• Demo Hotel Bodrum
GÖRKEMLİ BOSNANIN KÜLTÜREL HAZİNELERİ TÜRK HAVA YOLLARI İLE 3 GECE (SJJ-SJJ) (29 EKİM ÖZEL)GÖRKEMLİ BOSNANIN KÜLTÜREL HAZİNELERİ TÜRK HAVA YOLLARI İLE 3 GECE (SJJ-SJJ) (29 EKİM ÖZEL)GÖRKEMLİ BOSNANIN KÜLTÜREL HAZİNELERİ TÜRK HAVA YOLLARI İLE 3 GECE (SJJ-SJJ) (29 EKİM ÖZEL)GÖRKEMLİ BOSNANIN KÜLTÜREL HAZİNELERİ TÜRK HAVA YOLLARI İLE 3 GECE (SJJ-SJJ) (29 EKİM ÖZEL)
 EN İYİ FİYAT

GÖRKEMLİ BOSNANIN KÜLTÜREL HAZİNELERİ TÜRK HAVA YOLLARI İLE...


  • 3 Gece 4 Gün
  • Oda Kahvaltı
  • 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
  • Türk Hava Yolları ile
  • Tüm Turlar Dahil !
  • Son Koltuklar !
Bosna-Hersek turu, Saraybosna, Mostar, Blagaj ve Travnik gibi tarihi ve kültürel yerleri keşfetme fırsatı sunar. Doğa yürüyüşleri, yerel lezzetler ve kültürel etkinlikler de unutulmaz deneyimler sunar.

Bosna-Hersek, tarihi zenginlikleri, doğal güzellikleri ve kültürel mirasıyla ünlü bir Balkan ülkesidir. Bosna-Hersek turu planlarken aşağıdaki yerleri ziyaret edebilirsiniz:

Ziyaret Edilecek Yerler

1. Saraybosna:

   - Başçarşı, Latin Köprüsü, Gazi Hüsrev Bey Camii ve Saraybosna Tüneli gibi tarihi ve kültürel öneme sahip yerler.

2. Mostar:

   - Ünlü Stari Most (Eski Köprü), Koski Mehmed Paşa Camii ve Mostar Köprüsü Müzesi gibi yerler.

3. Blagaj:

   - Blagaj Tekkesi ve Buna Nehri kenarında yer alan tarihi ve manevi öneme sahip bir kasaba.

4. Konjic:

   - Neretva Nehri'nin kıyısında bulunan küçük bir şehir. Tito'nun Sığınak (ARK) olarak bilinen devasa sığınağı ziyaret edebilirsiniz.

5. Travnik:

   - Osmanlı döneminden kalma tarihi bir şehir merkezi ve Kral Tvrtko'nun kale gibi kent simgeleri.

Yapılacak Aktiviteler

1. Doğa Yürüyüşleri ve Rafting: Bosna-Hersek'in muhteşem doğasında yürüyüş yapabilir veya Neretva Nehri'nde rafting yapabilirsiniz.

2. Yerel Lezzetlerin Tadını Çıkarma: Cevapcici (köfte), Burek (yufka böreği) ve baklava gibi Bosna-Hersek mutfağının lezzetlerini deneyin.

3. Kültürel Etkinlikler: Yerel festivallere katılın ve geleneksel Bosna-Hersek müziği ve dansını izleyin.

4. Tarihi ve Kültürel Alanları Keşfetme: Osmanlı ve Avusturya-Macaristan dönemlerinden kalma tarihi yapıları ve müzeleri ziyaret edin.

Ulaşım ve Konaklama

- Ulaşım: Bosna-Hersek'te otobüs ve tren hizmetleri yaygın olarak bulunmaktadır. Araç kiralama da bir seçenektir.

- Konaklama: Şehir merkezlerinde ve turistik bölgelerde oteller, hosteller ve pansiyonlar bulunmaktadır. Ayrıca Airbnb gibi alternatif konaklama seçenekleri de mevcuttur.

Önemli İpuçları

- Yerel İfade ve Gelenekler: Bosna-Hersek'te yaşayan insanlarla iletişim kurarken, temel yerel ifadeleri öğrenmek ve saygı göstermek önemlidir.

- Güvenlik: Genellikle güvenli bir ülke olsa da, dikkatli olmak ve değerli eşyalarınıza dikkat etmek önemlidir.

Bosna-Hersek turu, doğal güzellikleri, tarihi mirası ve samimi atmosferiyle sizi büyüleyecek unutulmaz bir deneyim sunar.

TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1. Gün: İstanbul – Saraybosna

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Türk Hava Yolları kontuarında uçuştan 3 saat önce buluşma. Pasaport ve check in işlemlerinin ardından Türk Havayollarının TK1021 tarifeli uçuşu ile saat 14:40‘da Saraybosna’ya hareket. Yerel saat ile 14:40’ta varışımızın ardından varışımızın ardından alanda bekleyen aracımız ile Saraybosna şehir merkezine hareket. Bosna Hersek’in başkenti ve en büyük şehri olan Saraybosna Balkanlar özelinde de oldukça öneme sahip bir merkezdir. Şehir, batıda Roma Katolik, doğuda Doğu Ortodoks ve güneyde Osmanlı halklarının kavuşma noktasındadır. Tarih boyunca medeniyetler çatışmasının bir örneği olurken aynı zamanda çok kültürlülüğü ve hoşgörüsüyle barış için bir umut ışığıdır. Dini çeşitliliğiyle de tanınan şehirde Müslümanlar, farklı mezheplere mensup Hristiyanlar ve Yahudiler yüzyıllardır bir arada yaşamaktadır. Geniş tarihi çeşitliliğini mimarisine de yansıtmış olan şehirde kimi noktalar adeta bir Orta Avrupa şehrini andırırken, birkaç sokak ötedeki farklı bir noktasında Osmanlı veya Sovyet benzeri sosyalist modernizmin etkilerine rastlamak mümkündür. Merkeze varışımızın ardından yürüyüş ile gerçekleştireceğimiz şehir turumuzda Avusturya – Macaristan İmparatorluğu döneminde belediye olarak inşa edilen ancak günümüzde ulusal kütüphane olarak kullanılan Vijecnica (Merkez Kütüphane), şaşırtıcı hikayesiyle Inat Kuca, Bosna Nehri, Osmanlı Dönemi’nden günümüze ulaşmış Latin Köprüsü, 1. Dünya Savaşı’nın kıvılcımının ateşlendiği an olan Avusturya – Macaristan arşidükünün vurulduğu noktayı göreceğiz. Ardından Osmanlı Dönemi’nden kalma Arnavut kaldırımlı dar sokakları, geleneksel çarşısı, tarihi camileri ile ünlü, Saraybosna’nın tarihi merkezi olan Baş Çarşı’ya geçeceğiz. Bu bölgede bir kilisenin ya da sinagogun yanından geçerken aynı anda ezan sesini de duymanız mümkündür. Baş Çarşı Sebili ve Güvercin Meydanı, tarihi saat kulesi, Kutsal Kalp Katedrali, Osmanlı Dönemi’nden günümüze korunmuş tek Osmanlı hanı olan Morica Hanı, Baş Çarşı bölgesinde göreceğimiz yerler arasında almaktadır. Turumuzu 2. Dünya Savaşı’nda Saraybosna’yı özgürleştiren askeri ve sivil kayıplara adanmış Sönmeyen Alev’i (Vjecna Vatra) de görerek sonlandıracağız. Anıt, eski Yugoslavya bayrağının renklerinde (mavi, beyaz ve kırmızı) yazıların yazılı olduğu çinilerden oluşmaktadır ve içinde her zaman yanan açık alevin bulunduğu defne yapraklarından çelenk şeklinde bakır bir kap bulunmaktadır. Turumuzun ardından serbest zaman. Rehberimizin belirteceği vakitte otelimize transfer. Geceleme otelde.Konaklama: 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
2. Gün: Saraybosna – Poçitel – Blagaj – Mostar – Saraybosna

Sabah otelimizde alınacak kahvaltı sonrasında Görkemli Bosna Mirası (Poçitel & Blagaj & Mostar) turu için otelden hareket ediyoruz. Öncelikle yolumuzun üzerinde bulunan bütün tarihi dokusuyla korunan ve Türk Köyü olarak bilinen Poçitel’i ziyaret ederek 16.yy.’da Osmanlı Dönemi’nde yapılmış binaları ve Poçitel Kalesi’ni göreceğiz. Ardından sıradaki durağımız Blagaj olacak. Bu tarihi kasabada Buna Nehri kıyısında yer alan ve çevresi yüksek kayalıklarla çevrili olan Osmanlı Dönemi’nde bir derviş tekkesi olarak inşa edilmiş Blagaj Tekkesi’ni görecek Buna Nehri kıyısında verilecek serbest zamanda öğle yemeğinizi alabilirsiniz. Molanın ardından yapacağımız kısa bir yolculukla Mostar’a varacağız. Neretva Nehri çevresinde kurulmuş olan şehirde yürüyerek gerçekleştireceğimiz turumuzda ilk olarak Mostar Köprüsü’nü göreceğiz. Osmanlı mimarisinin bir şaheseri olan köprü şehrin simgesidir. 1992 yılının sonlarında gerçekleşen çatışmalarda yıkılmasına rağmen 2004 yılında Türkiye Cumhuriyeti’nin de büyük katkılarıyla yeniden inşa edilmiştir. Turumuzda Koski Mehmed Paşa Camii da görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından serbest zaman. Rehberimizin belirteceği vakitte otelimize transfer. Akşam yemeği ve geceleme otelde.Konaklama: 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
3. Gün: Saraybosna – Travnik – Saraybosna

Sabah otelimizde alınacak kahvaltı sonrası Doğal ve Tarihi Görkem Travnik turu için otelden hareket ediyoruz. Şehir, Osmanlı İmparatorluğu döneminde birçok vezirin memleketi olması dolayısıyla ‘’Vezirler Şehri’’ olarak adlandırılmış olup, tarihi dokusu, Osmanlı döneminden kalma dar sokakları, çeşmeleri ve taş evleriyle göz kamaştırır. Gerçekleştireceğimiz turumuzda Süleymaniye Camii (Alaca Camii) ve hem Osmanlı hem Bosna tarihi için oldukça öneme sahip Travnik Kalesi görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından serbest zaman. Rehberimizin belirteceği vakitte otelimize transfer. Geceleme otelde.Konaklama: 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
4. Gün: Saraybosna – İstanbul

Sabah otelimizde alınacak kahvaltı sonrası serbest zamana. Daha sonra rehberin belirleyeceği saatte havalimanına transfer. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Türk Hava Yollarının TK1022 sefer sayılı uçuşu ile saat 15.30’da İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 19.30’da varış ve turumuzun sonu.

DAHİL OLANLAR:
• Türk Hava Yolları ile İstanbul – Saraybosna – İstanbul arası uçak bileti,
• Havalimanı Vergileri,
• Alan – otel – alan transferleri ve ülkeler arası transferler,
• 4* Otellerde 3 Gece – 4 Gün Oda kahvaltı konaklama,
• Saraybosna, Poçitel, Blagaj, Mostar, Travnik Turları
• Türkçe Rehberlik Hizmetleri,

HARİÇ OLANLAR:
• Yurt Dışı Çıkış Harcı (150 TL)
• Programda belirtilmeyen gezi ve turlar,
• Müze ve Ören Yeri Girişleri,
• Öğle Yemekleri ve Kişisel Harcamalar,
• İsteğe Bağlı Rehber ve Şoför Bahşişleri
• Seyahat Sağlık Sigortası

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#ATLS006
LOKASYON:
Bosna Hersek (İstanbul çıkışlı)
YEMEK:
Sabah Kahvaltısı
ULAŞIM
Uçak    Otobüs   
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın