• Demo Hotel Bodrum
BARCELONA TURU TÜRK HAVA YOLLARI İLE 4 GECE (YILBAŞI ÖZEL)BARCELONA TURU TÜRK HAVA YOLLARI İLE 4 GECE (YILBAŞI ÖZEL)BARCELONA TURU TÜRK HAVA YOLLARI İLE 4 GECE (YILBAŞI ÖZEL)
 SON YERLER!

BARCELONA TURU TÜRK HAVA YOLLARI İLE 4 GECE (YILBAŞI ÖZEL)


  • 4 Gece 5 Gün
  • Oda Kahvaltı
  • 3 & 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
  • Türk Hava Yolları ile
  • Ekonomik Fiyatlar
  • Son Koltuklar!
Barcelona turu: Gaudí'nin eserleri, Sagrada Familia, La Rambla, Gotik Mahalle ve plajlar gibi cazibe merkezlerini keşfedin.

Barcelona, İspanya'nın Katalonya bölgesinin başkenti ve en büyük şehri olarak ünlüdür. Barcelona, Akdeniz kıyısında yer alır ve tarih, kültür, sanat, spor, alışveriş ve gastronomi gibi birçok farklı deneyimi sunan dinamik bir şehirdir. İşte Barcelona turu hakkında bilmeniz gereken bazı temel bilgiler:

1. **La Rambla**: Barcelona'nın en ünlü caddelerinden biridir. Burada sokak sanatçılarını, mağazaları, kafe ve restoranları bulabilirsiniz.

2. **Sagrada Familia**: Antoni Gaudí'nin ünlü eseri olan bu muhteşem kilise, şehrin sembollerinden biridir. Henüz tamamlanmamış olsa da, mimari harikası olarak ziyaretçileri büyülemeye devam ediyor.

3. **Park Güell**: Yine Gaudí'nin eserlerinden biri olan bu renkli ve eğlenceli park, sıradışı heykelleri ve mozaiklerle ünlüdür.

4. **Barri Gòtic (Gotik Mahalle)**: Barcelona'nın tarihi merkezi olan bu bölge, dar sokakları, tarihi binaları ve Gotik Katedral'i ile ünlüdür.

5. **Casa Batlló ve Casa Milà**: Gaudí'nin diğer iki önemli eseri olan bu yapılar, modernizmin güzel örnekleridir.

6. **Barcelona Plajları**: Şehir, güzel sahil şeridi ile ünlüdür. Plajlar, deniz ve güneş keyfi yapmak isteyen ziyaretçiler için popüler bir mekandır.

7. **FC Barcelona Stadyumu (Camp Nou)**: Futbolseverler için Camp Nou, dünyaca ünlü FC Barcelona'nın ev sahasıdır. Maç günlerinde burada maç izlemek unutulmaz bir deneyim olabilir.

8. **Picasso Müzesi**: Pablo Picasso'nun eserlerinin sergilendiği bu müze, sanatseverler için önemli bir durak noktasıdır.

9. **Tapas Deneyimi**: Katalan mutfağına özgü olan tapasları tatmanızı öneririz. Şehirde birçok restoran ve bar, lezzetli tapas seçenekleri sunar.

10. **Montserrat Manastırı**: Barcelona yakınlarında bulunan bu manastır, sıra dışı dağ manzaraları ve dini önemi ile ünlüdür.

Barcelona'da birçok turistik yer ve etkinlik bulunmaktadır. Ziyaretiniz boyunca, tarih, kültür, sanat ve eğlenceyi bir arada deneyimleyebilirsiniz. Unutulmaz bir Barcelona turu için, ziyaret etmek istediğiniz yerleri ve ilgi alanlarınızı göz önünde bulundurarak bir plan yapmanız önerilir.

TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1. Gün: İstanbul – Barcelona

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali Türk Hava yolları Kontuarı önünde Saat 05:45’de buluşma. Bilet ve pasaport işlemlerinden sonra Türk Havayolları'nın Tarifeli Seferi TK1153 ile Barcelona’ya saat 08:45’de hareket ediyoruz. Yerel saat ile 10:25’de Barcelona’ya varacağız. Varışımızı takiben alanda bizleri bekleyen özel otobüsümüzle Barcelona şehir merkezine hareket. Panoramik olarak gerçekleştireceğimiz şehir turumuzda, “Bitmeyen Kilise” olarak da bilinen La Sagrada Familia, İspanya ve Catalunya Meydanı, Gaudi'nin Evleri (Casa Batllo ve Casa Mila), Katalunya Meydanı, La Rambla Caddesi ve Port Olimpic görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası dileyen misafirlerimiz rehberimizin düzenleyeceği Ekstra Barcelona Harikaları; Poble Espanyol -Gotik ve El Born Mahalleleri Turuna katılabilirler. Turumuz sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

Ekstra Tur : Barcelona Harikaları; Poble Espanyol & Gotik ve El Born Mahalleleri Turu : Kişi Başı 95€

Bu turumuzda, 1929 Barcelona Exposu için yapılmış ve günümüzde de Barcelona'yı ziyaret edenlerin uğrak yeri, 117 bina, cadde ve meydanlardan oluşan Poble Espanyol Kasabasını gezeceğiz. Burada tüm İspanya'daki bölgelerin örnek yapılarını görecek, birbirinden ilginç el sanatı atölyelerini gezecek ve adeta tüm İspanya'da kısa bir yolculuk yapacağız. Ardından otobüsümüzden ayrılarak rehberimiz eşliğinde Gotik Mahallesinde gerçekleştireceğimiz yürüyüş turunda; geçmişi 2000 yıl öncesine uzanan tarihi Barcelona'nın güzellikleri içinde bir yolculuğa çıkacağız. La Rambla caddesini yürüyerek geçerken, 19. yüzyıldan kalma La Boqueria (Kapalıçarşı)'yı görüp, ardından ara sokaklara dalarak, Roma dönemi Barcelona'sının görkemli kalıntısı Agustus Tapınağı, Yahudi Mahallesi, Barcelona Baronları Sarayı, Aragon Kraliyet Arşivleri Binası, Barcelona Gotik Katedrali, Bisbe Köprüsü, Sant Jaume Meydanı göreceğimiz yerler arasında olacak. Ardından El Born Mahallesine geçerek, Catalan tarihinde önemli yer etmiş, kazılarla ortaya çıkarılan 18. Yy Catalan isyanlarının gerçekleştiği sokakları göreceğimiz Catalan Kültür Merkezini ve filmlere konu olmuş “halkın katedrali” Katedral Maria del Mar’ı göreceğiz. Turumuzun sonunda El Born’daki ünlü cafe ve barların olduğu bohem hayatın merkezi Passeign del Born’da vereceğimiz serbest zamanda soluklanma ve Catalan mutfağının lezzetlerini tatma fırsatınız olacakKonaklama: 3 & 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
2. Gün: Barcelona

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Girona & Figueras (Dali Müzesi) turuna katılabilirler. Turumuz sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

Ekstra Tur : Girona & Figueras (Dali Müzesi) Turu : Kişi Başı 75€

Turumuz Onyar, Galligants ve Güell nehirlerinin birleştirdiği noktada kurulan ve Kuzey Katalonya’nın incisi olan Girona şehri ile başlamaktadır. Bölge İberyalılardan bu yana onlarca işgalden ve hüküm sürmüş lükten kalan eserlerle tarihi açıdan oldukça zengindir. Tüm yapılar taştan inşa edilmiş ve bugüne kadar oldukça iyi korunmuş oldukları için eskinin ruhunu tam olarak yansıtmaktadır. Müzeleri, kiliseleri, Arnavut kaldırımlı dar sokakları ve orta çağdan kalma surlarıyla turistlerin gözdesidir. Aslan heykeli, Katedral Meydanı, Yahudi Mahallesi görülecek yer arasındadır. Turumuzun ardından Figueras Kenti’ne doğru yola çıkıyoruz. Buranın önemi sürrealist sanatçı Salvador Dali’nin 1904 yılında burada doğmuş olmasıdır. Dali doğduğu bu yere bir şeyler bırakmak ve eserlerini sergilemek için burada bir müze kurmuştur. Bu müze günümüzde en büyük Dali koleksiyonuna sahip ve her yerini Dali tasarladığı için Dali’nin en büyük yapıtı olarak anılmaktadır. Müzede, Dalinin farklı teknikler kullanarak yaptığı 4000’den fazla eser bulunmaktadır. Turumuz sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

Ekstra Tur : Flamenco Show : Kişi Başı 65€

İspanya’ya gelip aşkın ve arzunun dansı Flamenko’yu izlemeden gitmek kabul edilemez. Bir içecek eşliğinde izleyeceğimiz muhteşem bir şov bizleri bekliyor.Konaklama: 3 & 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
3. Gün: Barcelona

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Monserrat-Sitges turuna katılabilirler. Turumuz sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

Ekstra Tur : Monserrat-Sitges Turu : Kişi Başı 65€

Güne ilk olarak testere şeklindeki Mutanya dağlarının yamaçlarına kurulu, Catalanların en kutsal mekanı, gizemli Montserrat manastırını gezerek başlayacağız. Burada muhteşem manastır yapısını gezerken, keşişlerin kendi hazırladıkları lezzetli liköreri tatma şansına da erişeceksiniz. Ardından Sitges’e gidiyoruz. Tipik bir Akdeniz kasabası ruhuna sahip bir yer burası, dağ ve deniz arasındaki mükemmel konumu ile son yılların çıkışta olan beldelerinden. Gezimize San Bartolome-Santa Tecla katedralinin sihirli merdivenlerinden başlayarak tarihi sokaklarında kendimizden geçeceğiz. 17.yy dan kalan bu katedral eski bir Romanesk ve Gotik kiliselerin kalıntıları üzerinde yükselmiştir. Bu muhteşem katedrali hayranlıkla izledikten sonra sıradaki yolculuğumuz tarihi Sitges sokakları, orta çağdan kalan kent merkezinin içerisinde Modernizm’in nadide örneklerinden olan Maricel Sarayı ve müzesi koleksiyon severler için adeta bir cennet niteliğinde. Hemen karşısında duracağımız yer ise Cau Ferrat Müzesi, Katalunya bölgesindeki modernist hareketin liderlerinden biri olan Santiago Rusiñol’un evidir. Yapmış olduğu tablolarını burada Sitges’de sergilemeye başlayınca beldenin bu kadar bilinir olmasında ki en büyük rolü de üstelenmiştir.Korku ve fantezi film kategorilerine sahne olan her sene binlerce insanın akın ettiği Sitges Festivalinin kutlandığı dar sokaklarda rengarenk evleri ve şirin barları gördükten sonra, plaja doğru ilerleyerek zamanımızın geri kalanını burada ki yerliler gibi günü eğlenerek geçireceğiz.Turumuz sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.Konaklama: 3 & 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
4. Gün: Barcelona MUTLU, SAĞLIKLI, BOL SEYAHATLİ YILLAR!

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Andorra turuna katılabilirler. Turumuz sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

Ekstra Tur : Andorra Turu : Kişi Başı 115€

Avrupa’nın en küçük ülkelerinden biri olan Andorra uygun fiyat kaliteli alışveriş için tercih edilen bir numaralı ülkedir. Katalan dilinin başladığı yerdir. Tarihi taş evler, küçük meydanları da gezip keşfedebileceğiz.Konaklama: 3 & 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
5. Gün: Barcelona – İstanbul

Kahvaltımızın ardından rehberimizin belirttiği saatte Barcelona Havalimanına hareket ediyoruz. Bilet ve Bagaj İşlemlerimizin ardından Türk Havayollarının TK1856 Sefer sayılı tarifeli uçuşu ile saat 18:10’da İstanbul Yeni havalimanına hareket ediyoruz. 23:40 İstanbul’a varış ve turumuzun sonu. Bir sonraki turumuzda tekrar görüşmek dileğiyle.Konaklama: 3 & 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
DAHİL OLANLAR:
• Türk Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul(İstanbul HL) Barcelona -İstanbul(İstanbul HL)- arası uçak bileti,
• Belirtilen kategorideki otellerde 4 gece konaklama,
• Sabah kahvaltıları,
• Alan- Otel- Alan transferleri,
• Barcelona Panoramik Şehir Turu
• Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri,
• Zorunlu Mesleki Sorumluluk Sigortası

HARİÇ OLANLAR:
• Yurtdışı Çıkış Harç Pulu : 150-TL
• Vize Ücreti İstanbul : 175-Eur
• Vize ücreti izmir Ankara : 180-Eur
• Seyahat Sağlık Sigortası
• Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar
• Şehir ve otel vergileri
• Opsiyonel turlar

EK BİLGİLER

Bu Turumuz İçin eXtra Avantajlar;

Full Paket : 350 € yerine 300 € (Sadece ofislerimizden alınması durumunda geçerlidir.)

Barcelona Harikaları; Poble Espanyol & Gotik ve El Born Mahalleleri + Girona & Figueras (Dali Müzesi) + Flamenco Show + Monserrat-Sitges + AndorraAKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#W185
LOKASYON:
İspanya (İstanbul çıkışlı)
YEMEK:
Sabah Kahvaltısı
ULAŞIM
Uçak    Otobüs   
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın