• Demo Hotel Bodrum
BÜYÜK İPEK YOLU TÜRK HAVA YOLLARI İLE 12 GECEBÜYÜK İPEK YOLU TÜRK HAVA YOLLARI İLE 12 GECEBÜYÜK İPEK YOLU TÜRK HAVA YOLLARI İLE 12 GECEBÜYÜK İPEK YOLU TÜRK HAVA YOLLARI İLE 12 GECE
 SİZE ÖZEL

BÜYÜK İPEK YOLU TÜRK HAVA YOLLARI İLE 12 GECE


  • 12 Gece 14 Gün
  • Oda Kahvaltı
  • 3 & 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
  • Türk Hava Yolları ile
  • Ekonomik Fiyatlar
  • Son Koltuklar!
İpek Yolu, antik çağlarda Asya'dan Avrupa'ya uzanan önemli bir ticaret yolu. İpek, baharatlar ve kültürel alışverişin yanı sıra, medeniyetleri birbirine bağlayan tarihi bir koridordu.

İpek Yolu, tarih boyunca Asya ile Avrupa arasında ticaret, kültür alışverişi ve iletişim için kullanılan antik bir yol ağıdır. İpek Yolu'nun tam uzunluğu ve rotası zaman içinde değişiklik göstermiştir, ancak genellikle Çin'den başlayıp Akdeniz'e kadar uzanmıştır. İpek Yolu adını, özellikle Çin'den getirilen ipek gibi değerli malların ticaretine dayanmaktadır.

İpek Yolu, farklı dönemlerde farklı kollara ayrılmıştır ve çeşitli medeniyetler arasında kültürel, dini ve ticari etkileşimlere zemin oluşturmuştur. İpek, baharatlar, değerli metaller, tekstil ürünleri, cam ürünleri ve diğer lüks mallar gibi birçok farklı ürün bu yolla taşınmıştır.

İpek Yolu'nun tarihi, milattan önce 2. yüzyıla kadar uzanmaktadır. Antik Çin, Roma İmparatorluğu, Pers İmparatorluğu, Hint medeniyeti ve Orta Asya'nın çeşitli kavimleri arasında önemli bir ticaret ve kültürel etkileşim ortamı sağlamıştır. Bu yol, kara ve deniz yollarını birbirine bağlayarak geniş coğrafyalardan geçmiştir.

İpek Yolu, sadece mal ticareti için değil, aynı zamanda bilgi, teknoloji, sanat ve din gibi kültürel unsurların da değişimine aracılık etmiştir. Bu nedenle, İpek Yolu sadece bir ticaret yolu değil, aynı zamanda tarih boyunca farklı medeniyetlerin etkileşimine ve birbirleriyle bağlantı kurmalarına hizmet etmiştir.

Günümüzde, İpek Yolu'nun izleri hala keşfedilmekte ve bu antik ticaret yolunun mirası turistler, tarihçiler ve arkeologlar için ilgi çekici bir konu olmaya devam etmektedir. Ayrıca, Çin'in "Bir Kuşak, Bir Yol" girişimi gibi modern ticaret ve altyapı projeleri, İpek Yolu'nun tarihini günümüzle bağlantılı kılmayı amaçlamaktadır.

TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1. Gün: İSTANBUL – SEMERKAND – BUHARA 22:15 / 04:40+1

İstanbul havalimanı dış hatlar terminalinde THY kontuarında saat 18:00’de yetkililer ile buluşuyoruz. Check-in işlemlerimizi takiben pasaport kontrolünden geçerek TÜRK HAVA YOLLARI tarifeli seferi ile SEMERKAND şehrine yolculuğumuza başlıyoruz. Geceleme uçakta.Konaklama: 3 & 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
2. Gün: BUHARA

Sabah çok erken saatlerde Özbekistan’ın SEMERKAND şehrine varmış olacağız. Pasaport kontrol işlemlerimizin ardından alanda bizi bekleyen özel aracımızla SEMERKAND Havalimanı’ndan Buhara şehrine doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 4,5 SAAT sürecek olan bir yolculuğun ardından Buhara otelimize geçiyoruz. Kısa bir dinlenmenin ardından turlarımıza başlıyoruz. BUHARA ŞEHİR TURU: Nakşi Bendi Hazretleri Türbesi, Leb-i Havuz Külliyesi, Bolo Havuz Mescidi, Mir Arab Medresesi, Kalan Minaresi ve Mescidi göreceğimiz yerler arasında. Turumuzun ardından otelimize dönüyoruz. AKŞAM YEMEĞİ alıyoruz. Geceleme Buhara otelimizde.

OTELİMİZ: KARAVAN OTEL V.B.Konaklama: 3 & 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
3. Gün: BUHARA- HIVA

Sabah otelde kahvaltımızı aldıktan sonra Hiva’ya transfer oluyoruz. Yaklaşık olarak 6 saatlik yolculuğumuzu takiben Hiva’ya varış. Varışımızı takiben şehir turumuza başlıyoruz. Şehir turumuzda Hiva İç Han Kale: Pehlivan Mahmud Türbesi, Cuma Camii ve Minaresi, İslam Hoca Medresesi ve Minaresi, Hiva’nın alameti farikası olarak bilinen Kalta Minar (Kısa Minare) göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuzun sonunda otelimize dönüş. Geceleme Hiva’da otelimizde.Konaklama: 3 & 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
4. Gün: HIVA

Sabah otelde kahvaltımızı aldıktan sonra rehberimiz eşliğinde gezilerimize devam ediyoruz. Özbekistan en eski yapılarından 3000 yıllık bir tarihe sahip Ark Kalesi, Al-Şeyh Dede, Allah Kulu Han Medresesi, Muhammed Emin Han -Muhammed Rahim Han Medresesi, Şirgazi Han Medresesi, Pehlivan-Dervaze Kapısı, Taşkale Kervansarayı göreceğimiz yerler arasında. Akşam saatlerinde Özel yöresel dans gösterisi eşliğinde AKŞAM YEMEĞİMİZİ alıyoruz. Geceleme Hiva’daki otelimizde.Konaklama: 3 & 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
5. Gün: BUHARA

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Buhara’ya transfer oluyoruz. Yaklaşık olarak 6 saatlik bir yolculuğumuz olacak. Varışımızı takiben çevre gezilerimize devam ediyoruz. 15. Yüzyılda Asya’nın en iyi ve en önemli üniversitesi olan Uluğ Bey Medresesi ziyaret edeceğimiz yerler arasında. Daha sonra, İpekyolu çayhanesinde çay seremonisine katılarak özel yöresel dans gösterilerini de izleyeceğiz. Turumuzun sonunda otelimize transfer. Geceleme Buhara’daki otelimizde.Konaklama: 3 & 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
6. Gün: BUHARA – SEMERKAND

Sabah erken saatlerde otelde kahvaltı ve çıkış. Özel otobüslerle Semerkant’a (280km) hareket ediyoruz. Öğle saatlerinde Semerkant’a varışımızı takiben otelimize yerleşiyoruz ve ÖĞLE YEMEĞİMİZİ alıyoruz. Kısa Semerkant şehir turu. İmam Buhari Türbesi, Gur Emir Türbesi, Registan Meydanı, Bibi Hanım Mescidi, Şah- ı Zinde Kompleksi, Uluğ Bey Rasathanesi- Siyab Pazarı göreceğimiz yerler arasında. Turumuz Geceleme Semerkant’ta otelimizde.

OTELİMİZ: CITY HOTEL V.B.Konaklama: 3 & 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
7. Gün: SEMERKAND – TAŞKENT Tren yolculuğu 07:54

Sabah erken saatlerde alacağımız kahvaltı sonrası tren istasyonuna doğru hareket ediyoruz. Semerkand – Taşkent arası yolcuğumuzu tren ile gerçekleştireceğiz. Hızlı tren ile gerçekleştirdiğimiz keyifli tren yolculuğumuzun ardından 11:24’te Taşkent’e varıyoruz. Varışımızı takiben ÖĞLE YEMEĞİ alıyoruz. Ardından Taşkent şehir turumuza başlıyoruz. Alişer Navaiy Opera ve Bale Tiyatrosu, Bağımsızlık Meydanı, El Sanatı Uygulama Müzesi ve Emir Timur Meydanı ziyaret edeceğimiz yerler arasında. Eski Şehir, Hz. Imam Camii- Hz. Osman’ın Müshafı 7 yy, 1570 yılında Şeyh Hanedanlığı tarafından yaptırılan Kukeldaş Medresesi, Tarih Müzesi ve Özbekistan Devlet Sanat Müzesi ziyaret edeceğimiz yerler arasında. Turumuz sonrasında otelimize giriş işlemlerimizi yaparak dinlenmek üzere odalarımıza yerleşiyoruz. Geceleme Taşkent’te otelimizde.

OTELİMİZ: HOTEL UZBEKISTAN VB.Konaklama: 3 & 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
8. Gün: TAŞKENT – ALMATA 14:20 / 16:40 uçuşu

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası rehberimizin belirleyeceği saate göre otelimizden ayrılacağız. Taşkent Havalimanı’na geçerek yerel havayollarının 14:20 tarifeli seferi ile KAZAKİSTAN ALMATA’ya geçiş yapıyoruz. Yerel saat ile 16:40’ta Almata’ya varıyoruz. Havalimanında bizi bekleyen özel aracımızla otelimize hareket ediyoruz Otele varışımızı takiben odalarımıza yerleşme

Ve serbest zaman. Ve geceleme otelimizde.

OTELİMİZ: RENION OTEL V.B.Konaklama: 3 & 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
9. Gün: ALMATA

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında Almaty’deki çevre gezilerimize devam ediyoruz. İlk durağımız Hunların etnografik kompleksi. Burada Şaşu (Шашу) geleneksel adetiyle karşılandıktan sonra Hunların etnografik kompleksi gezisini yapıyoruz ve «Beşike Salu», «Tusay Kesu» gibi Kazak geleneksel adetleri gösterisi ve Kazak Çadiriyle tanışıyoruz, Atpen Audarysmak (Atlarla Çevirmek) ya da Kız Kuu (Kız Kovmak) oyunu gösterisini ve Kazak Milli Ekmeği hazırlama gösterisini izliyoruz. ÖĞLE YEMEĞİ aldıktan sonra vaktimiz el verir ise Cimbulak Tepesini görme şansımız olacak. Sonrasında Almaty ‘ye doğru yola devam ediyoruz. Otelimize gitmeden önce şehri simge yapılarını ve önemli noktalarında Panfilov Parkı, Yeşil Pazar gibi noktaları görme şansı bulacağız. Gök Tepe (Kok Tebe) şehri kuşbaşı görebileceğiniz eşsiz manzarası ile bir diğer göreceğimiz yer olacak. Otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ: RENION OTEL V.B.Konaklama: 3 & 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
10. Gün: ALMATA – BİŞKEK 18:00 / 18: 55 uçuşu

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası serbest saatimiz olacak ve ardından rehberimizin belirleyeceği saatte Bişkek'e olan uçuşumuzu gerçekleştirmek için Almata Havalimanı’na geçiyoruz. Yerel havayollarının tarifeli seferi ile saat 18:00’de Almatı’den Bişkek’e uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Bişkek Havalimanı’nda işlemlerimizi tamamladıktan sonra bizi bekleyen özel otobüsümüz ile şehir merkezine doğru ilerliyoruz ve dinlenmek üzere Bişkek otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme Bişkek otelimizde.

OTELİMİZ: ASIA MOUNTAINS HOTEL V.B.Konaklama: 3 & 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
11. Gün: BİŞKEK- CHOLPON ATA

Otelimizde alacağımız kahvaltıdan sonra Boom Canyons'a transfer oluyoruz. Yolda Burana Kulesi'nin tarihi-mimari kompleksini ziyaret edeceğiz. Burana kulesi (minaresi), Bişkek'e 90 km uzaklıktaki eski bir yerleşim bölgesinde yer almaktadır. Tarihçiler ve arkeologlar yerleşimin bir zamanlar Karahanlı Hanlığının başkenti olduğunu ve MS 10. yüzyılda kurulan Balasagun olarak adlandırıldığını kanıtladılar. Burana kulesi, bu kompleksin merkezi anıtıdır. Araba ile Kanyon'a doğru yolumuza devam edeceğiz. Bugün "Grand Canyon", Bobsled "kanyon" ve "Gökdelen" kanyon gibi isimlerle çeşitli kanyonların labirentini görecek ve keşfedeceğiz. Daha sonra Çolpon-Ata kasabasına geçeceğiz. Akşam sahilde yürüyüş yapmak ve gölün güzelliğinin tadını çıkarmak için serbest zamanımız olacak. Geceleme otelimizde. OTELİMİZ: RADUGA HOTEL Vb Konaklama: 3 & 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
12. Gün: CHOLPON ATA TOWN – BİŞKEK

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Çolpon-Ata kasabasında açık hava petroglif müzesini (taş yazıtlar), tarihi müzeyi ve Rukh-Ordo kültür kompleksini ziyaret edeceğiz. Öğle saatine yakın, tekne kulübüne gideceğiz ve göl kıyısında 2 saatlik bir tekne yolculuğu yapacağız. Sonrasında göl manzarasının keyfini çıkarmak için serbest zamanınız olacak ve akşam üzeri Bişkek'e geri döneceğiz. Akşam yemeği ve geceleme Bişkek’ te otelimizde.

OTELİMİZ: ASIA MOUNTAINS HOTEL V.B.Konaklama: 3 & 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
13. Gün: BİŞKEK – ALA-ARCHA MİLLİ PARK

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardında Bişkek şehir turuna çıkacağız. Şehir turunda, taze ve kuru meyve, çilek ve kuruyemiş alabileceğiniz renkli Oş pazarını göreceğiz. Muhafız değişimi ile ana Ala- Too meydanını, Lenin heykeli ile eski meydanı, Filarmoni salonu ile Manas kompleksini ve merkezi alışveriş merkezi ZUM ile Zafer meydanını ziyaret edeceğiz. Ala-Archa milli parkında göz alıcı Kırgız doğası görmek için zaman geçireceğiz. Park, Kırgız Ala-Too'nun eteklerinde Bişkek'e 40 km uzaklıkta yer almaktadır. Ala-Archa, Kırgızcada “rengarenk ardıç” anlamına gelmektedir. Bu bölge, yamaçlarını kaplayan çok sayıda bulunan ardıç ağaçlarından adını almıştır. Doğa harikası diyebileceğimiz park ve kamp olarak kullanılan Ala- Archa da bol bol fotoğraf çekme şansımız olacak. Parkta bulunan şelaleye yürüyüş yapıp manzaranın keyfini çıkaracağız. Ardından Bişkek’e dönüyoruz. Akşam şehir merkezini gezmek ve alışveriş yapmak için serbest zamanımız olacak daha sonra rehberimizin belirleyeceği saatte otelimizde buluşup dönüş uçuşumuz için havalimanına transfer olacağız.Konaklama: 3 & 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
14. Gün: BİŞKEK- İSTANBUL Uçuş Saati 05:55 / 08:55 varış

İstanbul’a dönüş yolculuğumuz başlıyor. Pasaport işlemlerimizin ardından Bişkek yerel saati ile Türk Hava Yolları’nın 05:55 tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Türkiye yerel saati ile 08:55’te İstanbul’a varıyoruz. Konaklama: 3 & 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
DAHİL OLANLAR:
• TÜRK HAVA YOLLARI ile ISTANBUL – SEMERKAND // BİŞKEK – İSTANBUL arasında
• Yapılacak olan ekonomi sınıfı yolculukların uçak biletleri, uçuş vergileri ve bagaj taşıma hakkı uçak bileti
• TAŞKENT- ALMATA arası yerel havayolları ile yapılacak olan ekonomi sınıfı uçuşların
• Biletleri, vergileri ve bagaj taşıma hakkı
• ALMATA- BİŞKEK arası yerel havayolları ile yapılacak olan ekonomi sınıfı uçuşların biletleri, vergileri ve bagaj taşıma hakkı
• SEMERKAND – TAŞKENT arası hızlı tren yolculuğu
• Hiva’da 2 gece
• Buhara’da 2 gece
• Semerkant’ta 1 gece
• Taşkent’te 1 gece
• Almatı’da 2 gece
• Bişkek’te 2 gece
• Cholpon Ata’da 1 gece
• Klimalı özel araçlarla programda belirtilen tüm ulaşımlar ve transferler;
• 3 ve 4 yıldızlı ve butik otellerde oda & kahvaltı şeklinde konaklama
• Tur programı boyunca Türkçe bilen yerel rehberlik hizmeti;
• Tur programında belirtilen yerlerde alınacak 3 öğle ve 5 akşam yemeği
• Dans gösterileri;
• Bütün giriş ücretleri dâhil olmak üzere programda belirtilen şehir turları;
• TÜRKÇE REHBERLİK HİZMETİ

HARİÇ OLANLAR:
• Kişisel harcamalar;
• ÇIKIŞ PULU – 150 TL
• Foto ve video çekim ücretleri [BAZI MÜZELERDE VİDEO VE EKİM İÇİN 1-3 USD arası ücret talep edilir- Gişede ödenir.]
• TUR BAHŞİŞLERİ – Bu turumuz için bölgesel KAPTANLAR-YEREL REHBERLER, GARSON vb. için Kişi Başı edilen tutar 80 USD dir. İlk gün havalimanında toplanır ve bölgede misafirlerimiz adına takdim edilmek üzere rehbere teslim edilir.
• Seyahat Sağlık Sigortası

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#W169
LOKASYON:
Özbekistan (İstanbul çıkışlı)
YEMEK:
Sabah Kahvaltısı
ULAŞIM
Uçak    Otobüs   
İPTAL POLİTİKASI:
İptal Güvence Paketi: 50.-Eur (İptal Güvence paketi uygulaması ile misafirlerimize, her koşulda rezervasyonlarını cezasız iptal etme hakkı sunuyoruz. Bu uygulama ile turun hareket tarihine 10 gün iş günü kalana kadar rezervasyonunuzu iptal etmeniz mümkün. Rezervasyon iptalinde, tur ücretinin tamamı iade edilirken iptal güvence paketi bedeli ve varsa ek hizmet bedelleri (Vize, sigorta vs) iade edilmez.)

TARİH VE FİYATLAR

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın