• Demo Hotel Bodrum
İTALYA ADRİYATİK TURU TÜRK HAVA YOLLARI İLE 7 GECE (VCE-BRI)
 İYİ SEÇİM!

İTALYA ADRİYATİK TURU TÜRK HAVA YOLLARI İLE 7 GECE (VCE-BRI)


  • 7 Gece 8 Gün
  • Oda Kahvaltı
  • 3 & 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
  • Türk Hava Yolları ile
  • Ekonomik Fiyatlar
  • Son Koltuklar!
İtalya'nın Vazgeçilmez Şehirleri: Roma - Floransa - Venedik Turu. Bu dolu dolu İtalya turu ile Venedik'te panoramik şehir turu ile serüveniniz başlayacak,Tatilbakalım.com'a bekliyoruz

İtalya, tarihi, sanatsal ve kültürel mirasıyla ünlü bir turistik destinasyondur. İtalya turu yaparken birçok popüler şehri ziyaret etme fırsatınız olacaktır. İşte İtalya turu hakkında bazı bilgiler:

1. Roma: İtalya'nın başkenti ve tarihi Roma İmparatorluğu'nun merkezi olan Roma, Colosseum, Pantheon, Roma Forumu ve Vatikan Şehri gibi önemli turistik yerlere ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca San Pietro Bazilikası ve Sixtus Şapeli gibi dini yapıları da görmek için buraya gelebilirsiniz.

2. Floransa: Floransa, Rönesans'ın doğduğu yer olarak bilinir ve birçok sanat eserine ev sahipliği yapar. Uffizi Galerisi, Duomo Katedrali ve Ponte Vecchio gibi önemli noktaları ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca Michelangelo'nun ünlü heykeli Davut'un yer aldığı Accademia Galerisi'ni de görmek isteyebilirsiniz.

3. Venedik: Venedik, kanalları ve gondollarıyla ünlüdür. Burada San Marco Meydanı, San Marco Bazilikası, Rialto Köprüsü ve Venedik Bienali gibi önemli turistik yerleri keşfedebilirsiniz. Ayrıca Venedik Koleksiyonu'ndaki sanat eserlerini görmek için Guggenheim Müzesi'ni ziyaret edebilirsiniz.

4. Napoli: Güney İtalya'da bulunan Napoli, tarihi ve lezzetli yemekleriyle tanınır. Pompeii ve Herculaneum antik kentlerini ziyaret edebilir, Napoli Arkeoloji Müzesi'nde eski eserleri görebilir ve ünlü Napoli pizzasının tadını çıkarabilirsiniz.

5. Amalfi Sahili: Amalfi Sahili, nefes kesici manzaralarıyla ünlüdür. Positano, Amalfi ve Ravello gibi şirin sahil kasabalarını ziyaret edebilirsiniz. Burada güneşlenmek, denize girmek ve limon bahçeleriyle ünlü bölgenin tadını çıkarmak için zaman geçirebilirsiniz.

6. Pisa: Pisa, eğik kulesiyle ünlüdür. Piazza dei Miracoli'de yer alan Pisa Kulesi'ni ve diğer önemli yapıları ziyaret edebilirsiniz.

İtalya turunuzda ayrıca ünlü şarap bölgeleri olan Toskana ve Piedmont'u gezebilir, güzel plajlara sahip adalar olan Sicilya ve Sardinya'yı keşfedebilirsiniz. İtalyan mutfağının lezzetlerini denemek, yerel şarapları tatmak ve İtalyan kültürünü yakından tanımak da turunuzun bir parçası olabilir.

TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1. Gün: İstanbul - Venedik

İstanbul Havaalanı dış hatlar gidiş terminali Türk Hava Yolları kontuarı önünde saat 08:40 da buluşma. Türk hava yollarının tarifeli seferi TK1871 ile saat 11:40’da Venedik’e hareket. Saat 13:05’de Varışımızın ardından şehir turumuz başlıyoruz. Araçların son ulaşım noktası olan Tronchetto limanından Vaporetto ile tarihi adaya hareket ediyoruz. Zevkli bir Vaporetto yolculuğundan sonra şehrin tarihi merkezi olan San Marko Meydanına yakın bir noktada Vaporetto'dan inerek kanallar arasındaki turumuza başlıyoruz. Motorlu araçlardan arındırılmış olan, polis, ambulans, çöp kamyonları, belediye otobüsleri vs. gibi günlük hayatta görmeye alışık olduğumuz bütün araçlar yerini teknelere bırakmış burada. Köleler sahilinden San Marko Meydanı'na yürürken Venedik hapishanesini ve hapishane ile Dükler Sarayını birbirine bağlayan "Ponte dei Sospiri" İç çekme köprüsü, köprünün tam karşısında San Giorgio Adası, Dükler Sarayının ana cephesindeki meydanda, şehrin giriş kapısı olarak adlandırılan ikiz kolonlar ve bu kolonlar üzerindeki Venedik'in sembolü olan heykelleri görebilirsiniz. San Marko Katedrali'nin bulunduğu meydan, Napolyon tarafından "Dünyanın en güzel meydanı" olarak adlandırılmıştır. Katedralin yapımı 9. yüzyılda tamamlanmış olsa da, bugünkü halini alması 17. Yüzyılı bulmuştur. Ana cephesinde göreceğiniz 4 adet bronz at, İkinci Haçlı Seferleri dönüşünde İstanbul'dan getirilmiştir. Serbest zamanınızda saat kulesinin tepesindeki heykellerin her saat başı çanın üzerine vurmalarını izleyip, Çan kulesine çıkarak bütün Venedik manzarasını tepeden de görebilirsiniz. Kısa bir yürüyüşün ardından ticari merkez olarak bilinen ve "Canal Grande" Büyük kanal üzerindeki ilk taş köprü olarak yapılan, üzerinde dükkânların olduğu "Ponte Rialto" görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından serbest zaman. Sonrasında otelimize hareket, odaların dağıtılması ve geceleme otelimizde.Konaklama: 3 & 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
2. Gün: Venedik – Bologna – Rimini

Sabah kahvaltı sonrası odaların boşaltılması ve Bologna’ya hareket. Varışımızın ardından şehir turumuz başlıyoruz. Piazza Maggiore Meydanı, Basilica Di San Petronio, Palazzo Del Podesta yönetim sarayı, Palazzo Comunale Belediye Binası görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından Rimini’ye hareket. Geceleme Rinimi otelimizde.

Bologna Turu Dahil !Konaklama: 3 & 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
3. Gün: Rimini – San Marino – Ancona

Sabah kahvaltı sonrası odaların boşaltılması ve Ancona’ya hareket. Yol üzerinde San Marino gezisi. İtalya yarım adasında yer alan San Marino Cumhuriyetinin başkentidir. Monte Titano üzerinde bulunan San Marino'nun Üç Kalesi ülkenin simgelerinden olup hem ülke bayrağı hem de armasında bulunur. Bu kalelerde üretilen çikolata ve kek oldukça ünlüdür. Dik eğimli uçurumları, kaleleri ile nefes kesici bir ülkedir. Bölgeye özgü olan çikolatalardan yapılma nefis Titan keki ve olmazsa olmaz “Torta Tre Monti” lezzetlerini deneyip, tarihi ve turistik değerlere sahip olan Liberta meydanı adım adım gezdikten sonra serbest zaman. Turumuz ve serbest zamanın ardından Ancona otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

San Marino Turu Dahil !Konaklama: 3 & 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
4. Gün: Ancona – Assisi -Ancona

Sabah kahvaltı sonrası Assisi turu için otelden hareket. Bu küçük Orta Çağ kentinde yürüyerek yapacağımız turda, Aziz Francis Bazilikası, Arnavut kaldırımlı, tarihi evler ve kafeleriyle çevrili dar sokaklarını göreceğiz. Assisi pek çok şarap tadımı etkinliğine ev sahipliği yapar ve Unesco Dünya Mirası Listesi’nde yer almaktadır. En iyi gurme dükkanlarında olduğu bu kentte, zeytinyağı, peynir, çikolata , trüf ve füme etler satılmaktadır. Bu güzel turumuzun ve serbest zamanımızın ardından Ancona otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

Assisi Turu Dahil !Konaklama: 3 & 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
5. Gün: Ancona – Lido di Fermo – Pescare

Sabah kahvaltı sonrası Adriyatik Denizi kıyısında bir liman kenti olan Pescare’ye hareket. Yol üzerinde Lido di Fermo da denize girme molası vereceğiz. Ardından tipik İtalya sahil şehri olan, cennet gibi bir sahili olan Pescare’ye varış. Pescara şehrinde, San Clemente Manastırı’ndaki tarihi Roma kalıntıları, sanat gösterilerinin düzenlendiği Palazzo della Provincia, Delfino Meydanı’nda Adriyatik Denizi’ne bakan Torre Civica saat kulesi görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından Pescare otelimize transfer. Geceleme otelimizde.Konaklama: 3 & 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
6. Gün: Pescare- Bari

Sabah kahvaltı sonrası Adriyatik Denizi kıyısında bir diğer kent Bari’ye hareket. Güney İtalya'nın yarımadasında ki Napoli'den sonra ikinci büyük kenti olan Bari, büyük bir bölgesel merkez ve özellikle Akdeniz'in doğu kesimiyle ilişkilerde önemli bir ticaret (Levante Fuarı) kentidir. San Nicola Bazilikası gibi Roma dönemi mimarisinin en önemli eserlerinden birini, Castello Svevo (Svabya Kalesi) gibi muhteşem bir kale görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından Bari otelimize transfer. Geceleme otelimizde.Konaklama: 3 & 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
7. Gün: Bari – Matera -Alberobello -Bari

Sabah kahvaltı sonrası ilk durağımız Matera kasabasıdır. Geçmişi MÖ 10. yy’a kadar uzanan ve ziyaretçilerini büyülü bir masalın içine çeken Matera, dönem dönem Arap, Bizans ve Fransız etkisinde kalmış. Dolayısıyla, dünya tarih sahnesinde önemli roller üstlenmiş kültürlerden aldığı miraslarla adeta tarihi bir görsel şölene dönüşmüştür. Kayalara oyulmuş evlerin tepecikler oluşturduğu büyüleyici mimarisiyle mutlaka görülmesi gereken bir yerdir ve UNESCO Dünya Mirası Listesi'ne girmiştir. Ardından ikinci durağımız; İtalya’nın en masalsı, beyaz boyalı, gri taş kubbeli evleriyle kendinizi bir masalın içinde hissedeceğiniz Alberobello’dur. Turumuzun ve serbest zamanımızın ardından Bari otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

Matera Turu Dahil !

Alberobello Turu Dahil !Konaklama: 3 & 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
8. Gün: Bari - Bitonto – Bari - İstanbul

Sabah kahvaltı sonrası odaların boşaltılması ve Bitonta kentine hareket. Bitonto da serbest zaman ve ardından rehberimizin belirleyeceği saatte Bari Havalimanına hareket ediyoruz. Türk Hava Yollarının TK 1466 tarifeli seferi ile 20:20’de İstanbul’a hareket. 23:20’ de İstanbul Yeni hava limanına varışımızın ardından turumuzun sonu. Bir sonra ki organizasyonumuz da görüşmek üzere.Konaklama: 3 & 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
DAHİL OLANLAR:
• Türk Havayolları ile / İstanbul - Venedik / Bari - İstanbul arası gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
• Venedik, Rimini, Ancona, Pescare, Bari Şehir Turları
• Havalimanı vergisi
• Venedik 1 Gece, Rimini 1 Gece , Ancona 2 Gece , Pescare 1 Gece , Bari 2 Gece olarak 3* 4* otellerde oda & kahvaltı konaklamalar
• Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
• Otobüs ile şehirler arası transferler
• Tüm Extra Turlar (Programda belirtilen)

HARİÇ OLANLAR:
• Yurtdışı Çıkış Harç Pulu : 150-TL
• Vize Ücreti İstanbul : 170-Eur
• Vize ücreti izmir Ankara : 185-Eur
• Seyahat Sağlık Sigortası
• Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar
• Şehir Vergileri (İtalya`da konaklayan turistlerin turist vergisi ödeme zorunluluğu vardır. Gecelik 3-6 euro arasında değişen bu vergileri misafirlerimiz otel girişleri sırasında otel resepsiyonuna ödemesi gerekmektedir.)
• Şöför bahşişleri
• Vaporetto ücreti (15 Euro)
• Tüm Kişisel Harcamalar
• Otellerde Alınan Ekstralar

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#W135
LOKASYON:
İtalya (İstanbul çıkışlı)
YEMEK:
Sabah Kahvaltısı
ULAŞIM
Uçak    Otobüs   
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın