• Demo Hotel Bodrum
ADRİYATİK KIYILARI & BUDVA TURU AİR ALBANİA HAVA YOLLARI İLE 6 GECEADRİYATİK KIYILARI & BUDVA TURU AİR ALBANİA HAVA YOLLARI İLE 6 GECEADRİYATİK KIYILARI & BUDVA TURU AİR ALBANİA HAVA YOLLARI İLE 6 GECE

529

en düşük kişi başı

8 Gün
Budva
W104

 İYİ SEÇİM!

ADRİYATİK KIYILARI & BUDVA TURU AİR ALBANİA HAVA YOLLARI İLE...


  • 6 Gece 7 Gün
  • Oda Kahvaltı, Akşam Yemeği
  • 3, 4 & 5 Yıldızlı Otellerde Konaklama
  • Air Albania Hava Yolları ile
  • Ekonomik Fiyatlar
  • Son Koltuklar!
Budva, Karadağ'ın turistik bir kuytusu. Tarihi eserleri, güzel plajları ve canlı gece hayatıyla ünlüdür. Slovenska Plajı ve eski şehir keşfedilmeye değer.

Budva, Karadağ'ın Adriyatik kıyısında yer alan ve ülkenin en popüler turistik destinasyonlarından biri olan bir şehirdir. Budva, tarihi zenginlikleri, güzel plajları, canlı gece hayatı ve çeşitli aktiviteleriyle bilinir. İşte Budva turu hakkında bazı temel bilgiler:

1. **Tarih ve Kültür:** Budva, antik çağlardan beri var olan bir şehirdir. Zengin tarihi ve kültürel mirası, eski şehir bölgesindeki taş sokaklarda dolaşarak keşfedilebilir. Eski şehir, Orta Çağ'dan kalma dar sokakları, tarihi binaları ve kalenin etkileyici manzarasıyla ünlüdür.

2. **Plajlar:** Budva, güzel plajlarıyla ünlüdür. Slovenska Plajı, Mogren Plajı ve Jaz Plajı gibi plajlar, deniz, kum ve güneşin keyfini çıkarmak isteyen ziyaretçiler için idealdir.

3. **Gece Hayatı:** Budva, enerjik ve canlı bir gece hayatına sahiptir. Birçok bar, gece kulübü ve kafe, ziyaretçilere eğlenceli bir gece geçirme fırsatı sunar. Özellikle yaz aylarında, sahil şeridindeki gece hayatı oldukça yoğundur.

4. **Ada Hoplaması:** Budva'nın yakınlarında, Sveti Stefan ve Hawaii adaları gibi güzel adalar bulunmaktadır. Bu adaları ziyaret ederek, berrak suların tadını çıkarabilir ve dinlendirici bir gün geçirebilirsiniz.

5. **Festival ve Etkinlikler:** Budva, yaz aylarında birçok festival ve etkinliğe ev sahipliği yapar. Muzik festivalleri, film festivalleri ve geleneksel etkinlikler, şehri ziyaret edenlere çeşitli deneyimler sunar.

6. **Gastronomi:** Karadağ mutfağı, deniz ürünleri ve et ağırlıklıdır. Budva'da birçok restoran ve kafe, hem geleneksel Karadağ yemeklerini hem de uluslararası mutfakları sunmaktadır.

Budva turu planlarken, seyahatinizin amacına ve ilgi alanlarınıza bağlı olarak bu aktivitelerden bazılarını seçebilirsiniz. Unutulmaz bir tatil geçirmeniz için şehir, tarih, doğa ve eğlence açısından geniş bir yelpazeye sahiptir.

TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1. Gün: İstanbul – Tiran – Budva

İstanbul havalimanı gidiş terminali Air Albania Havayolları kontuarında uçuşumuzdan 3 saat önce buluşma. Air Albania havayolları ZB1014 nolu seferi ile saat 04:20‘de Arnavutluk’un başkenti Tiran’a hareket ediyoruz. Rahat ve konforlu bir uçuşun ardından yerel saat ile 05:00’de Tiran’a varış ve ülkeye giriş işlemlerinin ardından alanda bekleyen özel aracımız ile Adriyatik Denizinin incisi dünyanın en genç ülkelerinden biri olan Karadağ`a Yolculuğumuza başlıyoruz. Budva’ya varışımızın ardından Budva şehir turumuz başlıyor. Yürüyerek yapacağımız bu turumuzda muhteşem sahilleri, çok renkli gece hayatı ile Balkanlar’ın en ünlü tatil merkezlerinden Budva’yı göreceğiz. Ortaçağ kasabasını andıran sokaklar, küçük dükkan ve restoranları ile tarihi Stari Grad Budva'nın old town(eski şehir) diye bilinen tarihi merkezini gezeceğiz. Şehir turumuzun ardından otelimize hareket. Geceleme otelimizde.

Tiran - Budva : 182 kmKonaklama: 3, 4 & 5 Yıldızlı Otellerde Konaklama
2. Gün: Budva

Sabah kahvaltımızın ardından tüm gün serbest zaman. Denizin, Güneşin ve Kumun tadını çıkarabilir yada muhteşem koyları ve doğası olan bu küçük ülkenin herhangibir şehrinde dolaşıp tatilinizin tadını çıkarabilirsiniz. Dileyen misafirlerimiz ise ekstra olarak düzenlenecek olan Montenegro Harikaları turuna katılabilirler. Geceleme otelimizde.

Ekstra Tur : Montenegro Harikaları Turu Kişi başı 50 Euro

İlk durağımız Kotor, küçük fakat barındırdığı tarihi ve mimari eserler açısından oldukça önemli olan bu şehir 1979 yılından beri UNESCO'nun Dünya Mirası Listesi'nde yer almaktadır. Yürüyerek yapılacak şehir turumuzda, Venedik mimarisinin dokusunu taşıyan Kotor'un en önemli yapılarını görüyor ve devamında Kotor Körfezi'nin etrafını dolaşmaya başlayarak, eşsiz manzarasıyla kartpostallara fotoğraf olan Perast'ı ziyaret ediyoruz. ardından Bu körfezin nadide kıyılarındaki yolculuğumuzun diğer durağı Porto Montenegro'nun bulunduğu Tivat şehri. Karadağ’ın Monaco’su olarak bilinen Tivat'ın lüks kafelerinde dinlenebilir, günün yorgunluğunu yüzerek ya da sahilde yürüyerek atabilirsiniz.Konaklama: 3, 4 & 5 Yıldızlı Otellerde Konaklama
3. Gün: Budva

Sabah kahvaltımızın ardından tüm gün serbest zaman. Denizin, Güneşin ve Kumun tadını çıkarabilir yada muhteşem koyları ve doğası olan bu küçük ülkenin herhangi bir şehrinde dolaşıp tatilinizin tadını çıkarabilirsiniz. Dileyen misafirlerimiz ise ekstra olarak düzenlenecek olan Cetinje-Virpazar-İşkodra Gölü-Bar-Sveti Stefan turuna katılabilirler. Geceleme otelimizde.

Ekstra Tur: Cetinje-Virpazar-İşkodra Gölü-Bar-Sveti Stefan Turu Kişi başı 75 Euro

Bu turumuzda önce eski Karadağ krallık başkenti Cetinje’ye gidiyor ve buradaki tarihi Sırp Ortodoks manastırını görüyoruz. Küçük Cetinje meydanında vereceğimiz serbest kahve molası sonrası yola devam ediyoruz. Daha sonra İşkodra gölünü göreceğimiz şirin kasaba Virpazar’ı ziyaret ediyoruz. Virpazar’da vereceğimiz bir saatlik serbest zamanda küçük teknelerle İşkodra Gölünde su nilüferlerinin içinde muhteşem bir gezinti yapabilirsiniz. Balkanların en büyük gölü olan ve 250 civarında farklı türde kuşa ev sahipliği yapan gölde Pelikanları görebilmek ise güzel bir ayrıcalık olacak. (Tekne gezisi yapmak isteyen misafirlerimiz ilave olarak kişibaşı 15 Euro Milli Park giriş ücreti ve tekne ücreti ödeyeceklerdir) Gezimizin bir sonraki durağı Adriyatik denizi kıyısındaki tarihi ve turistik şehir Bar. Aynı zamanda Karadağ’ın ana limanı olan şehirde biz dağlık kısmı olan Stari Bar’ı geziyor ve burada dışarıdan tarihi Bar kalesini ve Osmanlı’dan kalan tarihi camileri görüyoruz. Küçük ve şirin çarşısını ziyaret edip serbest öğle yemeğimizi lokal bir restoranda alıyoruz. Günün finalini olağanüstü manzarasıyla Sveti Stefan ile yapıyoruz. Uzun yıllar önce balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapurlu bir otel zincirine satılması ile günümüzde restorasyon çalışmalarıyla turizme kazandırılan muhteşem Sveti Stefan’ı panoramik olarak tepeden görebileceğiniz bir yerde fotoğraf molası veriyoruz. 15. yy’da surlarla korunan bir köy olan ve 1950’lere kadar balıkçı kasabası olan Sveti Stefan Adası, 60,70 ve 80’lerde Sofia Loren, Marliyn Monroe ve Liz Taylor gibi ünlülerin uğrak yeri olmuştur.Konaklama: 3, 4 & 5 Yıldızlı Otellerde Konaklama
4. Gün: Budva

Sabah kahvaltımızın ardından tüm gün serbest zaman. Denizin, Güneşin ve Kumun tadını çıkarabilir yada muhteşem koyları ve doğası olan bu küçük ülkenin herhangibir şehrinde dolaşıp tatilinizin tadını çıkarabilirsiniz. Geceleme otelimizde.Konaklama: 3, 4 & 5 Yıldızlı Otellerde Konaklama
5. Gün: Budva

Sabah kahvaltımızın ardından tüm gün serbest zaman. Denizin, Güneşin ve Kumun tadını çıkarabilir yada muhteşem koyları ve doğası olan bu küçük ülkenin herhangibir şehrinde dolaşıp tatilinizin tadını çıkarabilirsiniz. Geceleme otelimizde.Konaklama: 3, 4 & 5 Yıldızlı Otellerde Konaklama
6. Gün: Budva

Sabah kahvaltımızın ardından tüm gün serbest zaman. Denizin, Güneşin ve Kumun tadını çıkarabilir yada muhteşem koyları ve doğası olan bu küçük ülkenin herhangibir şehrinde dolaşıp tatilinizin tadını çıkarabilirsiniz. Geceleme otelimizde.Konaklama: 3, 4 & 5 Yıldızlı Otellerde Konaklama
7. Gün: Budva

Sabah kahvaltımızın sonrasında odaların boşaltılmasının ardından tüm gün serbest zaman. Denizin, Güneşin ve Kumun tadını çıkarabilir yada muhteşem koyları ve doğası olan bu küçük ülkenin herhangi bir şehrinde dolaşıp tatilinizin tadını çıkarabilirsiniz. Rehberimizin belirteceği saatte Arnavutluk`un başkenti Tiran`a Hareket. Varışa istinaden şehir turumuz başlıyor. Bektaşiliğin Avrupa'daki merkezi sayılan Tiran şehir turumuzda 1789 Yılında yapımına başlanan ve 1923 yılında tamamlanan Ethem Bey Camii, İskender Meydanı, Tiran'ın sembolü 1821 yılında Ethem Bey tarafından yaptırılan saat kulesi, İskender Bey Heykeli , 1999 yılında işkodralı çocuklar tarafından isyan sırasında atılan kurşunların eritilmesiyle yapılan Barış Çanı görülecek yerler arasındadır. Turumuzun bitiminde serbest zaman ve rehberimizin belirleyeceği saatte havalimanına transfer.

Tiran Turu Dahil !Konaklama: 3, 4 & 5 Yıldızlı Otellerde Konaklama
8. Gün: Budva - Tiran – İstanbul

Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından, Air Albania Havayolları ZB1013 tarifeli seferi ile 00:40’da İstanbul’a hareket. ve saat 03:20’de İstanbul yeni havalimanına varış ve turumuzun sonu.. Bir sonraki seyahatinizde tekrar görüşmek dileği ile siz değerli misafirlerimize veda ediyoruz.Konaklama: 3, 4 & 5 Yıldızlı Otellerde Konaklama
DAHİL OLANLAR:
• Air Albania Havayolları ile İstanbul - Tiran - İstanbul parkurunda gidiş dönüş uçak biletleri
• Belirtilen Otel kategorisinde 6 gece Kahvaltı dahil veya Yarım pansiyon konaklama
• Programda Belirtilen tüm transferler
• Budva şehir turu
• Tiran Şehir turu
• Gümrük Vergileri
• Tüm otoban,otopark ve check-point giderleri
• Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
• Zorunlu Sigorta (Mesleki Sorumluluk)

HARİÇ OLANLAR:
• Yurtdışı Çıkış Harç Pulu : 150.-TL
• Seyahat Sağlık Sigortası
• Öğle Yemekleri
• Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar
• Gerekliyse PCR Test ücretleri

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#W104
LOKASYON:
Budva (İstanbul çıkışlı)
YEMEK:
Sabah, Akşam Yemekleri
ULAŞIM
Uçak    Otobüs   
İPTAL POLİTİKASI:
İptal Güvence Paketi : 50.-Eur
(İptal Güvence paketi uygulaması ile misafirlerimize, her koşulda rezervasyonlarını cezasız iptal etme hakkı sunuyoruz. Bu uygulama ile turun hareket tarihinden 10 iş günü öncesine kadar rezervasyonunuzu iptal etmeniz mümkün. Rezervasyon iptalinde, tur ücretinin tamamı iade edilirken iptal güvence paketi bedeli ve varsa ek hizmet bedelleri (Vize, sigorta vs) iade edilmez.)

TARİH VE FİYATLAR

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın