• Demo Hotel Bodrum
ALMANYA & FRANSA & İSVİÇRE TÜRK HAVA YOLLARI İLE 4 GECE ALMANYA & FRANSA & İSVİÇRE TÜRK HAVA YOLLARI İLE 4 GECE ALMANYA & FRANSA & İSVİÇRE TÜRK HAVA YOLLARI İLE 4 GECE ALMANYA & FRANSA & İSVİÇRE TÜRK HAVA YOLLARI İLE 4 GECE ALMANYA & FRANSA & İSVİÇRE TÜRK HAVA YOLLARI İLE 4 GECE ALMANYA & FRANSA & İSVİÇRE TÜRK HAVA YOLLARI İLE 4 GECE

629

en düşük kişi başı

5 Gün
Almanya
ADN001

 SİZE ÖZEL

ALMANYA & FRANSA & İSVİÇRE TÜRK HAVA YOLLARI İLE 4 GECE


  • 4 Gece 5 Gün
  • Oda Kahvaltı
  • 3 Yıldızlı Otellerde Konaklama
  • Türk Hava Yolları ile
  • Bağlardan Masal Köylere Yolculuk!
  • Son Koltuklar!
Almanya'da Berlin'in tarihi ve canlı atmosferi, Fransa'da Paris'in romantizmi, İsviçre'de Zürih'in modernliği sizi büyüleyecek. Kültür, tarih ve doğa ile dolu unutulmaz bir tur sizi bekliyor!

Almanya, Fransa ve İsviçre gibi ülkeleri keşfetmeyi planlıyorsanız, harika bir seyahat deneyimi sizi bekliyor demektir! Bu ülkelerin her biri zengin kültürel mirası, tarihi yapıları, nefes kesen doğal güzellikleri ve lezzetli mutfağı ile tanınır. İşte bu üç ülkede ziyaret etmek isteyebileceğiniz bazı önemli yerler ve aktiviteler:

**Almanya:**

1. Berlin: Tarihî mekanlar, sanat galerileri, canlı gece hayatı ve alternatif kültürü ile ünlü.

2. Münih: Oktoberfest'i deneyimlemek, Nymphenburg Sarayı'nı ziyaret etmek ve bira bahçelerinde vakit geçirmek için ideal.

3. Köln: Gotik Katedrali (Kölner Dom), Rhine Nehri manzarası ve Ren Karnevalı gibi etkinliklerle ünlü.

**Fransa:**

1. Paris: Eyfel Kulesi, Louvre Müzesi, Montmartre ve Seine Nehri'nde tekne turu gibi klasik turistik noktalar.

2. Nice: Côte d'Azur'un güzellikleriyle tanınan, plajları, tarihi yerleri ve canlı atmosferi ile ünlü bir sahil şehri.

3. Lyon: Gastronomi başkenti olarak bilinen, tarihi mimari, lezzetli restoranlar ve UNESCO Dünya Mirası siteleriyle dikkat çeken bir şehir.

**İsviçre:**

1. Zürih: Dünya standartlarında alışveriş, sanat galerileri, müzeler ve Zürih Gölü'nün muhteşem manzarası ile tanınır.

2. Cenevre: Uluslararası kuruluşların merkezi, Jet d'Eau çeşmesi ve tarihi sahil bölgesi ile bilinir.

3. Interlaken: Alplerin eteğinde yer alan, doğa sporları için mükemmel bir yer olan bu şehir, trekking, kayak, ve doğa yürüyüşleri için idealdir.

Tabii ki, bu sadece başlangıç. Her ülkede daha birçok harika şehir ve bölge var. Seyahat planınızı yaparken, ilgi alanlarınıza ve tercihlerinize en uygun yerleri belirlemek için araştırma yapmayı unutmayın!

TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1. Gün: ISTANBUL – BASEL – STRASBOURG

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminali Türk Hava Yolları kontuarı önünde uçuştan 3 saat önce buluşma. Bagaj, bilet ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yollarının TK 1923 sefer sayılı uçuşu ile 07.50’de Basel’e hareket. Yerel saat 09.55’de Basel’e varışın ardından alanda bekleyen aracımız ile panoramik şehir turumuz başlıyor. Ünlü Rönesans yazarı Hollandalı Erasmus’un mezarının bulunduğu Basel Manaserı, şehrin en güzel binalarından Hotel Les Trois Roi, şehrin ana meydanı ve pazar yeri Marktplatz, Hükümet Binası görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından Strasbourg’a hareket. Fransız Milli marşı “La Marseillaise”in yazıldığı yer olmasıyla tarihi bir öneme sahip olan Strasbourg, Alsace Kültürüyle Fransız mimarisinin harmanlandığı bir şehir olarak karşımıza çıkıyor. 1874 yılına kadar dünyanın en yüksek yapısı olma ünvanına sahip Notre-Dame de Strasbourg Katedrali, Rohan Sarayı, Kleber Meydanı ve geleneksel Alsace Evleriyle süslenmiş Petit France bölgesini geziyoruz. Turumuzun ardından otelimize transfer. Geceleme otelde.Konaklama: 3* ibis Strasbourg Sud la Vigie vb. (Şehir İçi)
2. Gün: STRASBOURG – EGUISHEIM – COLMAR - RIQUEWIHR - STRASBOURG

Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Eguisheim & Colmar & Riquewihr (85 Euro) turuna katılabilirler. Turumuzun ilk durağı Alsace’nin şirin kasabalarından Eguisheim. Dar şirin sokaklarında, ahşap pencerelerinden ve balkonlarından güzel renkli sardunyalar sarkan evlerin arasında dolaşırken geçmiş zaman hikâyeleri arasında kaybolmaya başlayacaksınız.2003 yılından bu yana “Fransa’nın en güzel köyleri” kulübüne üye olan Eguisheim, “2013’te Fransızların favori köyü” seçilmiştir. Eguisheim turumuzun ardından 2.durağımız Colmar’a hareket. Rengârenk evleri, çiçeklerle süslenmiş sokakları ve güzelliğiyle, büyüleyici şehirlerden biri olan Colmar, Alsace şarap yolu rotasının başlangıç noktası olarak büyük önem taşımaktadır. Colmar'ın güzelliğine güzellik katan kanallar ise Ren Nehri'nin kolları. Nehir boyunca sıralanan ve tarihi 1200'lü yıllara kadar uzanan rengârenk tarihî binalar ise şehrin en belirgin, en kayda değer özelliği. Colmar turumuz sırasında karnaval havasındaki sokaklarını turlarken üzerinde dev leylek yuvalarının bulunduğu Aziz Martin Katedrali’ni, Rue Marchand’ı (Tüccar Sokağı) ve “Küçük Venedik” anlamına gelen “Petite Venise“ bölgesini geziyoruz. Turumuzdaki son durağımız ise Alsace’ın en ünlü köyü olarak bilinen Riquewhir… Alsace usulü ahşap ve beton karışımı iki katlı evlerin birbirleriyle uyumu, birbirlerinden farklı renk ve ev şekilleriyle 1200 kişinin yaşadığı bu şirin şehri yılda 2 milyon kişi ziyaret etmektedir. Tarih, kültür ve doğa ile harmanlanmış bu harika şehirde fotoğraf çekmeye doyamayacaksınız. Turumuzun ardından otelimize transfer. Geceleme otelde.Konaklama: 3* ibis Strasbourg Sud la Vigie vb. (Şehir İçi)
3. Gün: STRASBOURG – HEIDELBERG – BADEN BADEN – STRASBOURG

Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Heidelberg & Baden Baden turuna katılabilir. (85 Euro) Hayır, bütün Alman kentleri birbirine benzemez. Eğer gerçek bir Alman şehri görmek istiyorsanız, Hegel’in düşüne düşüne yollarını arşınladığı ,"Goethe’nin ideal şehir dediği, dingin, şık, nezih ve derin bir şehir olan Heidelberg sizi mimari ve doğasının uyumuyla karşılayacak. Varışımızla beraber yapacağımız turda Hauptstrasse, Marktplatz Meydanı, Eski köprü, Heidelberg Kalesi (dışarıdan) görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından 2. durağımız olan Baden Baden’e hareket ediyoruz. Almanya - Fransa sınırına yakın, şık, estetik ve bir o kadar da doğanın içinde huzurlu bir Alman şehri olan Baden Baden kaplıcalardan, kültür – sanat müzelerine, opera ve tiyatrolara ve hatta Avrupa’nın en meşhur kumarhanesini ziyaret etmeye kadar sayısız olanakları vardır. Ünlü Rus yazar Dostoyevski’nin kendi yaşantısından kesitlere de yer verdiği ”Kumarbaz” isimli romanı bu şehirde geçmektedir. Bu sebeple edebiyatseverlerin de ilgisini çekebilecek bir şehir Baden Baden. Turumuzun ardından otelimize transfer. Geceleme otelde.Konaklama: 3* ibis Strasbourg Sud la Vigie vb. (Şehir İçi)
4. Gün: STRASBOURG – ZÜRİH - LUZERN - STRASBOURG

Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra düzenlenecek Schaffhausen Ren Şelalesi & Zürih & Luzern turuna (110 Euro) katılabilirler. Turumuzda ilk durağımız Ren Şelalesi. 150 metre genişliği ve 23 metrelik yüksekliği ile Avrupa’nın en büyük şelalesinin etrafında, büyüleyici su sesi eşliğinde, yapacağımız yürüyüşümüzün ardından, İsviçre’nin en büyük kenti olan Zürih’e hareket ediyoruz. Zürih Gölü’nün kenarında ve Alp Dağları’nn eteklerinde konumlanan Zürih gerek tarihi geçmişi, gerekse kültürü ile yılın her döneminde milyonlarca turiste ev sahipliği yapmaktadır. Tarihi geçmişi Neolitik ve Bronz Çağı'na kadar giden şehrin ismi ise Turus'tan geliyor. M.S. 2. yüzyılda Roma işgali altında olan şehre Turicum adı verilmiş. Bu isim İsviçre Almancasına çevrildiğinde “Zuri” olarak okunuyor. Son yapılan verilere göre Avrupa’nın en yaşanabilir şehri olan Zürih, İsviçre’nin kültür başkenti olarak da adlandırılmaktadır. Varışımızla birlikte Grossmünster, Fraumünster Kiliselerini ve Avrupa’nın en büyük saat kulesi olan St. Peterskirche kilisesini gördükten sonra şehrin alışveriş merkezi kabul edilen Bahnhofstrasse’yi turluyoruz. Turumuzun ardından Luzern’e hareket ediyoruz. Bu büyüleyici şehirde, Kral 16. Louis ve ailesini korurken şehit olan 800 İsviçre askeri anısına yapılmış Aslan Anıtı, Şapel Köprüsü ve Luzern gölünün muhteşem manzarasını gördükten sonra turumuzu bitiriyor ve otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelde.Konaklama: 3* ibis Strasbourg Sud la Vigie vb. (Şehir İçi)
5. Gün: STRASBOURG – FREIBURG - BASEL - İSTANBUL

Sabah kahvaltısın ardından odaların boşaltılması ve Freiburg’a hareket. Almanya’nın dördüncü büyük şehri olan Freiburg, Almanya’nın güneyinde bulunan ve yeşille özdeşleşen şirin bir kenttir. Kara ormanların başkenti olarak da bilinen bu şehir günümüzde çevrecilik konusunda rol model üstlenmektedir. Yapacağımız şehir turunda Freiburger Münster (Katedral), Markthalle (Kapalı Pazar), Münsterplatz (Büyük Meydan), Rathausplatz, Kaiser Joseph Caddesi, Augustiner Platz, Adelhauser Platz, Gerberau görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından Basel havalimanına hareket. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Türk Havayollarının TK 1926 sefer sayılı uçuşu ile 19.15’de İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 23.15’de varışımızın ardından turumuzun sonu.

DAHİL OLANLAR:
• Türk Havayolları ile İstanbul – Basel - İstanbul arası uçak bileti
• Havalimanı vergileri
• Alan – otel – alan transferleri ve şehirlerarası transferler
• Basel, Strasbourg ve Freiburg şehir turları
• 3* ibis Strasbourg Sud la Vigie vb. (Şehir içi) 4 Gece – 5 Gün oda kahvaltı konaklama
• Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti

HARİÇ OLANLAR:
• Vize Ücreti (140 Euro)
• Yurtdışı çıkış harcı (150 TL)
• Seyahat Sağlık Sigortası
• Paket fiyatına dâhil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet
• Müze ve ören yeri girişleri
• Ekstra turlar ve kişisel harcamalar
• İsteğe bağlı şoför ve rehber bahşişleri
• Şehir Vergileri (Direkt Otel Resepsiyonuna Ödenir.)

EK BİLGİLER

BASEL, STRASBOURG, FREIBURG TURLARI DÂHİL!

Önemli Not: 20,27 Ocak & 13 Şubat & 02,09,16 Mart hareketli grupların gidişi TK 1923 İstanbul – Basel 09.05 –10.15, dönüş uçuşu ise TK 1926 Basel – İstanbul 18.05 – 23.10 olarak gerçekleşecektir.

Avantajlı Ekstra Tur Paketi: 280 Euro yerine 230 Euro!

Eguisheim & Colmar & Riquewihr Turu (85 Euro) + Heidelberg & Baden Baden (85 Euro) + Ren Şelalesi & Zürih & Luzern Turu (110 Euro) : 280 Euro yerine 230 Euro 0-2 yaş ücretsiz, 02-10 yaş %50 indirimlidir.
AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#ADN001
LOKASYON:
Almanya (İstanbul çıkışlı)
YEMEK:
Sabah Kahvaltısı
ULAŞIM
Uçak    Otobüs   
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın