 1991 yılında Unesco tarafından dünya mirası listesine eklenen Reims Katedrali, The Palace of Tau, Saint Remi Bazilikası ve La Porte de Mars görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından Metz’e doğru yola çıkıyoruz. Metz, Fransa’nın Lorraine Bölgesi’nde bulunan Nancy ve Lüksemburg arasında yer alan büyüleyici bir şehirdir. 2019 yılında yapılan “Avrupa En İyi Destinasyon” yarışmasında 4. sırada yer alan Metz,Tarihi, kültürel ve mimari özellikleriyle Unesco Dünya Mirası Geçici Listesi’nde bulunmaktadır. Burada yapacağımız turun ardından otelimize transfer. Geceleme otelde.Konaklama: 3 & 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
7. Gün: Metz – Luxembourg

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Lüksemburg’a doğru yola çıkıyoruz. Varışımızla birlikte Lüksemburg şehir turumuz başlıyor. Notre Dame Katedrali, Dükler Sarayı, Belediye Binası ve Anayasa Meydanı görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek ekstra düzenlenecek Görkemli Tarih ve Mozaikler (Trier & Remich & Schengen) turuna katılabilirler. (55 Euro) Turumuzda ilk durağımız milattan önce 15 yılında Romalılar tarafından kurulan, Almanya’nın en eski şehri unvanını taşıyan Trier olacak. Ren Nehri’nin kollarından olan Moselle Nehri kıyısında asmalarla kaplı alçak kırmızı kumtaşı tepeler arasındaki Moselle Şarap Bölgesi içerisinde yer alan Trier’de gerçekleştireceğimiz şehir turunda Alpler’in kuzeyinde ayakta duran en büyük Roma şehir kapısı olan Porta Nigra, Unesco Dünya Miras Alanı içerisinde yer alan Roma Kalıntıları, St. Peter Katedrali ve Meryem Ana Kilisesi, Konstantin Bazilikası, bilimsel sosyalizmin babası devrimci düşünür Karl Marx’ın doğduğu ev görülecek yerler arasındadır. Trier gezimizin ardından, turumuz boyunca en ucuz alışveriş yapabileceğiniz nokta olan, vergi cenneti Remich kasabasına hareket ediyoruz. Luxembourg’un uyguladığı düşük vergi politikaları ve sınır konumundan dolayı burada çikolata, kahve, alkollü içecek gibi ürünleri oldukça ucuza satın alabilirsiniz. Son olarak Almanya, Fransa ve Luxembourg sınırlarının kavuştuğu nokta olan, Avrupa Birliği üye ülkeleri arasındaki pasaport kontrollerini kaldıran serbest dolaşım anlaşmasının imzalandığı Schengen’i ziyaret ediyoruz. Avrupa’nın önemli şarap bölgelerinden olan bu köyde yerel şaraplardan tatma ve Schengen anlaşmasının imzalandığı Anıt ve binayı görme imkânı bulacaksınız. Turumuzun ardından otelimize transfer. Geceleme otelde.Konaklama: 3 & 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
8. Gün: Luxemburg – Köln – Düsseldorf – İstanbul

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Köln’e hareket. Köln Almanya’nın en önemli ulaşım, kültür, bilim, sanat ve ticaret merkezlerinden biridir. Burada yapacağımız şehir turunda Gotik Katedral, Rhein Nehri ve alışveriş caddeleri görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından Düsseldorf Havalimanı’na transfer. Bagaj, bilet ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK 1528 sefer sayılı uçuşu ile saat 18.20’de İstanbul Havalimanına hareket. Yerel saat ile 23.40’ta varış ve turumuzun sonu.

DAHİL OLANLAR:
• Türk Havayolları ile İstanbul – Düsseldorf – İstanbul arası uçak bileti
• Havalimanı vergileri
• Alan – otel – alan transferleri ve şehirlerarası transferler
• 3*/4* Otellerde 7 Gece – 8 Gün oda kahvaltı konaklama
• Düsseldorf, Amsterdam, Brüksel, Paris, Reims, Metz, Lüxemburg, Köln Şehir Turları,
• Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti,

HARİÇ OLANLAR:
• Vize Ücreti (170 Euro)
• Yurtdışı çıkış harcı (150 TL)
• Seyahat Sağlık Sigortası
• Ekstra Turlar, Müze ve Ören Yeri Girişleri,
• Turist Şehir Vergileri (20 Euro) (Otel Resepsiyonuna ödenmek üzere turun ilk günü rehbere ödenecektir.)
• İsteğe bağlı şoför ve rehber bahşişleri,

EK BİLGİLER

Ekstra Tur Paketi: 345 Euro yerine 300 Euro !

 • Görkemli Masal Köyler ve Su Kanalları (100 Euro) – Hollanda
 • Görkemli Şehirler Brugge & Gent (60 Euro) – Belçika
 • Görkemli Paris Şaheserleri & Seine Nehri Tekne (100 Euro) – Fransa
 • Görkemli Işıklar Altında Paris (30 Euro) – Fransa
 • Görkemli Tarih ve Mozaikler (55 Euro) – Almanya & Luxemburg

(0 – 12 yaş çocuklar indirimsiz fiyat üzerinden %50 indirimlidir)
AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#ATLS020
LOKASYON:
Benelux & Paris (İstanbul çıkışlı)
YEMEK:
Sabah Kahvaltısı
ULAŞIM
Uçak    Otobüs   
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın