• Demo Hotel Bodrum
ELEGANT FAS KRALİYET ŞEHİRLERİ TÜRK HAVA YOLLARI İLE 7 GECE (RAK-CMN)
 KESİN ÇIKIŞLI

ELEGANT FAS KRALİYET ŞEHİRLERİ TÜRK HAVA YOLLARI İLE 7 GECE...


 • 7 Gece 8 Gün
 • Oda Kahvaltı, Akşam Yemeği
 • 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
 • Türk Hava Yolları ile
 • Ekonomik Fiyatlar
 • Son Koltuklar!
Fas, Kuzey Afrika'da tarihi ve kültürel zenginlikleriyle ünlü bir turistik destinasyondur. Renkli çarşıları, çölleri ve Atlas Dağları'ndaki doğal güzellikleri keşfedin.

Fas, Kuzey Afrika'da bulunan bir ülkedir. Resmi adı Fas Krallığı'dır ve başkenti Rabat'tır. Fas, Atlantik Okyanusu ve Akdeniz'e kıyısı olan bir ülkedir. Cezayir, Batı Sahra ve Fas'ın kontrolü altındaki bölgelerle komşudur.

Fas, zengin tarihi, çeşitli kültürü, renkli pazarları ve muhteşem doğal güzellikleriyle ünlüdür. Ülkenin en ünlü turistik noktalarından biri olan Marakeş, tarihi bir şehir merkezine ve geleneksel çarşılara ev sahipliği yapmaktadır. Fas'ın diğer önemli şehirleri arasında Fes, Kazablanka, Meknes ve Tanger yer alır.

Fas, tarihi boyunca Berberi, Arap, Feni ve İspanyol gibi çeşitli medeniyetlerin etkisi altında kalmıştır. Bu da ülkenin zengin kültürel mirasını ve farklılıklarını yaratmıştır. Fas'ın kendine özgü mimarisi, geleneksel el sanatları, müziği ve mutfağı büyük ilgi çekmektedir. Fas mutfağı, tütsülenmiş etler, kuskus, tajin adı verilen yemekler ve nane çayı gibi lezzetleriyle ünlüdür.

Turistler, Fas'ın güzel plajları, Atlas Dağları'ndaki trekking rotaları, çöl turları ve tarihi bölgeleri keşfetmek için ülkeyi ziyaret ederler. Erg Chebbi ve Erg Chigaga gibi çöller, çöl safari turları için popüler noktalardır. Atlas Dağları ise doğa severlerin ilgisini çeker ve dağcılık, yürüyüş ve doğa yürüyüşleri için ideal rotalara sahiptir.

Fas, aynı zamanda UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan birçok önemli tarihi ve kültürel sit alanına ev sahipliği yapmaktadır. Bunlar arasında Fas'ın eski başkenti olan Fas Fez El Bali, Marakeş'in tarihi şehir merkezi ve Volubilis antik kenti gibi bölgeler bulunur.

Ancak, Fas'ı ziyaret ederken seyahat sağlığı konusunda dikkatli olmanız önemlidir. Su kaynaklarının temizliğine dikkat etmek, dışarıda yemek yerken hijyenik koşullara özen göstermek ve seyahat öncesi gerekli aşıları yaptırmak önerilir.

Sonuç olarak, Fas zengin kültürel mirası, doğal güzellikleri ve tarihi yerleriyle turistler için popüler bir destinasyondur. Ancak seyahat planlaması yapark

en güvenlik ve sağlık konularına dikkat etmek önemlidir.

TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1. Gün: İSTANBUL – MARAKEŞ

İstanbul Yeni Havalimanı dış hatlar gidiş terminalinde uçuştan üç saat önce buluşuyoruz. Bagaj, bilet ve biniş işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile Marakeş uçuşumuz başlıyor. Marakeş havalimanına varışımıza istinaden, havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile panoramik şehir turu. Koutubia minaresi ve Afrika’nın tüm renklerini buluşturan, sokak gösterileri, yılan oynatıcılar, açık hava restoranları ile hareketli, Afrika’nın en büyük meydanı Jmaa el Fna göreceğimiz yerler arasında. Tur sonrası Marakeş’deki otelimize transfer ve serbest zaman. Akşam Yemeği ve konaklama otelimizde.

Günün yeme-içme tavsiyesi: Jmaa el fna meydanında taze sıkılmış meyve sularını mutlaka denemelisinizKonaklama: 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
2. Gün: MARAKEŞ – OURIKA – MAJORELLE BAHÇESİ

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Ardından Marakeş’i saran ve birçok berberi köyünün yanı sıra meşhur Ourika vadisini de barındıran Atlas dağları gezimizle günümüz başlıyor. Ourika vadisinde vereceğimiz fotoğraf molasının ardından, 1900’lerin başından itibaren özellikle Fransız olmak üzere pek çok Avrupa’lı modacı, sanatçı, müzisyen ve maceracının gözde mekânlarından Marakeş şehir turumuza başlıyoruz. Afrika ticareti için önemli bir merkez noktası olmanın yanında, bir zamanlar İslam sanatı ve Felsefesine de yön vermiş Marakeş’in halen ortaçağdaki yaşam geleneklerini sürdüren medinasında (eski şehir); argan yağı ve egzotik baharatlar hakkında bilgiler alıyor, ülkeye özgü çini işi zelijlerle süslü Bahia sarayını ziyaret ediyoruz ve rengarenk çarşılarında serbest zamanın ardından Marakeş’in en güzel mekanlarından biri olan Majorelle bahçesi turu. Fransız mobilya tasarımcısı ve ressam Jaques Majorelle tarafından kurulan ve ünlü modacı Yves Saint Laurent tarafından bugünkü şekline kavuşturulan Majorelle bahçesi gezimizin devamında, otelimize transfer. Akşam Yemeği ve konaklama otelimizde.

Günün yeme-içe tavsiyesi: Menşui(Kuzu Tandır) veya Tanjia (Testi kebabı) denemelisiniz.

Alışveriş tavsiyesi: Fas’a özgü baharatlar, aktar ürünleri ve hasır çantalar satın alınabilir.Konaklama: 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
3. Gün: MARAKEŞ – ESSAOUIRA – MARAKEŞ

Otelde alacağımız kahvaltının ardından,Unesco ‘’Dünya Mirası’’ listesinde yer alan Essaouria’ya gidiyoruz. Yol boyunca göreceğimiz argan ağaçlarının bizi ulaştıracağı Atlas okyanusu kıyısındaki Essaouria, Orson Welles’in Othello’su ve son dönemde çok izlenen Game of Thrones adlı dizi gibi pek çok yapıma sahne olmuştur. Sanat ve kültürün iç içe geçtiği sıra dışı şehir Essaouria’da yahudi mahallesi mellah, Portekiz kalesi, mavi tekneleriyle ünlü balıkçı limanı ve birbirini dik kesen sokaklarıyla son derece ferah eski kent merkezi gezilerimizin ardından Marakeş’teki otelimize transfer ve serbest zaman. Akşam Yemeği ve konaklama otelimizde.

Rota: Marakeş- Essaouira 175 Km (3 Saat), Essaouira-Marakeş 175 Km (3 Saat)

Günün yeme-içme tavsiyesi: Taze deniz ürünleri ve balık denemelisiniz.

Alışveriş Tavsiyesi: Dünyaca ünlü Fas Argan yağı ve argan yağı bazlı kozmetik ürünler satın alınabilir.Konaklama: 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
4. Gün: MARAKEŞ – CASABLANCA

Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz. Ardından ülkenin Atlantik kıyısını takip ederek Kazablanka’ya doğru yolculuk ediyoruz. Varışımıza istinaden Casablanca şehir turumuz için hareket ediyoruz. Şöhretini dönemi anlatan ve “Bir daha çal Sam” sözüyle hatırlanan, meşhur Casablanca Hollywood filmine borçludur. Günümüzde Afrika’nın ve ülkenin en büyük limanlarından birine sahip bir sanayi şehri olan Casablanca’da Muhammed V. Meydanı, Casablanca filminin çekildiği mekandan esinlenerek yapılan Rick’s Cafe’yi, Hassan II camii, modern şehrin en hareketli caddelerinden Anfa ve Zerktouni bulvarı ve cıvıl cıvıl kordon boyu Corniche panoramik göreceğimiz yerler arasında. Tur sonrası otelimize transfer ve serbest zaman. Akşam Yemeği ve konaklama otelimizde.

Rota: Marakeş-Casablanca 250 Km (3 Saat 30 Dakika)

Günün yeme-içme tavsiyesi: Fas usülü kuskus veya Tagine (etli veya tavuklu güveç) denemelisiniz.Konaklama: 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
5. Gün: CASABLANCA – RABAT – TANJA

Otelde alacağımız kahvaltının ardından, odaların boşaltılmasının ve ülkenin başkenti Rabat’a hareket ediyoruz. Rabat şehri, Okaliptüs ve Portekiz mantar ağacı ormanı ile çevrili Rabat Bou Regreg ırmağının kıyısında yer alıyor. Sürgündeki kral dönüşünü bu şehirden ilan ettiğinden beri ülkeye başkentlik yapan Rabat’ta Kasbah Oudaya, Hasan kulesi ve 5.Muhammed mozolesi ziyaretlerimizin ardından, ülkenin en kuzey ucu Tanja’ya hareket ediyoruz. Tanja Medine, İbni Batuta türbesi gezilerimizi gerçekleştirerek,Tanja’da bulunan otelimize transfer ve serbest zaman. Akşam Yemeği ve konaklama otelimizde.

Rota: Casablanca-Rabat 90 Km (1 Saat 30 Dakika), Rabat-Tanja 250 Km (3 Saat)

Günün yeme-içme tavsiyesi: Taze deniz ürünleri ve balık denemelisiniz.Konaklama: 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
6. Gün: TANJA –TETUAN – ŞAFŞAVAN

Otelde alacağımız kahvaltının ardından, Akdeniz sahil şeridi ile Cebelitarık Boğazı ve İspanya sınırları içerisinde yer alan Septe’yi karşıdan görüntüleyerek Beyaz şehir Tetuan’a doğru gitmek üzere yola çıkıyoruz. Tetuan’a varışımız ardından merkezinde yürürken, sadece yayalara açık caddesinde binalara bakarsanız sanki İspanya’da bir şehirde yürüyormuş gibi hissedeceksiniz. Bu şehirde eski bölgedeki binalar beyaz ve yeşil renklerde hoş görüntüleriyle ünlü. Tetuan’da Feddan Park ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Feddan Park oldukça görkemli ve büyük bir alana sahip olmakla beraber Beyaz medinanın muhteşem manzarasının tadını çıkarabileceğiniz harika fotoğraf kareleri yakalayabileceğiniz bir yer. Ardından şöhreti Fas sınırlarını çoktan aşmış Mavi Şehir Şafşavan’a gidiyoruz. Labirenti andıran masmavi sokakları arasında yapacağımız yürüyüşten sonra, dileyen misafirlerimiz için alışveriş yapmak için serbest zamanımız olacak. Rehberimizin belirteceği saatte buluşmamız ardından Şafsavan’daki otelimize gidiyoruz. Akşam Yemeği ve konaklama otelimizde.

Rota: Tanja-Tetuan 65 Km (1 Saat), Tetuan-Şafşavan 65 Km (1 Saat 30 Dakika)

Günün yeme-içme tavsiyesi: Fas’a özgü nane çayını denemelisiniz.
Konaklama: 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
7. Gün: ŞAFŞAVAN – FES

Otelde alacağımız erken kahvaltının ardından, Fes turumuz için hareket ediyoruz. Fes’de kraliyet sarayının anıtsal kapısı Bab-el Makhzen ve onu çevreleyen Yahudi mahallesi Mellah’ta yapacağımız yürüyüşün ardından gerçekleştireceğimiz Medina turumuzda Attarine Medresesi, Karaouine Üniversitesi, Nejarine Meydanı, Fas’a özel takı ve bakır eşyaların satıldığı çarşı, dünyanın en iyi seramik işçiliğinin yapıldığı atölyeler ve Fes Irmağı yakınına kurulmuş, günümüzde geleneksel usulle deri işlemeyi sürdüren tabakhane göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuz esnasında Riyad’da geleneksel bir nane çayı molasını da ihmal etmiyoruz. Tur sonrası Fes’deki otelimize transfer ve serbest zaman. Akşam Yemeği ve konaklama otelimizde.

Rota: Şafşavan-Fes 200 Km (3 Saat 45 Dakika)

Günün yeme-içme tavsiyesi: Harira çorbası ve güveç denemelisiniz.

Alışveriş Tavsiyesi: Deri ve seramik ürünler satın alabilirsinizKonaklama: 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
8. Gün: FES – CASABLANCA – İSTANBUL

Otelde alacağımız kahvaltının ardından, odaların boşaltılmasının ardından Casablanca Havalimanına doğru hareket ediyoruz. Bagaj, bilet ve biniş işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuşumuz başlıyor. Rahat ve konforlu bir uçuşun ardından İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

Rota: Fes-Casablanca 325 Km (3 Saat 45 Dakika)
Konaklama: 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
DAHİL OLANLAR:
• İstanbul (IST) – Marakeş (RAK) - Casablanca (CMN) – İstanbul (IST) parkurlarında Türk Hava Yolları ile ekonomi sınıf uçak bileti
• Havalimanı vergileri
• Alan-otel-alan transferleri
• 4* Otellerde Marakeş’te 3 gece yarım pansiyon konaklama
• 4* Otellerde Casablanca’da 1 gece yarım pansiyon konaklama
• 4* Otellerde Tanja’da 1 gece yarım pansiyon konaklama
• 4* Otellerde yada 3* Otellerde Şafşavan’da 1 gece yarım pansiyon konaklama
• 4* Otellerde Fes’de 1 gece yarım pansiyon konaklama
• Marakeş Şehir Turu
• Majorelle Bahçesi Turu (giriş ücreti hariç)
• Essaouira Şehir Turu
• Rabat Şehir Turu
• Tanja Şehir Turu
• Tetuan Turu
• Casablanca Şehir Turu
• Şafşavan Şehir Turu
• Fes Şehir Turu
• Ourika Turu
• 7 Sabah Kahvaltısı & 7 Akşam Yemeği
• TURSAB mesleki sorumluluk sigortası
• Türkçe Rehberlik hizmeti

HARİÇ OLANLAR:
• Seyahat sağlık sigortası
• Turist şehir vergileri
• Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
• Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları
• Akşam yemeklerinde alınacak su dahil tüm içecekler
• Yurt dışı çıkış harcı bedeli
• Öğle Yemekleri

EK BİLGİLER

 • Otellerinin Giriş saatleri 15:00 – 17:00 arası / Çıkış saatleri 10:00 – 12:00 arasındadır.
 • Kalkış ve varış saatleri yerel saatlerdir.
 • *işareti olan uçuşlar, hareket tarihinden 1 sonraki takvim gününde varış noktasına ulaşır.
 • İç hat bağlantı detay ve fiyat farklarını sorunuz.
 • Gruplarda fiyatlar geçerli değildir, Özel fiyatlarımızı sorunuz.
 • Fas turumuzda dikkat edilmesi gereken hususlar; erkeklerin şort giymemesi, Bayanları askılı, mini etek, tayt ve short giymemesi, Cami ziyareti için uzun kollu hırka ve başörtüsü bulundurulması gerekmektedir.
 • Ülkede Fas dirhemi (MAD) geçerli olup 1 € yaklaşık 10 dirheme denk gelir. Ülkede Türk lirası geçerli değildir. Change için Euro veya USD bulundurmanızı tavsiye ederiz.
 • Fas Krallığı lokal saat dilimi GMT+1 olup, Türkiye ile arasında ( -2 saat) fark vardır. Bazı dönemlerde bu fark 3 saate çıkabilmektedir.
 • Şafşavan bölgesi butik bir bölge olduğu için sezon yoğunluğuna göre 3* Otel verilebilir. Turumuzu alan misafirlerimiz bunu bilerek satın almışlardır.

***TK619 IST RAK 12.00 15.15

***TK618 CMN IST 16.45 23.20


AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#FL181
LOKASYON:
Fas (İstanbul çıkışlı)
YEMEK:
Sabah, Akşam Yemekleri
ULAŞIM
Uçak    Otobüs   
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın