• Demo Hotel Bodrum
ELEGANT SAHRA ÇÖLÜ & FAS TÜRK HAVA YOLLARI İLE 7 GECE (CMN-RAK)ELEGANT SAHRA ÇÖLÜ & FAS TÜRK HAVA YOLLARI İLE 7 GECE (CMN-RAK)ELEGANT SAHRA ÇÖLÜ & FAS TÜRK HAVA YOLLARI İLE 7 GECE (CMN-RAK)ELEGANT SAHRA ÇÖLÜ & FAS TÜRK HAVA YOLLARI İLE 7 GECE (CMN-RAK)

1.059

en düşük kişi başı

8 Gün
Fas
FL055

 SON YERLER!

ELEGANT SAHRA ÇÖLÜ & FAS TÜRK HAVA YOLLARI İLE 7 GECE (CMN-RAK)


 • 7 Gece 8 Gün
 • Oda Kahvaltı
 • 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
 • Türk Hava Yolları ile
 • Ekonomik Fiyatlar
 • Son Koltuklar!
Sahra Çölü ve Fas turu, unutulmaz doğal güzellikler, tarihi zenginlikler ve kültürel keşiflerle dolu bir macera sunuyor.

Sahra Çölü ve Fas turu, birçok turistin ilgisini çeken popüler bir seyahat rotasıdır. Sahra Çölü, Kuzey Afrika'da yer alan geniş bir çöldür ve dünyanın en büyük sıcak çöllerinden biridir. Fas ise bu çölün batısında bulunan bir ülkedir ve zengin tarihi, kültürel mirası ve etkileyici doğal güzellikleriyle ünlüdür.

Sahra Çölü ve Fas turu genellikle Marakeş, Fes, Casablanca ve Merzouga gibi önemli şehirleri içerir. Bu turda, geleneksel Fas çarşıları olan medinaları, tarihi yapıları, sarayları ve camileri ziyaret edebilirsiniz. Fas'ın farklı bölgelerindeki kültürel etkinliklere katılabilir, yerel yemekleri deneyebilir ve geleneksel el sanatlarına tanık olabilirsiniz. Ayrıca Atlas Dağları'nın güzelliklerini keşfedebilir ve çöle doğru bir yolculuk yaparak Sahra Çölü'nün büyüleyici manzarasını deneyimleyebilirsiniz.

Merzouga, Sahra Çölü'nün en popüler turistik noktalarından biridir. Burada deve safari turlarına katılabilir, çöl kamplarında konaklayabilir ve muhteşem gün batımı ve şafak manzaralarının keyfini çıkarabilirsiniz. Aynı zamanda çölde kum tepeleri üzerinde kum kayması (sandboarding) yapabilir ve yerel Berberi kültürünü daha yakından tanıyabilirsiniz.

Fas turu genellikle 7 ila 10 gün arasında değişebilir, ancak tercihlerinize ve zamanınıza bağlı olarak daha uzun veya daha kısa sürebilir. Bir tur şirketiyle çalışarak, seyahatinizi planlamak, konaklama düzenlemek ve yerel rehberlik hizmetlerinden yararlanmak daha kolay olabilir.

Bu tur sırasında dikkate almanız gereken bazı faktörler arasında mevsim, hava koşulları ve sağlık güvenliği yer alır. Sahra Çölü'nü ziyaret etmek için en uygun mevsimler ilkbahar (mart-mayıs) ve sonbahardır (eylül-kasım) çünkü sıcaklık daha ılımandır. Yaz aylarında Sahra Çölü'nde yüksek sıcaklıklar görülebilir, bu yüzden bu dönemde seyahat etmek daha zor olabilir.

Ayrıca, seyahat ettiğiniz bölgede güvenlik konularına dikkat etmek önemlidir. Seyahat öncesi seyahat uyarılarını kontrol etmek ve seyahat ettiğiniz yerdeki yerel geleneklere saygı göstermek önemlidir.

S

ahra Çölü ve Fas turu, benzersiz doğal güzellikleri, tarihi ve kültürel mirası keşfetmek isteyen gezginler için unutulmaz bir deneyim sunar. Ancak seyahat planınızı yaparken kişisel tercihlerinizi ve güvenlik önlemlerini dikkate almanız önemlidir. Seyahatinizi organize etmek için yerel tur operatörleri veya seyahat acenteleriyle iletişime geçmek iyi bir başlangıç olabilir.

TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1. Gün: İSTANBUL – CASABLANCA

İstanbul Yeni Havalimanı dış hatlar gidiş terminalinde uçuştan üç saat önce buluşuyoruz. Bagaj, bilet ve biniş işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile Casablanca uçuşumuz başlıyor. Casablanca havalimanına varışımıza istinaden şehir turumuza başlıyoruz. 2. Dünya savaşında tarafların görüşmelerine ve çok yoğun casusluk faaliyetlerine ev sahipliği yapmış Casablanca şöhretini dönemi anlatan ve “Bir daha çal Sam” sözüyle hatırlanan, meşhur Casablanca Hollywood filmine borçludur. Günümüzde Afrika’nın ve ülkenin en büyük limanlarından birine sahip bir sanayi şehri olan Casablanca’da Muhammed V. Meydanı, Casablanca filminin çekildiği mekandan esinlenerek yapılan Rick’s Cafe’yi, Hasan II camii, modern şehrin en hareketli caddelerinden Anfa ve Zerktouni bulvarı ve cıvıl cıvıl kordon boyu Corniche panoramik göreceğimiz yerler arasında. Tur sonrası otelimize transfer ve serbest zaman. Akşam Yemeği ve konaklama otelimizde.

Günün yeme-içme tavsiyesi: Fas usülü kuskus veya Tagine (etli veya tavuklu güveç) denemelisiniz.Konaklama: 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
2. Gün: CASABLANCA – RABAT – ŞAFŞAVAN

Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz. İlk olarak ülkenin başkenti Rabat’a hareket ediyoruz. Okaliptüs ve Portekiz mantar ağacı ormanı ile çevrili Rabat Bou Regreg ırmağının kıyısında yer alıyor. Sürgündeki kral dönüşünü bu şehirden ilan ettiğinden beri ülkeye başkentlik yapan Rabat’ta Kasbah Oudaya, Hasan kulesi ve 5.Muhammed mozolesi ziyaretlerimizin ardından şöhreti Fas sınırlarını çoktan aşmış Mavi Şehir Şafşavan’a gidiyoruz. Labirenti andıran masmavi sokakları arasında yapacağımız yürüyüşten sonra, dileyen misafirlerimiz için alışveriş yapmak için serbest zamanımız olacak. Rehberimizin belirteceği saatte buluşmamız ardından Şafsavan’daki otelimize gidiyoruz. Akşam Yemeği ve konaklama otelimizde.

Rota: Casablanca-Rabat 90 Km (1 Saat 30 Dakika), Rabat-Şafşavan 260 Km (4 Saat 30 Dakika)

Günün yeme-içme tavsiyesi: Fas’a özgü nane çayını denemelisiniz.Konaklama: 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
3. Gün: ŞAFŞAVAN – FES

Otelde alacağımız kahvaltının ardında, Fes turumuz için hareket ediyoruz. Fes’de kraliyet sarayının anıtsal kapısı Bab-el Makhzen ve onu çevreleyen Yahudi mahallesi Mellah’ta yapacağımız yürüyüşün ardından gerçekleştireceğimiz Medina turumuzda Attarine Medresesi, Karaouine Üniversitesi, Nejarine Meydanı, Fas’a özel takı ve bakır eşyaların satıldığı çarşı, dünyanın en iyi seramik işçiliğinin yapıldığı atölyeler ve Fes Irmağı yakınına kurulmuş, günümüzde geleneksel usulle deri işlemeyi sürdüren tabakhane göreceğimiz yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer ve serbest zaman. Akşam Yemeği ve konaklama otelimizde.

Rota: Şafşavan-Fes 200 Km (3 Saat 45 Dakika)

Günün yeme-içme tavsiyesi: Harira çorbası ve güveç denemelisiniz.

Alışveriş Tavsiyesi: Deri ve seramik ürünler satın alabilirsinizKonaklama: 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
4. Gün: FES –IFRANE – MIDELT – SAHRA ÇÖLÜ KAMP

Otelde alacağımız kahvaltının ardından, Atlas dağlarında bulunan İfrane’ye hareket. Fas’ın küçük İsviçre’si olarak anılan Ifrane, kayak merkezi ve İsviçre tarzı mimarisi ile dikkat çekici turistik bir merkezidir. Burada vereceğimiz serbest zaman ardından, yolumuz üzerinde bulunan Midelt kasabasında yerel bir restoranda öğle yemeği molamızı alıyoruz. Ardından Çölde konaklama yapacağımız kampımıza ulaşıyor ve yerleşiyoruz. Kumtepelerine hakim tesisimizde muhteşem günbatımını izliyoruz. Akşam yemeğinin ardından gökyüzünü aydınlatan yıldızlar eşliğinde unutulmaz anlar yaşıyoruz. Sabah gün doğumunu kaçırmamanızı ve güzel anları fotoğraflamanızı öneririz. Konaklama kamplarımızda.

Rota: Fes-Ifrane 65 Km (1 Saat 30 Dakika), Ifrane-Sahra Çölü (Merzouga) 400 Km (6 Saat 30 Dakika)

Günün Yeme-İçme Tavsiyesi: Midelt’de Alabalık ve elmalı turta denemelisiniz.

Alışveriş Tavsiyesi: Hurma satın alabilirsiniz.Konaklama: 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
5. Gün: SAHRA ÇÖLÜ KAMP – FİLM STÜDYOLARI – OUARZAZATE

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Tinghir üzeri Ouarzazate’e doğru yola çıkıyoruz. Günümüz bir yol hikâyesi kıvamında geçecek. Yol boyunca bir tarafta çöl diğer tarafta Atlas dağları yer alacak. Su kanalları, Todra vadisi, M'gouna (gül sehri) ve ,son yılların televizyon fenomeni Game of Thrones için de plato olarak kullanılmış, göz alıcı Ait Benhaddou ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Çağrı, Nil’in Mücevheri, Mumya, Gladyatör, Büyük İskender, Babil gibi pek çok Hollywood filminin çekiminin gerçekleştiği Hollywood film stüdyoları göreceğimiz yerler arasındadır. Sonrasında birçok Hollywood filmine ev sahipliği yapmış ve Brad Pitt, Cate Blanchett, Martin Scorsese ve daha birçok Hollywood ünlüsünü misafir etmiş Ouarzazate şehrindeki otelimize varıyoruz. Akşam Yemeği ve konaklama otelimizde.

Rota: Sahra Çölü (Merzouga) -Ouarzazate 370 Km (5 Saat 30 Dakika)

Günün Yeme-İçme Tavsiyesi: Izgara çöp şiş veya güveç denemelisiniz.

Alışveriş Tavsiyesi: Değerli Fosil parçaları, gül suyu ve gül esanslı kozmetik ürünler ve otantik berberi kilimleri satın alabilirsiniz.Konaklama: 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
6. Gün: OUARZAZATE –MARAKEŞ

Otelde alacağımız kahvaltının ardından, 1900’lerin başından itibaren özellikle Fransız olmak üzere pek çok Avrupa’lı modacı, sanatçı, müzisyen ve maceracının gözde mekânlarından Marakeş’e hareket ediyoruz. Marakeş, 1900’lerin başından itibaren özellikle Fransız olmak üzere pek çok Avrupa’lı modacı, sanatçı, müzisyen ve maceracının gözde mekânlarından biri olmuştur. Fas mimarisinin en güzel örneklerinden biri olan Koutoubia camiisini ve Afrika’nın en büyük meydanı Jmaa el Fna meydanında serbest zamanımız ardından Afrika ticareti için önemli bir merkez noktası olmanın yanında, bir zamanlar İslam sanatı ve Felsefesine de yön vermiş Marakeş’in halen ortaçağdaki yaşam geleneklerini sürdüren medinasında (eski şehir); argan yağı ve egzotik baharatlar hakkında bilgiler alıyor, ülkeye özgü çini işi zelijlerle süslü Bahia sarayını ziyaret ediyoruz ve rengarenk çarşılarında serbest zamanın ardından otelimize transfer. Akşam Yemeği ve konaklama otelimizde.

Rota: Ouarzazate- Ait Benhaddou- Marakeş 215 Km (4 Saat)

Günün yeme-içme tavsiyesi: Jmaa el fna meydanında taze sıkılmış meyvesularını mutlaka denemelisinizKonaklama: 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
7. Gün: MARAKEŞ – ESSAOUIRA – MARAKEŞ

Otelde alacağımız kahvaltının ardından,Unesco ‘’Dünya Mirası’’ listesinde yer alan Essaouria’ya gidiyoruz. Yol boyunca göreceğimiz argan ağaçlarının bizi ulaştıracağı Atlas okyanusu kıyısındaki Essaouria, Orson Welles’in Othello’su ve son dönemde çok izlenen Game of Thrones adlı dizi gibi pek çok yapıma sahne olmuştur. Sanat ve kültürün iç içe geçtiği sıra dışı şehir Essaouria’da yahudi mahallesi mellah, Portekiz kalesi, mavi tekneleriyle ünlü balıkçı limanı ve birbirini dik kesen sokaklarıyla son derece ferah eski kent merkezi gezilerimizin ardından Marakeş’teki otelimize transfer ve serbest zaman. Akşam Yemeği ve konaklama otelimizde.

Rota: Marakeş- Essaouira 175 Km (3 Saat), Essaouira-Marakeş 175 Km (3 Saat)

Günün yeme-içme tavsiyesi: Taze deniz ürünleri ve balık denemelisiniz.

Alışveriş Tavsiyesi: Dünyaca ünlü Fas Argan yağı ve argan yağı bazlı kozmetik ürünler satın alınabilir.Konaklama: 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
8. Gün: MARAKEŞ – MAJORELLE BAHÇESİ – İSTANBUL

Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz. Odaların boşaltılmasının ardından, günümüz Marakeş’in en güzel mekanlarından biri olan Majorelle bahçeleri gezisiyle başlıyor. Fransız mobilya tasarımcısı ve ressam Jaques Majorelle tarafından kurulan ve ünlü modacı Yves Saint Laurent tarafından bugünkü şekline kavuşturulan Majorelle bahçeleri gezimizin ardından, rehberimizin bildireceği saatte havalimanı transferimizi gerçekleştiriyoruz.Bagaj, bilet ve biniş işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuşumuz başlıyor. Rahat ve konforlu bir uçuşun ardından İstanbul’a varış turumuzun ve servislerimizin sonu.Konaklama: 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
DAHİL OLANLAR:
• İstanbul (IST) – Casablanca (CMN) - Marakeş (RAK) – İstanbul (IST) parkurunda Türk Hava Yolları ile ekonomi sınıf uçak bileti
• Havalimanı vergileri
• Alan-otel-alan transferleri
• 4* Otellerde Casablanca’da 1 gece yarım pansiyon konaklama
• 4* Otellerde yada 3* Otellerde Şafşavan’da 1 gece yarım pansiyon konaklama
• 4* Otellerde Fes’te 1 gece yarım pansiyon konaklama
• Sahra Çölü’ndeki kampımızda 1 gece yarım pansiyon konaklama
• 4* Otellerde Ouarzazate’de 1 gece yarım pansiyon konaklama
• 4* Otellerde Marakeş’te 2 gece yarım pansiyon konaklama
• Casablanca Şehir Turu
• Rabat Şehir Turu
• Şafşavan Şehir Turu
• Fes Şehir Turu
• Film Stüdyoları Turu (giriş ücreti hariç)
• Aid Benhaddou Turu
• Marakeş Şehir Turu
• Majorelle Bahçe Turu (giriş ücreti hariç)
• 7 Sabah Kahvaltısı & 7 Akşam Yemeği
• Otel vergileri
• Turist şehir vergileri
• TURSAB mesleki sorumluluk sigortası
• Türkçe Rehberlik hizmeti

HARİÇ OLANLAR:
• Seyahat sağlık sigortası ( Covid-19 Kapsamlı )
• Turist şehir vergileri
• Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
• Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları
• Akşam yemeklerinde alınacak su dahil tüm içecekler
• Yurt dışı çıkış harcı bedeli
• Öğle Yemekleri

EK BİLGİLER

 • Otellerinin Giriş saatleri 15:00 – 17:00 arası / Çıkış saatleri 10:00 – 12:00 arasındadır.
 • Kalkış ve varış saatleri yerel saatlerdir.
 • *işareti olan uçuşlar, hareket tarihinden 1 sonraki takvim gününde varış noktasına ulaşır.
 • İç hat bağlantı detay ve fiyat farklarını sorunuz.
 • Gruplarda fiyatlar geçerli değildir, Özel fiyatlarımızı sorunuz.
 • Fas turumuzda dikkat edilmesi gereken hususlar; erkeklerin şort giymemesi, Bayanları askılı, mini etek, tayt ve short giymemesi, Cami ziyareti için uzun kollu hırka ve başörtüsü bulundurulması gerekmektedir.
 • Ülkede Fas dirhemi (MAD) geçerli olup 1 € yaklaşık 10 dirheme denk gelir. Ülkede Türk lirası geçerli değildir. Change için Euro veya USD bulundurmanızı tavsiye ederiz.
 • Fas Krallığı lokal saat dilimi GMT+1 olup, Türkiye ile arasında ( -2 saat ) fark vardır. Bazı dönemlerde bu fark 3 saate çıkabilmektedir.
 • Şafşavan ve Ourzazate bölgeleri butik bir bölge olduğu için sezon yoğunluğuna göre 3* Otel verilebilir. Turumuzu alan misafirlerimiz bunu bilerek satın almışlardır.

04, 25 Kasım & 09 Aralık

TK617 IST CMN 11:00 13:50


TK620 RAK IST 15:15 22:10


2024 Tarihleri


TK617 IST CMN 12:20 15:20

TK620 RAK IST 16:10 23:10AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#FL055
LOKASYON:
Fas (İstanbul çıkışlı)
YEMEK:
Sabah Kahvaltısı
ULAŞIM
Uçak   
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın