• Demo Hotel Bodrum
KUZEY İTALYA & REVIERA TURU TÜRK HAVA YOLLARI İLE 7 GECE (BLQ-BLQ)KUZEY İTALYA & REVIERA TURU TÜRK HAVA YOLLARI İLE 7 GECE (BLQ-BLQ)KUZEY İTALYA & REVIERA TURU TÜRK HAVA YOLLARI İLE 7 GECE (BLQ-BLQ)KUZEY İTALYA & REVIERA TURU TÜRK HAVA YOLLARI İLE 7 GECE (BLQ-BLQ)
 EN İYİ FİYAT

KUZEY İTALYA & REVIERA TURU TÜRK HAVA YOLLARI İLE 7 GECE (BLQ-BLQ)


  • 7 Gece 8 Gün
  • Oda Kahvaltı
  • 3 & 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
  • Türk Hava Yolları ile
  • Ekonomik Fiyatlar
  • Son Koltuklar!
İtalya'nın Vazgeçilmez Şehirleri: Roma - Floransa - Venedik Turu. Bu dolu dolu İtalya turu ile Venedik'te panoramik şehir turu ile serüveniniz başlayacak,Tatilbakalım.com'a bekliyoruz

İtalya, tarihi, sanatsal ve kültürel mirasıyla ünlü bir turistik destinasyondur. İtalya turu yaparken birçok popüler şehri ziyaret etme fırsatınız olacaktır. İşte İtalya turu hakkında bazı bilgiler:

1. Roma: İtalya'nın başkenti ve tarihi Roma İmparatorluğu'nun merkezi olan Roma, Colosseum, Pantheon, Roma Forumu ve Vatikan Şehri gibi önemli turistik yerlere ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca San Pietro Bazilikası ve Sixtus Şapeli gibi dini yapıları da görmek için buraya gelebilirsiniz.

2. Floransa: Floransa, Rönesans'ın doğduğu yer olarak bilinir ve birçok sanat eserine ev sahipliği yapar. Uffizi Galerisi, Duomo Katedrali ve Ponte Vecchio gibi önemli noktaları ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca Michelangelo'nun ünlü heykeli Davut'un yer aldığı Accademia Galerisi'ni de görmek isteyebilirsiniz.

3. Venedik: Venedik, kanalları ve gondollarıyla ünlüdür. Burada San Marco Meydanı, San Marco Bazilikası, Rialto Köprüsü ve Venedik Bienali gibi önemli turistik yerleri keşfedebilirsiniz. Ayrıca Venedik Koleksiyonu'ndaki sanat eserlerini görmek için Guggenheim Müzesi'ni ziyaret edebilirsiniz.

4. Napoli: Güney İtalya'da bulunan Napoli, tarihi ve lezzetli yemekleriyle tanınır. Pompeii ve Herculaneum antik kentlerini ziyaret edebilir, Napoli Arkeoloji Müzesi'nde eski eserleri görebilir ve ünlü Napoli pizzasının tadını çıkarabilirsiniz.

5. Amalfi Sahili: Amalfi Sahili, nefes kesici manzaralarıyla ünlüdür. Positano, Amalfi ve Ravello gibi şirin sahil kasabalarını ziyaret edebilirsiniz. Burada güneşlenmek, denize girmek ve limon bahçeleriyle ünlü bölgenin tadını çıkarmak için zaman geçirebilirsiniz.

6. Pisa: Pisa, eğik kulesiyle ünlüdür. Piazza dei Miracoli'de yer alan Pisa Kulesi'ni ve diğer önemli yapıları ziyaret edebilirsiniz.

İtalya turunuzda ayrıca ünlü şarap bölgeleri olan Toskana ve Piedmont'u gezebilir, güzel plajlara sahip adalar olan Sicilya ve Sardinya'yı keşfedebilirsiniz. İtalyan mutfağının lezzetlerini denemek, yerel şarapları tatmak ve İtalyan kültürünü yakından tanımak da turunuzun bir parçası olabilir.

TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1. Gün: İstanbul – Bologna - Montecatini

İstanbul Havaalanı dış hatlar gidiş terminali Türk Hava Yolları kontuarı önünde saat 08:40 da buluşma. Türk hava yollarının tarifeli seferi TK1323 ile saat 11:55’de Bologna’ya hareket. Saat 13:30’da Varışımızın ardından şehir turumuz başlıyoruz. Piazza Maggiore Meydanı, Basilica Di San Petronio, Palazzo Del Podesta yönetim sarayı, Palazzo Comunale Belediye Binası görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından Montecatini otelimize transfer ve odalarımıza yerleşme. Geceleme Bologna’da otelimizde.Konaklama: 3 & 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
2. Gün: Montecatini -Floransa- Montecatini

Sabah kahvaltısının ardından Floransa’ya hareket.Floransa'ya şehir turumuz. Rönesans sanatının çıkış yeri, Avrupa ticaretinde ipek, yün, altın ve bankerlik konusunda öncülük yapmış, İtalyan Krallığı'na başkent olan, Dante, Leonardo da Vinci, Michelangelo gibi birçok önemli kişinin doğum yeri olan Floransa şehir turumuzda göreceğimiz yerler arasında: Floransa Katedrali (Duomo Firenze Santa Maria Del Fiore), Vaftizhane, çan kulesi, günümüzde açık hava müzesi olarak kullanılan Signoria Sarayı ve Meydanı, Loggia dei Lanzi, Uffizi Meydanı, yaklaşık 650 senelik üzerinde kuyumcu dükkanlarının olduğu Ponte Vecchio, Cumhuriyet Meydanı, San Lorenzo Pazarı. Tur sonrası serbest zaman ve rehberimizin belirleyeceği saatte Montecatini otelimize hareket. Geceleme otelimizde.Konaklama: 3 & 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
3. Gün: Montecatini -Pisa- Cinque Terre ( Riomaggiore ) – Genova

Sabah kahvaltısının ardından Toskana bölgesinin üç incisi olarak da bilinen Pisa şehrini ziyaretimizle başlıyoruz turumuza. Adını katedralin çan kulesine vermiş olan Pisa Kulesini görmenin yanı sıra, Pisa Katedrali, Avrupa'nın en görkemli vaftizhanesini ve de Mucizeler Meydanı'nı görüyoruz. Turumuza İtalyan Rivierası’nın muhteşem güzellikte olan Cinque Terre’nin Riomaggiore köyünü görüyoruz. Turumuzun ardından Genova’ya hareket. Genova’ya varışta panoramik şehir turu. Antik liman bölgesi, Ferrari Meydanı, San Lorenzo Katedrali, Dükler Sarayı, Carlo Felice Opera Binası, Antik Fener Kulesi görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından Genova otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

Pisa Turu Dahil !

Cinque Terre Turu Dahil !Konaklama: 3 & 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
4. Gün: Genova - Portofino – Genova

Sabah kahvaltısının ardından adına aşk şarkıları yazılmış aşk şehri Portofino’ya hareket. Daracık sokakları rengarenk evlerine hayran kalacağımız Portofino turumuzun ardından Genova otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

Portofino Turu Dahil !Konaklama: 3 & 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
5. Gün: Genova – Arenzano- Milano

Sabah kahvaltısının ardından Batı Rivierasının başladığı nokta olan Arenzano’ya hareket. Daha sonra Milano’ya hareket. Çekici olmaktan ziyade şık, yaratıcı olmaktan ziyade varlıklı bir şehirdir Milano. Şüphesiz İtalya ekonomisinin can damarı ve İtalya’nın en görülesi şehirlerinden biridir. Panoramik olarak yapılacak olan Milano şehir turumuzda, şehrin tarihi eserlerinden birisi olan Milano Kalesi ‘Castello Sforzesco’, 19. Yüzyıl endüstri devrimine damgasını vurmuş olan ‘Galleria’ Avrupa’nın ilk kapalı alışveriş merkezi olarak da bilinmektedir. Gotik sanatının yoğun bir şekilde görülebileceği Duomo, üzerindeki 2000’i aşkın heykelcikten oluşan dış cephesi ile dünyanın en büyük dördüncü kilisesidir. Turumuzun ardından Milano otelimize transfer. Geceleme otelimizde.Konaklama: 3 & 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
6. Gün: Milano- Sirmione – Verona – Bologna

Sabah kahvaltı sonrası odaların boşaltılması ve rehberimizin belirleyeceği saatte Verona’ya hareket. Yüzyıllarca Venedik Cumhuriyeti`ne bağlı kalmış olan Verona Düklüğü`nün yönetim sarayını, tarihinde olduğu gibi günümüzde de hala pazar yeri olarak kullanılan Erbe meydanı, Erbe meydanında Roma`daki Colosseum`dan sonra İtalya`nın en büyük ikinci amfi tiyatrosunu görüyoruz. Zenginliğini gösterebilmek için sokaklarını mermer kaplatan Verona alışveriş merkezlerinden geçerek, Dante Alighieri`nin sürgün döneminde yaşadığı sarayı görüyoruz. Verona`yı yöneten aile Scaligero mezarlığını gördükten sonra İngiliz drama yazarlarından William Shakespeare`a ilham vermiş olan Romeo ve Juliet`in doğdukları evi panoramik olarak görüyoruz. Verona turumuzun ardından Sirmione - Garda gölüne hareket. İtalya'nın en büyük gölü olan Garda Gölünün incisi Sirmione kasabasının girişinde sizi, tarihi 13. yy`a dayanan Scaligero Kalesi karşılıyor. Begonvil çiçekleriyle kaplı binaları ve tarihi dokusu korunmuş sokakları ile sakin bir Ortaçağ kasabası olan Sirmione, masal diyarını andırıyor. Turumuz ve serbest zamanın ardından Bologna otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

Verona Turu Fiyatlarımıza Dahildir!

Sirmione – Garda Turu Fiyatlarımıza Dahildir!Konaklama: 3 & 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
7. Gün: Bologna – San Marino – Bologna

Sabah kahvaltısının ardından San Marino’ya hareket. İtalya yarım adasında yer alan San Marino Cumhuriyetinin başkentidir. Monte Titano üzerinde bulunan San Marino'nun Üç Kalesi ülkenin simgelerinden olup hem ülke bayrağı hem de armasında bulunur. Bu kalelerde üretilen çikolata ve kek oldukça ünlüdür. Dik eğimli uçurumları, kaleleri ile nefes kesici bir ülkedir. Bölgeye özgü olan çikolatalardan yapılma nefis Titan keki ve olmazsa olmaz “Torta Tre Monti” lezzetlerini deneyip, tarihi ve turistik değerlere sahip olan Liberta meydanı adım adım gezdikten sonra serbest zaman. Turumuz ve serbest zamanın ardından Bologna otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

San Marino Turu Fiyatlarımıza Dahildir!Konaklama: 3 & 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
8. Gün: Bologna – Modena - Bologna

Sabah kahvaltı sonrası odaların boşaltılması ve Modena’ya hareket. Dünyaca ünlü Pavarotti’nin doğum yeri olan Modena’da şehrin simgesi olan kule, Modena katedrali görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından rehberimizin belirleyeceği saatte Bologna Havalimanına hareket ediyoruz. Türk Hava Yollarının TK1326 Sefer sayılı uçuşu ile 19:20’de İstanbul’a hareket. 22:55’de İstanbul Yeni hava limanına varışımızın ardından turumuzun sonu. Bir sonra ki organizasyonumuzda görüşmek üzere.Konaklama: 3 & 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
DAHİL OLANLAR:
• Türk Havayolları ile İstanbul – Bologna - İstanbul arası gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
• Bologna, Floransa, Genova , Milano Şehir Turları
• Havalimanı vergisi
• Floransa ( Montecatini ) 2 Gece, Genova 2 Gece, Milano 1 Gece, Bologna 2 Gece olarak 3* 4* otellerde oda & kahvaltı konaklamalar
• Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
• Otobüs ile şehirler arası transferler
• Tüm Extra Turlar (Programda belirtilen)

HARİÇ OLANLAR:
• Yurtdışı Çıkış Harç Pulu : 150-TL
• Vize Ücreti İstanbul : 170-Eur
• Vize ücreti izmir Ankara : 185-Eur
• Seyahat Sağlık Sigortası
• Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar
• Şehir Vergileri (İtalya`da konaklayan turistlerin turist vergisi ödeme zorunluluğu vardır. Gecelik 3-6 euro arasında değişen bu vergileri misafirlerimiz otel girişleri sırasında otel resepsiyonuna ödemesi gerekmektedir.)
• Şöför bahşişleri
• Vaporetto ücreti (15 Euro)
• Tüm Kişisel Harcamalar
• Otellerde Alınan Ekstralar

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#W136
LOKASYON:
İtalya (İstanbul çıkışlı)
YEMEK:
Sabah Kahvaltısı
ULAŞIM
Uçak    Otobüs   
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın