• Demo Hotel Bodrum
KLASİK İTALYA TURU TÜRK HAVA YOLLARI İLE 7 GECE (FCO-VCE) (KURBAN BAYRAMI)KLASİK İTALYA TURU TÜRK HAVA YOLLARI İLE 7 GECE (FCO-VCE) (KURBAN BAYRAMI)KLASİK İTALYA TURU TÜRK HAVA YOLLARI İLE 7 GECE (FCO-VCE) (KURBAN BAYRAMI)KLASİK İTALYA TURU TÜRK HAVA YOLLARI İLE 7 GECE (FCO-VCE) (KURBAN BAYRAMI)KLASİK İTALYA TURU TÜRK HAVA YOLLARI İLE 7 GECE (FCO-VCE) (KURBAN BAYRAMI)
 EN İYİ FİYAT

KLASİK İTALYA TURU TÜRK HAVA YOLLARI İLE 7 GECE (FCO-VCE)...


 • 7 Gece 8 Gün
 • Oda Kahvaltı
 • 3 & 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
 • Türk Hava Yolları ile
 • Öğlen Gidiş, Öğlen Dönüş
 • Son Koltuklar!
İtalya turunda Roma'nın tarihi mirası, Floransa'nın sanatı, Venedik'in kanalları ve Napoli'nin lezzetleri sizi büyüleyecek. Toskana'nın manzaraları ve Amalfi Sahili'nin güzelliği unutulmaz olacak.

İtalya, tarihi ve kültürel zenginlikleriyle ünlü bir Avrupa ülkesidir. İtalya turu yapmayı düşünen birçok kişi için birçok cazip nokta sunar. İşte İtalya turu hakkında genel bilgiler:

1. **Roma**: Roma, İtalya'nın başkenti ve tarihi açıdan önemli bir merkezdir. Roma'da antik Roma İmparatorluğu'na ait birçok tarihi yapı, tapınaklar, anıtlar ve müzeler bulunmaktadır. Colosseum, Pantheon, Forum Romanum ve Vatikan Şehri gibi yerler ziyaret edilmesi gereken önemli noktalardır.

2. **Floransa**: Floransa, Rönesans'ın doğduğu yer olarak bilinir. Sanat ve mimari açısından zengin olan bu şehir, Uffizi Galerisi, Ponte Vecchio ve Michelangelo'nun David heykeli gibi önemli eserleriyle ünlüdür.

3. **Venedik**: Kanalları ve tarihi yapılarıyla ünlü olan Venedik, birçok turistin hayal destinasyonlarından biridir. San Marco Meydanı, Büyük Kanal ve Rialto Köprüsü gibi yerler burada ziyaret edilebilecek önemli noktalardır.

4. **Milano**: Milano, moda ve alışveriş merkezi olarak ünlüdür. Ayrıca, Duomo Katedrali, La Scala Tiyatrosu ve Leonardo da Vinci'nin Son Akşam Yemeği tablosunun bulunduğu Santa Maria delle Grazie Kilisesi gibi önemli yerleri de barındırır.

5. **Napoli ve Amalfi Sahili**: Napoli, tarihi ve kültürel açıdan zengin bir şehirdir ve ayrıca ünlü Pompeii Antik Kenti'ne yakınlığıyla da bilinir. Amalfi Sahili ise nefes kesici manzaralarıyla ünlüdür ve Ravello, Amalfi ve Positano gibi şirin kasabaları barındırır.

6. **Toskana Bölgesi**: Toskana, İtalya'nın orta kesimlerinde yer alan bir bölgedir. Üzüm bağları, zeytinlikler ve tepelerle kaplı manzarasıyla ünlüdür. Şarap tadım turları ve kırsal Toskana'daki köyleri ziyaret etmek burada popüler aktiviteler arasındadır.

İtalya'da turistik seyahat yaparken, ülkenin yerel yemeklerini ve şaraplarını tatmanın yanı sıra kültürel etkinliklere de katılabilirsiniz. Ancak seyahat planı yaparken mevsim ve hava koşullarını göz önünde bulundurmak önemlidir, çünkü yaz aylarında bazı bölgeler oldukça kalabalık olabilir. Ayrıca, ülke genelinde toplu taşıma ve ulaşım seçeneklerini göz önünde bulundurarak seyahat planınızı yapmanız önemlidir.

TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1. Gün: İSTANBUL – ROMA – ROMA İKONLARI TURU

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde uçuştan 3 saat önce gerçekleştireceğiniz bilet, bagaj teslim ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları ‘nın TK1865 sefer sayılı uçuşu ile 12:50 ’de Roma’ya uçuş ve sonrasında yerel saat ile 14:30 ’da Roma Fiumicino Havalimanı ‘na varışımız ardından bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile Roma İkonları Turu programımızı düzenlemek üzere şehir merkezine hareket ediyoruz. Urbs aput mundi yani “Dünyanın merkezindeki kent” olarak adlandırılan; sanat, tarih, müzik, alışveriş, güneş ve yemekleri ile karşınıza çıkan, antik dönemden Rönesans’a uzanan farklı stillerdeki binalarıyla Roma ve ikonlarında sizi tarihi bir yolculuğuna çıkarıyoruz. Mimarların birbiriyle yarışarak ortaya koyduğu eserler her mevsim binlerce turisti şehre çekerken, Roma tüm güzelliği ve estetiğiyle bu kalabalıkları bile insanı boğmadan taşıyabiliyor. Turumuzda Avrupa Medeniyeti ’ne şekil vermiş, 23 asırlık tarihe tanıklık eden imparatorluk şehri Roma’da önce şehrin sembolü haline gelen ve Roma İmparatorluğu boyunca gladyatör dövüşlerine ev sahipliği yapmış antik tiyatro Colosseum, imparatorluk zamanında şehrin tören merkezi olan Roma Forumu, efsaneye göre içine para atanın tekrar Roma’ya geleceğine inanılan Aşk Çeşmesi, sokak sanatçılarıyla meşhur İspanyol Merdivenleri, Piazza Pietra Piazza Popolo panoramik olarak görülecek yerler arasında olacaktır. Tur bitiminde Roma şehir merkezi Pantheon’da serbest zaman sunuyoruz. Şehir merkezinde sunulacak serbest zaman ardından Roma bölgesi otelimize transfer. Odaların alınması ve dinlenmek üzere serbest zaman.Konaklama: 3 & 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
2. Gün: ROMA – (Vatikan ve Nemi Çilek Köyü Turu)

Sabah kahvaltısı ardından tam gün serbest zaman sunuyoruz. Arzu eden misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Vatikan & Nemi Çilek Köyü Turu (85 Euro) programımıza katılabilirler. Turumuzda ilk ziyaret noktamız Nemi olacaktır. Dağ çilekleri ile bilinen ve bu özelliği ile “Çilek Köyü” olarak adlandırılan Nemi, her yıl düzenlenen çilek festivaline ev sahipliği yapmaktadır. Meydanlara açılan daracık sokakları, büyüleyici göl ve vadi manzarasının havadaki çilek kokusu ile birleştiği Nemi’de gerçekleştireceğimiz çevre gezisi ardından Hristiyanlık dininin Katolik mezhebinin merkezi olan ve yüzölçümü olarak Dünya’nın en küçük ülkesi olan Vatikan / San Pietro ‘yu ziyaret ediyoruz. Her yıl binlerce Katolik’in ibadet için geldikleri ve toplandıkları, özel günlerde ise Papa ‘nın makamından dışarı çıkarak halkı selamladığı, 140 azizin heykelleri ile Dünya’nın en büyük katedrali olan San Pietro Katedrali’nin yer aldığı San Pietro Meydanı ‘nda (Aziz Petrus Meydanı) serbest zaman sunuyoruz. Dileyen misafirlerimiz müsaitliğe bağlı olarak katedral bölümünü ücretsiz olarak ziyaret edebilirler. Sunulacak serbest zaman dahilinde arzu eden misafirlerimiz, ekstra düzenlenecek olan Roma Akşamları ve Lokal Mahalleler Turu (50 Euro) programımıza katılabilirler. Turumuzda Antik Roma kentinin ünlü cadde ve meydanlarını, akşam ışıklarının kattığı büyüleyici güzelliği ve sakinliğinde keşfedeceğiz. Roma halkının arasına karışıp, adeta şehrin birer sakini gibi hissedeceğimiz bu gezimizde, doğallığı ve sadeliğinin yanı sıra kafeleri, küçük aile lokantaları, butikleri, manavları, kasapları ve daha birçok küçük ve şirin dükkanları ile gerçek İtalya havasını yaşayacağımız Trastevere, Piazza Trilussa, Ponte Sisto ve Getto bölgeleri ile 2 köprüyle şehre bağlanan Antik Tiber Adası görülecek yerler arasındadır. Küçük masalar atılmış, labirenti andıran arka dar sokaklarında yapacağımız yürüyüş turu ardından turumuzu tamamlayarak Roma bölgesi otelimize dönüyoruz. Konaklama: 3 & 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
3. Gün: ROMA – (Napoli Turu) – (Pompei Turu) – ROMA

Sabah kahvaltısı ardından tam gün serbest zaman sunuyoruz. Bu serbest zaman dahilinde arzu eden misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Napoli Turu (30 Euro) programımıza katılabilirler. Napoli ‘ye varışımız ardından düzenleyeceğimiz turumuzda Castel Nuovo, Palazzo Reale di Napoli, Galleria Umberto, Teatro di San Carlo, Via Toledo, Piazza del Plebiscito, Basilica Reale Pontificia San Francesco da Paola panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Napoli turu bitiminde sunulacak serbest zaman dahilinde arzu eden misafirlerimiz, ekstra düzenlenecek olan Pompei Turu (55 Euro) programımıza katılabilirler. M.S. 79’da patlayan ve şehri yok eden Vezüv Yanardağı 'nın eteklerinde uzanmakta olan Pompei, arkeologların 1748 yılında uzun süren kazıları sonucu, şehir tüm canlılığıyla ortaya çıkarılmıştır. Pompei ziyaretimiz ardından turumuzu tamamlıyoruz.

Arzu eden misafirlerimiz ise Napoli turu bitiminde sunulacak serbest zaman dahilinde ekstra düzenlenecek olan Amalfi İncisi Sorrento Turu (55 Euro) programımıza katılabilirler. Geçmişi tarih öncesi çağlara dayanan, İtalyan karakterini ve cazibesini Akdeniz stili ile birleştirerek ziyaretçilerini kendisine hayran bırakan, küçük turistik butikleri, göz alıcı sahilleri, nefes kesen manzaraları ve İtalyan limon likörü olan Limoncello’su ile ünlü, Amalfi sahilinde yer alan Sorrento ‘da gerçekleştireceğimiz şehir turu ve çevre gezisi ardından serbest zaman sunuyoruz. Bu serbest zaman dahilinde dileyen misafirlerimiz rehberimize de danışarak Capri Adası, Amalfi, Positano, Ravello gibi eşsiz güzellikteki sahil beldelerini veya Pompei Antik Kenti’ni keşfetme fırsatı bulabilirsiniz.

Tur ardından Roma bölgesindeki otelimize dönüyoruz. Dinlenmek üzere serbest zaman.Konaklama: 3 & 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
4. Gün: ROMA – (Orvieto & Siena Turu) – (Pisa Turu) – FLORANSA

Sabah kahvaltısı ve otelden çıkış işlemleri ardından Floransa ‘ya hareket ediyoruz. Yol üzerinde arzu eden misafirlerimiz, ekstra düzenlenecek olan Orvieto & Siena Turu (70 Euro) programımıza katılabilirler. Turumuzda ilk olarak gotik ve barok eserleri, katedrali ve şarap mahzenleri ile ünlü Orvieto Orta Çağ kasabasını ziyaret ediyoruz. “Şahin Tepesi” olarak da adlandırılan Orvieto’ya çıkarak ve manzaranın tadına varıyoruz. Devamında turumuzun ikinci durağı Siena olacaktır. Siena, Orta Çağ’dan kalma dar sokakları, ufak caddeleri ve Avrupa’nın en büyük meydanı olarak kabul edilen Campo Meydanı ile ünlüdür. Siena ‘da Campo Meydanı ve bu meydana çıkan dar ve tarihi sokaklarda gerçekleştireceğimiz keyifli gezi ile turumuzu tamamlayarak Floransa ‘ya doğru olan yolculuğumuza devam ediyoruz. Yol üzerinde arzu eden misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Pisa Turu (45 Euro) programımıza katılabilirler. Turumuzda Pisa Kulesi, Katedral, vaftizhane ve Miracoli Meydanı gezilecek yerler arasındadır. Fotoğraf molası için sunulacak kısa serbest zaman ardından Floransa bölgesi otelimize transfer, odaların alınması ve dinlenmek üzere serbest zaman.Konaklama: 3 & 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
5. Gün: FLORANSA – (Tren ile Cinque Terre Turu) – (Portofino Turu) – MİLANO

Sabah kahvaltısı ve otelden çıkış işlemleri ardından Milano ‘ya hareket ediyoruz. Yol üzerinde arzu eden misafirlerimiz, ekstra düzenlenecek olan Tren ile Cinque Terre Turu (60 Euro) programımıza katılabilirler. Turumuzdaki ziyaret noktamız Cinque Terre olacaktır. Cinque Terre, art arda sıralanmış birbirine patika yollarla bağlı köylerden oluşmaktadır. Renkli evleri, kendine özgü yöresel tatlarıyla İtalya'nın batı sahilinde yer almaktadır. Kültürü ve tarihi özellikleri sayesinde Unesco'nun Dünya Mirası Listesi’nde yer almakla birlikte ayrıca milli park olarak korunmaktadır. Cinque Terre ‘de sunulacak serbest zaman ardından turumuzun Milano’ya doğru olan yolculuğumuza devam ediyoruz. Yol üzerinde arzu eden misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Portofino Turu (55 Euro) programımıza katılabilirler. Turumuzda ilk olarak ulaşacağımız Santa Margarita veya Rapallo limanlarından toplu taşıma araçları ile Portofino ‘ya varıyoruz. Rengarenk evlerin çevrelediği, tüm güzelliği ile şarkılara ilham kaynağı olmuş olan Portofino, daracık sokakları rengarenk evleri, yeşil tepeleri ve turkuaz rengi Akdeniz ile görülmeye değer güzellikteki manzarasıyla ziyaretçilerini kendine hayran bırakmaktadır. Portofino gezimiz sonrasında Portofino turumuz sonrasında Milano ‘ya doğru olan yolculuğumuza devam ediyoruz. Yol üzerinde arzu eden misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Milano Outlett Turu (25 Euro) programına katılabilirler. Turumuzda, Dünya moda akımına yön veren Milano’nun en ünlü alışveriş merkezlerinden Milano Outlet ‘de keyifli bir alışveriş için serbest zaman sunuyoruz. Sunulacak serbest zaman sonrasında Milano bölgesindeki otelimizle transfer. Odaların alınması ve dinlenmek üzere serbest zaman.Konaklama: 3 & 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
6. Gün: MİLANO – (Como Turu) – (Verona Turu) – VENEDİK

Sabah kahvaltısı ve otelden çıkış işlemleri ardından serbest zaman sunuyoruz. Bu serbest zaman dahilinde arzu eden misafirlerimiz, ekstra düzenlenecek olan Como Turu (50 Euro) programımıza katılabilirler. Turumuzda, Hollywood ünlülerinden Avrupa zenginlerine, dünya jet sosyetesinin yazlık evlerine ev sahipliği yapan, lüks yaşamı ve doğal güzellikleri ile ünlü Como Gölü ‘nü ziyaret edecek ve gölün eşsiz manzarası eşliğinde fotoğraf molası vereceğiz. (dileyen misafirlerimiz sunulacak serbest zaman dahilinde Como Gölü ‘nde tekne gezisine katılabilirler – 8 Euro) Como Turu bitiminde Milano şehir turumuzu düzenlemek üzere hareket ediyoruz. Avrupa’nın moda başkentlerinden biri olan Milano, bunun yanı sıra mutfağı, operası, kiliseleri ile öne çıkmaktadır. İtalya’nın iş ve finans başkenti olarak tanınsa da alışveriş ve yeme içme deneyimi için de doğru adres olan Milano’da yapacağımız şehir turu esnasında ünlü opera binası La Scala, Duomo Meydanı ve Katedrali, Porta Romano başlıca görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde alışveriş ve çevre gezisi için sunulacak serbest zaman ardından Venedik ‘e doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde arzu eden misafirlerimiz, ekstra düzenlenecek olan Verona Turu (50 Euro) programımıza katılabilirler. UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi ‘nde yer alan Verona, aynı zamanda Colosseum’dan sonra İtalya’nın en büyük ikinci amfi tiyatrosuna ev sahipliği yapmaktadır. Ünlü İngiliz yazar Shakespeare’in kaleme aldığı, bugün dünyada bilinen en büyük aşk hikayesini anlatan, ünlü eseri Romeo & Juliet ‘in geçtiği Juliet’in evini ve meşhur Erbe Meydanı ‘nı göreceğimiz Verona turumuzun ardından Venedik bölgesi otelimize varıyoruz. Odaların alınması ve dinlenmek üzere serbest zaman.Konaklama: 3 & 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
7. Gün: VENEDİK – (Venedik Şaheserleri & Saklı Venedik Yürüyüş Turu)

Sabah kahvaltısı ve çıkış işlemleri ardından serbest zaman sunuyoruz. Arzu eden misafirlerimiz, ekstra düzenlenecek olan Venedik Şaheserleri ve Saklı Venedik Yürüyüş Turu (70 Euro – Vapuretto ve şehir giriş ücretleri dahil) programımıza katılabilirler. Venedik‘te gerçekleştireceğimiz turumuz esnasında, taş ve mermerden inşa edilerek sütunları İstanbul’dan getirilen San Marco Meydanı, San Marco Bazilikası, ihtişam ve güç sembolü olarak tasarlanan ve kullanılan Dükler Sarayı, Saat Kulesi, Tövbe Köprüsü, tarihi Campanille Çan Kulesi gibi başlıca ikonik yapıtları görecek, ardından köprüler ile birbirine bağlanan ve dar kanallar boyu uzanan Venedik sokaklarında keyifli bir yürüyüş gerçekleştireceğiz. Bu tura bağlı olarak verilecek serbest zaman diliminde arzu eden misafirlerimiz, ekstra düzenlenecek olan Venedik Renkli Adalar ve Gondol Turu (70 Euro) programımıza katılabilirler. (Venedik Venedik adasını lagünlerin içinden geçerek farklı açılardan gözlemleme şansına sahip olacağımız bu turumuzda, Lido ve Murano adalarını denizden görecek ve dünyanın en renkli 10 yerinden birisi olarak bilinen, dantelleri ile ünlü balıkçı köyü Burano Adası’nı ziyaret edeceğiz. Çevre gezisi ve alışveriş için verilecek serbest zaman Venedik’e dönerek şehrin sembolü haline gelmiş olan Gondol gezimizi gerçekleştirerek turumuzu tamamlıyoruz. Tur sonrası Floransa bölgesindeki otelimize transfer. Odaların alınması ve dinlenmek üzere serbest zaman. Konaklama: 3 & 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
8. Gün: VENEDİK – İSTANBUL

Sabah kahvaltısı ve otelden çıkış işlemleri ardından İstanbul’a gerçekleşecek olan uçuşumuz için Venedik Marco Polo Havalimanı ‘na doğru hareket ediyoruz. Havalimanına varışımız akabinde gerçekleştireceğimiz bagaj teslim, check-in ve pasaport kontrol işlemleri ardından Türk Hava Yolları ‘nın TK1872 Sefer sayılı uçuşu ile 14:00’de gerçekleşecek uçuş sonrası yerel saat ile 17.35’de İstanbul Havalimanı’na varış ve turumuzun sonu.Konaklama: 3 & 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
DAHİL OLANLAR:
• Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile İstanbul HL – Roma / Venedik – İstanbul HL parkurunda uçak bileti,
• Havalimanı vergileri ve hizmetleri bedeli,
• 3* & 4*şehir dışı otellerde toplam 7 gece oda & kahvaltı konaklamalar,
• Havalimanı – otel – havalimanı transferleri ve şehirlerarası transfer,
• Floransa ve Milano ‘da panoramik şehir turları ve/veya çevre gezileri
• Roma İkonları Turu
• Türkçe rehberlik hizmetleri.
• TURSAB Mesleki Sorumluluk Sigortası

HARİÇ OLANLAR:
• Vize ücreti ve servis bedeli
• Yurt dışı çıkış harcı bedeli
• Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar,
• İç hat bağlantı uçak bileti,
• Öğle ve akşam yemekleri,
• Programda belirtilen/belirtilmeyen ekstra tur ve geziler,
• Portofino Vapuretto Bedeli (15 Euro)
• Otel şehir vergileri (yerel otoriteler tarafından alınan ve 7 gece toplam 25 Euro tutarında ücretlerdir)
• İsteğe bağlı şoför bahşişleri (Kişi başı 10 Euro)
• özel seyahat sağlık sigortası

EK BİLGİLER

% 50 İndirimli Avantajlı Ekstra Tur Paketi: 450 € yerine 225 €

Pakete Dahil Olan Turlar:

 • Tur programında, avantajlı ekstra turlar için “dahil” olarak belirtilen müze & ören yeri giriş ücretleri
 • Orvieto & Siena Turu (70 Euro)
 • Verona Turu (50 Euro)
 • Pisa Turu (45 Euro)
 • Outlett Turu (25 Euro)
 • Vatikan ve Nemi Çilek Köyü Turu (85 euro)
 • Roma Akşamları ve Lokal Mahalleler Turu (55 Euro)
 • Venedik Şaheserleri & Saklı Venedik Yürüyüş Turu (70 Euro)
 • Como Turu (50 Euro)

Avantajlı Ekstra tur paketlerinde 0-2 yaş arası ücretsiz, 3+/12 yaş arası 50 Euro indirimlidir)

VE / VEYA

%25 İndirimli Avantajlı Ekstra Tur Paketi: 170 € yerine 125 €

Pakete Dahil Olan Turlar:

 • Tur programında, avantajlı ekstra turlar için “dahil” olarak belirtilen müze & ören yeri giriş ücretleri
 • Pompei Turu veya Amalfi İncisi Sorrento Turu (55 Euro)
 • Tren ile Cingue Terre Turu (60 Euro)
 • Portofino Turu (55 Euro)

Avantajlı Ekstra tur paketlerinde 0-2 yaş arası ücretsiz, 3+/12 yaş arası 25 Euro indirimlidir)

VE / VEYA

%25 İndirimli Avantajlı Ekstra Tur Paketi: 125 € yerine 95 €

Pakete Dahil Olan Turlar:

 1. Tur programında, avantajlı ekstra turlar için “dahil” olarak belirtilen müze & ören yeri giriş ücretleri
 2. Napoli Turu (30 Euro)
 3. Roma Akşamları Turu (25 Euro)
 4. Venedik Renkli Adalar ve Gondol Turu (70 Euro)

Avantajlı Ekstra tur paketlerinde 0-2 yaş arası ücretsiz, 3+/12 yaş arası 20 Euro indirimlidir)AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#IST093
LOKASYON:
İtalya (İstanbul çıkışlı)
YEMEK:
Sabah Kahvaltısı
ULAŞIM
Uçak    Otobüs   
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın