• Demo Hotel Bodrum
BAŞTANBAŞA ENDONEZYA TÜRK HAVA YOLLARI İLE 9 GECEBAŞTANBAŞA ENDONEZYA TÜRK HAVA YOLLARI İLE 9 GECE
 SİZE ÖZEL

BAŞTANBAŞA ENDONEZYA TÜRK HAVA YOLLARI İLE 9 GECE


  • 9 Gece 11 Gün
  • Oda Kahvaltı, Öğle ve Akşam Yemekleri
  • 3 & 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
  • Türk Hava Yolları ile
  • Ekonomik Fiyatlar
  • Son Koltuklar!
Endonezya, Bali'nin tropikal güzellikleri, Cava'nın tarihi zenginlikleri ve Sumatra'nın doğal cazibesiyle ünlüdür. Renkli kültürü, eşsiz mutfağı ve muhteşem plajlarıyla dikkat çeker.

Endonezya, güneydoğu Asya'da bulunan büyük bir ada ülkesidir. Endonezya'nın turistik açıdan önemli yerleri arasında Bali adası, Cava adası (başkent Jakarta'ya ev sahipliği yapar), Sumatra, Borneo, Sulawesi ve daha birçok ada bulunmaktadır.

Endonezya'nın eşsiz kültürü, doğal güzellikleri, tarihi zenginlikleri ve çeşitli aktiviteleri ile bilinir. Bali, dünyaca ünlü plajları, tapınakları, kültürel etkinlikleri ve su sporları ile bilinir. Yine de Endonezya'nın farklı bölgeleri farklı özelliklere ve cazibe noktalarına sahiptir.

Endonezya'yı ziyaret edenler genellikle doğal güzellikleri, dalış imkanları, geleneksel dans ve müzik performansları, tarihi tapınakları, ormanlık alanları ve benzersiz yerel mutfağı keşfetmek için ilgi duyarlar. Ayrıca, orangutanların doğal yaşam alanlarını keşfetmek isteyenler için Borneo adası da popüler bir destinasyondur.

Endonezya'ya seyahat etmeden önce, seyahat sağlığı, vize gereksinimleri ve güvenlik konularında güncel bilgilere ulaşmak önemlidir. Seyahat planlarınızı yaparken ve gerçekleştirirken yerel hükümetin güncel seyahat önerilerini takip etmek önemlidir.

TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1. Gün: ISTANBUL – JAKARTA UÇUŞU / JAKARTA ŞEHİR TURU

Saat 22:30’da havalimanı THY kontuarında buluşuyor ve bilet bagaj işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Türk Havayolları ile Endonezya’nın başkenti Jakarta’ya doğru 02:30’da yola çıkıyoruz. Uçuşumuzun ardından Jakarta’ya ulaşıyoruz. Havalimanında gümrük işlemlerimizi bitirdikten sonra bizi bekleyen özel aracımız ve yerel rehberimiz ile buluşuyoruz ve Güney Asya’nın en büyük şehirleri arasında yer alan ve 2. Dünya Savaşı’ndan sonra bağımsızlığını ilan eden Endonezya’nın başkenti Jakarta şehir turumuza başlıyoruz. Müslüman ağırlıklı bir nüfusa sahip ve ticari hayatı çok gelişkin olan bu şehirde ziyaretlerimizi tamamladıktan sonra, geceyi geçirmek üzere otelimize gidiyoruz. Akşam yemeği yerel restoranda alınacaktır. Geceleme otelimizde.

Otelimiz: SANTIKA PREMIERE HAYAM WURUK vb.Konaklama: 3 & 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
2. Gün: JAKARTA-BOGOR –BANDUNG

Bu sabah otelimizde kahvaltımızı aldıktan sonra, otelimizden ayrılacağız, yeni yapılan otoyolu kullanarak Bandung şehrine doğru yola çıkacağız. İlk durağımız BOGOR bölgesi olacak. Bogor botanik bahçesini ziyaret edeceğiz. Şehre varışımızı takiben, panaromik şehir turumuz olacak. Turumuzu takiben otelimize transfer oluyor ve odalarımıza yerleşiyoruz. Sonrasında serbest saatlerimiz olacak. Bandung aynı zamanda büyük alışveriş merkezleri ve Fabrika satış mağazalarının olduğu birçok markanın da üretildiği bir merkezdir. Bu akşam alışveriş merkezlerine bir göz atmak oldukça keyifli ve hesaplı olacaktır. Çok hesaplı ürünleri bulabilirsiniz… Rehberimizden bilgi alıp alışveriş noktalarını öğrenebilirsiniz. Geceleme Bandung’da otelimizde.

Otelimiz: HOTEL SAVOY HOMANN vb.Konaklama: 3 & 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
3. Gün: BANDUNG- Tangkuban Perahu Volkanı Turu

Bugün otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası önemli bir ziyaretimiz olacak. Tangkuban perahu, Lembang'ın Bandung yönünün 25 kilometre kuzeyinde bulunan bir yanardağdır. Konumu Sagalaherang köyü, Sagalaherang bölgesi, Subang naipliği ve Cikole köyü, Lembang bölgesi, Bandung naipliği arasındadır. Bu, şehrin sadece 28 km kuzeyindeki Bandung'un en ünlü turist yanardağıdır. Bu yanardağ, görülecek ve keşfedilecek birçok yer sunmaktadır. İster devasa kraterin içine bakın ister içine doğru yürüyüş yapın, yamacında ormanda dolaşın ya da sadece muhteşem panoramik manzaranın tadını çıkarın. Perahu halen aktif ve kükürt çıkışı devam eden halk arasında Endonezya’nın ‘uyuyan dev’ i de denilen Tangkuban Perahu Volkanı nı göreceğiz. Turistlerin yürüyüş yaptığı ve gezdiği popüler bir turistik merkez olan Perahu dağı ve volkanı çevresinde satılan ve bu bölgedeki sıcak su noktalarında pişmiş olan yumurtadan yemek oldukça ilginç bir deneyim olacaktır. Turumuzun ardından otelimize transfer oluyoruz. Geceleme Bandung’da otelimizde.

Otelimiz: HOTEL SAVOY HOMANN vb.Konaklama: 3 & 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
4. Gün: BANDUNG – YOGYAKARTA TREN YOLCULUĞU 07:40 Tren saati

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Yogyakarta şehrine gideceğiz. Tren ile yapacağımız bu yolcuğumuz yaklaşık 7 saat sürecek. Tren saatimiz 07:40 (değişebilir) Buluşma saatimizde toplanıyor ve özel aracımız ile tren istasyonuna transfer oluyoruz. Endonezya demiryolları tarifeli tren seferi ile şehirlerarası yapacağımız bu yolculuğumuz 1.sınıf pullman kompartımanlardaki yerlerimizi alıyoruz. Öğleden sonra YOGKARATA şehirne ulaşacağız. Alışveriş için yerel Pazar ziyareti yapacağız. AKŞAM YEMEĞİ yerel restaurantta. Geceleme otelimizde.

Otelimiz: HOTEL NEW SAPHIR YOGYAKARTA vb.Konaklama: 3 & 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
5. Gün: YOGYAKARTA- Prambanan Tapınağı

Sabah saatlerinde Yogyakarta’ya ulaşıyoruz ve vakit kaybetmeden çevredeki ziyaretlerimize başlıyoruz. İlk ziyaretimiz Endonezya’nın Orta Cava ilinde bulunan 9. Yüzyıldan kalan Prambanan Tapınağı olacak. Prambanan Endonezya da yer alan en büyük Hindu tapınağı olarak ünvanını korumaktadır. Ardından Sultan Sarayı olarak adlandırılan Kraton bölgesi ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Turumuz esnasında öğle yemeği için yerel bir restaurantta mola vereceğiz. Turumuzun devamında gümüş sektörünün merkezi Kotagede denilen yerde eski bir Batik fabrikasını ziyaret edeceğiz. Bölge ziyaretlerimizin ardından otelimize dönüyoruz ve dinlenmek üzere odalarımıza çekiliyoruz. Geceleme otelimizde.

Otelimiz: HOTEL NEW SAPHIR YOGYAKARTA vb.Konaklama: 3 & 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
6. Gün: BOROBUDUR TAPINAĞI ve MERAPİ VOLKANI

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Dünya’nın en büyük Budist Tapınağı olan Borobudur Tapınağı’nı ve Endonezya’nın en aktif yanardağı Merapi Volkan’ını göreceğimiz turumuzu gerçekleştireceğiz. Lobide buluşup özel aracımızla Yogyakarta şehrinin 40 km kuzeybatısında yer alan Borobudur Tapınağı’na doğru yola çıkıyoruz. Borobudur 1991 yılında Unesco tarafından koruma altına alınmıştır. Resmi kayıtlara göre kim tarafından ve ne amaçla yapıldığı bilinmemektedir. Elde edilen bilgilere göre inşa yılının M.S 750 yılları olduğu tahmin edilmekte ve 75 yıl sürdüğü düşünülmektedir. Borobudur ziyaretimizin ardından, 130’dan fazla volkanik dağa sahip Endonezya’nın çok ilgi ve turist çeken volkanik dağı Merapi’yi görmek üzere yolumuza devam ediyoruz. Merapi volkanından neredeyse yılın 300 günü dumanlar yükselmektedir. Endonezya’nın pek çok yerinde olduğu gibi burada da lav akıntılarından sonra kalan soğumuş ve katılaşmış lavlardan yapılmış hediyelik eşyaları göreceksiniz dileyen misafirlerimiz pek çok ve ilginç hediyelik eşyalardan satın alabilirler. Turumuzun ardından Yogyakarta bölgesine geri dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

Otelimiz: HOTEL NEW SAPHIR YOGYAKARTA vb.Konaklama: 3 & 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
7. Gün: YOGYAKARTA-BALI Uçuş 12:50 – 15:10

Sabah kahvaltımızın ardından havalimanına geçiyoruz, Endonezya yerel havayolları ile Bali uçuşumuzu yapacağız. Bilet ve bagaj işlemlerimizin ardından uçaktaki yerlerimizi alıyoruz. Uçuşumuz yaklaşık 2 saat sürecektir. Bali’ye varışımızın ardından bizi bekleyen özel aracımız ve rehberimiz ile buluşuyor ve otelimize doğru yola çıkıyoruz. Bali, Küçük Sunda Adalarının en batısında yer alan Endonezya'ya bağlı bir adadır. Batıda Cava, doğuda ise Lombok adasının arasında kalır. Başkenti Denpasar'dır. Bali ayrıca Endonezya'nın en turistik adasıdır. Otele giriş işlemlerinin ardından odalarımıza yerleşiyoruz. Gün boyu ve akşam keyifli gezmeler için Bali sokakları sizleri bekliyor. Geceleme Bali’de otelimizde.

Otelimiz: GRAND IXORA HOTEL vb.Konaklama: 3 & 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
8. Gün: BALİ

Dünyanın en gözde tatil cennetlerinden Bali’deyiz ve bugün Bali Adası’nda deniz kenarındaki kaya oluşumu olan Bali Deniz Tapınağı’nı ziyaret edeceğiz. Bu tapınak mimari olarak Bali’nin sembolüdurumundadır. Bu tapınak on altıncı yüzyılda, seyyah ve Şiva dini sembolü olan Dang Hyang Nirartha tarafından yapılan istek üzerine buradaki balıkçılar tarafından yapılmıştır. Tapınağın ziyareti sonrası El Sanatları Atölyesini ziyaret edeceğiz. Tahta oymacılığı, Batik tekstil ürünlerini ve kültürelsanat öğelerini görme şansımız olacak. Geceleme otelimizde.

Otelimiz: GRAND IXORA HOTEL vb.Konaklama: 3 & 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
9. Gün: BALİ

Bu güzel cennet adada serbest günümüz. Arzu edenler tekne turlarımıza katılabilirler. (Rehberimiz bilgi verecektir.) Geceleme otelimizde.

Otelimiz: GRAND IXORA HOTEL vb.Konaklama: 3 & 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
10. Gün: BALİ (DENPASAR)- ISTANBUL uçuş saati 21:05

Bali’de son günümüz. Öğle saatlerinde odalarımızı boşaltacağız. Daha sonra serbest saatlerimiz devam edecek. Uçağımız akşam kalkacaktır. (21:05), otelin lobisinde buluşuyoruz ve saat 17:00 gibi havalimanına geçiyoruz. Dönüş yolculuğumuz başlıyor.Konaklama: 3 & 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
11. Gün: ISTANBUL ‘a varış 05:00

İstanbul Havalimanına varışımız sabah saatlerinde olacak ve Turumuzun sona ermesi.Konaklama: 3 & 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
DAHİL OLANLAR:
• İstanbul Havalimanı/Jakarta – Bali/İstanbul arası Türk Hava Yolları ile ekonomi sınıfı uçuşlar
• Yogyakarta / Bali arası ekonomi sınıfı tek yön uçak bileti
• Bandung-Yogyakarta arası pullman kompartımanda tren bileti
• Jakarta (1 gece) Bandung (2 gece) Yogkarata (3 gece) bali (3 gece)
• 9 gece 3* & 4* otellerde oda-kahvaltı konaklama
• Programda belirtilen öğle ve akşam yemekleri
• Bogor Parkı
• Prambanan ve Borobudur Tapınağı Turu
• Tüm havaalanı – otel transferleri ve bölgedeki şehirlerarası transferler ve
• Belirtilen şehir turları
• Türkçe Rehberlik Hizmetleri ve bölgede yerel rehberlik
• Programda belirtilen müze, ören yeri vb giriş biletleri ve turlar

HARİÇ OLANLAR:
• Kapıda vize (TOPLAM 70 USD)
• Yurtdışı çıkış harcı (150 TL)
• Bu turda şoförler ve kaptanlar için bahşişler toplamı kişi başı min. 120 USD’dir. Bu meblağ havalimanında toplanarak bölgede misafirlerimiz adına yerel çalışanlara bahşiş olarak verilmek üzere tur liderine teslim edilir.
• Seyahat Sağlık Sigortası

EK BİLGİLER

UYARI!

  • Tüm katılımcıların, herhangi bir ülkeye seyahat edecekler ise; pasaportlarının gezinin bitiş tarihinden itibaren en az 8 aylık geçerlilik süresinin bulunması gerekmektedir


AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#W165
LOKASYON:
Endonezya (İstanbul çıkışlı)
YEMEK:
Sabah, Öğle ve Akşam Yemekleri
ULAŞIM
Uçak    Otobüs   
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın