• Demo Hotel Bodrum
ELEGANT FAS KRALİYET ŞEHİRLERİ TÜRK HAVA YOLLARI İLE 7 GECE (CMN-RAK)ELEGANT FAS KRALİYET ŞEHİRLERİ TÜRK HAVA YOLLARI İLE 7 GECE (CMN-RAK)ELEGANT FAS KRALİYET ŞEHİRLERİ TÜRK HAVA YOLLARI İLE 7 GECE (CMN-RAK)ELEGANT FAS KRALİYET ŞEHİRLERİ TÜRK HAVA YOLLARI İLE 7 GECE (CMN-RAK)ELEGANT FAS KRALİYET ŞEHİRLERİ TÜRK HAVA YOLLARI İLE 7 GECE (CMN-RAK)
 KESİN ÇIKIŞLI

ELEGANT FAS KRALİYET ŞEHİRLERİ TÜRK HAVA YOLLARI İLE 7 GECE...


 • 7 Gece 8 Gün
 • Oda Kahvaltı, Akşam Yemeği
 • 4 & 5 Yıldızlı Otellerde Konaklama
 • Türk Hava Yolları ile
 • Yarım Pansiyon ! Vizesiz !
 • Ekstra Turlar Dahil ! Müze ve Ören yeri girişleri Hariç !
Fas turu, tarihi şehirleri (Fes, Marakeş), Sahra Çölü, Atlas Dağları ve geleneksel lezzetlerin tadını çıkarır. Çeşitli kültürel ve doğal güzellikler sunar.

Fas Turu, genellikle Fas Krallığı veya sadece Fas olarak bilinen Kuzey Afrika ülkesi Fas'a yapılan bir turu ifade ediyor olabilir. Fas, tarihi ve kültürel zenginlikleri, çeşitli manzaraları ve benzersiz mimarisi ile ünlüdür. Bir Fas turu genellikle şu ana öğeleri içerebilir:

1. **Fas'ın Tarihi Şehirleri:** Fas'ın tarihi şehirleri, özellikle Fas'ın eski başkenti Fes, günümüz başkenti Rabat, Marakeş ve Meknes gibi şehirler turistler için popüler ziyaret noktalarıdır. Bu şehirlerdeki tarihi medineler (eski şehir merkezleri), dar sokaklar, geleneksel pazarlar ve tarihi yapılar gezilip görülebilir.

2. **Marakeş'in Pazarları ve Djemaa el-Fna Meydanı:** Marakeş, ünlü Djemaa el-Fna Meydanı'yla bilinir. Burası canlı sokak performansları, geleneksel yemekler, el sanatları ve alışveriş olanakları sunar.

3. **Sahra Çölü ve Çöl Kasabaları:** Fas'ın güneyindeki Sahra Çölü, turistlerin çöl yaşamını deneyimlemek için ziyaret ettiği bir bölgedir. Merzouga gibi çöl kasabaları, kum tepeleri, deve safarileri ve geleneksel çadır konaklama deneyimleri sunar.

4. **Atlas Dağları:** Fas'ın iç kesimlerinde Atlas Dağları bulunur. Bu dağlar, doğal güzellikleri, dağ köyleri ve trekking rotalarıyla bilinir. Özellikle Ourika Vadisi ve Imlil, trekking ve doğa severler için popüler noktalardır.

5. **Fas'ın Tarihi ve Kültürel Yapıları:** Fas, tarihi ve kültürel açıdan zengin bir ülkedir. Marakeş'teki Bahia Sarayı, Fes'teki Karaouine Camii ve Medrese, Meknes'teki Bab el-Mansour gibi yapılar, tarihi ve mimari açıdan önemli noktalardır.

6. **Geleneksel Fas Mutfağı:** Fas mutfağı, zengin tatlar ve baharatlarla bilinir. Bir Fas turu sırasında, yerel yemeklerin tadını çıkarmak için geleneksel restoranlarda yemek yemek popüler bir aktivitedir. Tajin, couscous ve pastilla gibi lezzetli yemekler Fas mutfağının önemli örnekleridir.

7. **Fas'ın Sahil Kasabaları:** Fas'ın Atlantik kıyıları boyunca birçok güzel sahil kasabası bulunur. Essaouira, Agadir ve Asilah gibi kasabalar, plajları, deniz ürünleri ve tarihi kaleleriyle ünlüdür.

Fas turları genellikle birkaç gün ile birkaç hafta arasında değişebilir ve turistlerin ilgi alanlarına ve tercihlerine göre özelleştirilebilir.

TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1. Gün: İSTANBUL – CASABLANCA

İstanbul Yeni Havalimanı dış hatlar gidiş terminalinde uçuştan üç saat önce buluşuyoruz. Bagaj, bilet ve biniş işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile Casablanca uçuşumuz başlıyor. Casablanca havalimanına varışımıza istinaden şehir turumuza başlıyoruz. 2. Dünya savaşında tarafların görüşmelerine ve çok yoğun casusluk faaliyetlerine ev sahipliği yapmış Casablanca şöhretini dönemi anlatan ve “Bir daha çal Sam” sözüyle hatırlanan, meşhur Casablanca Hollywood filmine borçludur. Günümüzde Afrika’nın ve ülkenin en büyük limanlarından birine sahip bir sanayi şehri olan Casablanca’da Muhammed V. Meydanı, Casablanca filminin çekildiği mekandan esinlenerek yapılan Rick’s Cafe’yi, Hasan II camii, modern şehrin en hareketli caddelerinden Anfa ve Zerktouni bulvarı ve cıvıl cıvıl kordon boyu Corniche panoramik göreceğimiz yerler arasında. Tur sonrası otelimize transfer ve serbest zaman. Akşam Yemeği ve konaklama otelimizde.

Günün yeme-içme tavsiyesi: Fas usülü kuskus veya Tagine (etli veya tavuklu güveç) denemelisiniz.Konaklama: 4 & 5 Yıldızlı Otellerde Konaklama
2. Gün: CASABLANCA – RABAT – TANJA

Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz. Odaların boşaltılmasının ardından ülkenin başkenti Rabat’a hareket ediyoruz. Okaliptüs ve Portekiz mantar ağacı ormanı ile çevrili Rabat, Bou Regreg ırmağının kıyısında yer alıyor. Sürgündeki kral dönüşünü bu şehirden ilan ettiğinden beri ülkeye başkentlik yapan Rabat’ta Kasbah Oudaya, Hasan kulesi ve 5.Muhammed mozolesi ziyaretlerimizin ardından, ülkenin en kuzey ucu Tanja’ya hareket ediyoruz. Varışımıza istinaden,Tanja Medine, İbni Batuta türbesi gezilerimizi gerçekleştirecek ve Tanja’daki otelimize transfer ve serbest zaman. Akşam Yemeği ve Konaklama otelimizde.

Rota: Casablanca-Rabat 90 Km (1 Saat 30 Dakika), Rabat-Tanja 250 Km (3 Saat )

Günün yeme-içme tavsiyesi: Fas’a özgü nane çayını denemelisiniz.Konaklama: 4 & 5 Yıldızlı Otellerde Konaklama
3. Gün: TANJA – ŞAFŞAVAN – FES

Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz. Odaların boşaltılmasının ardından Rif Dağlarından güneye doğru Şafşavan üzeri Fes yolculuğumuz başlıyor. Şöhreti Fas sınırlarını çoktan aşmış Mavi Şehir Şafşavan’ın labirenti andıran masmavi sokakları arasında yapacağımız yürüyüşten sonra, dileyen misafirlerimiz için alışveriş yapmak ve öğle yemeği için serbest zamanımız olacak. Doya doya yaptığımız Şafşavan gezimizin ardından Fes’deki otelimize transfer ve serbest zaman. Akşam Yemeği ve Konaklama otelimizde.

Rota: Tanja – Şafşavan 115 Km ( 2 Saat 30 Dakika ) , Şafşavan-Fes 200 Km (3 Saat 45 Dakika)

Günün yeme-içme tavsiyesi: Nısnıs kahvesini deneyebiliriniz.Konaklama: 4 & 5 Yıldızlı Otellerde Konaklama
4. Gün: FES

Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz. Ardından Fes turumuz için hareket ediyoruz. Fes’de kraliyet sarayının anıtsal kapısı Bab-el Makhzen ve onu çevreleyen Yahudi mahallesi Mellah’ta yapacağımız yürüyüşün ardından gerçekleştireceğimiz Medina turumuzda Attarine Medresesi, Karaouine Üniversitesi, Nejarine Meydanı, Fas’a özel takı ve bakır eşyaların satıldığı çarşı, dünyanın en iyi seramik işçiliğinin yapıldığı atölyeler ve Fes Irmağı yakınına kurulmuş, günümüzde geleneksel usulle deri işlemeyi sürdüren tabakhane göreceğimiz yerler arasındadır.Tur sonrası Fes’deki otelimize transfer ve serbest zaman. Akşam Yemeği ve konaklama otelimizde.

Günün yeme-içme tavsiyesi: Harira çorbası ve güveç denemelisiniz.

Alışveriş Tavsiyesi: Deri ve seramik ürünler satın alabilirsinizKonaklama: 4 & 5 Yıldızlı Otellerde Konaklama
5. Gün: FES – MARAKEŞ

Otelde alacağımız kahvaltnın ardından, , Marakeş’e gitmek üzere yola çıkıyoruz. Varışımıza istinaden yapacağımız panaromik şehir turumuz sırasında, Koutubia minaresi ve Afrika’nın tüm renklerini buluşturan, sokak gösterileri, yılan oynatıcılar, açık hava restoranları ile hareketli, Afrika’nın en büyük meydanı Jmaa el Fna göreceğimiz yerler arasında. Tur sonrası Marakeş’deki otelimize transfer ve serbest zaman. Akşam Yemeği ve konaklama otelimizde.

Rota: Fes- Marakeş 535 Km ( 7 Saat )Konaklama: 4 & 5 Yıldızlı Otellerde Konaklama
6. Gün: MARAKEŞ – ESSAOUIRA – MARAKEŞ

Otelde alacağımız kahvaltının ardından ,Essaouira turumuz için hareket ediyoruz. Fas’ın Argan ağaçlarının en yoğun olduğu bu bölgede ilk olarak Argan Yağı Kooperatifi ziyaret ediyor ve Argan Yağı hakkında bilgiler alıyoruz. Ardından Atlas okyanusu kıyısında yer alan Essaouira şehrine ulaşıyoruz. Bize eski Bodrum’u anımsatan, dünyaca ünlü eski Portekiz şehri. Unesco tarafından ‘’Dünya Mirası’’ olarak ilan edilen şehir, Atlas okyanusu kıyısında bir balıkçı limanı, sanat ve kültürün iç içe geçtiği bir sahil kasabası olmasının yanı sıra Orson Welles’in Othello’su ve son dönemde çok izlenen Game of Thrones adlı dizi gibi pek çok yapıma sahne olmuştur. Şehrin kalesi, balıkçı limanı ve eski Roma kentlerinden uyarlanarak inşa edilen Medina görülecek yerler arasındadır. Gezmeye doyamayacağınız daracık labirent sokakları arasında şehri keşfedebilir ve keyifli alışverişler yapabilirsiniz. Turumuzun ardından Marakeş’deki otelinize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman. Akşam Yemeği ve konaklama otelimizde.

Rota: Essaouira-Marakeş 175 Km (3 Saat)

Günün yeme-içme tavsiyesi: Taze deniz ürünleri ve balık denemelisiniz.

Alışveriş Tavsiyesi: Dünyaca ünlü Fas Argan yağı ve argan yağı bazlı kozmetik ürünler satın alınabilir.Konaklama: 4 & 5 Yıldızlı Otellerde Konaklama
7. Gün: MARAKEŞ – MAJORELLE BAHÇESİ – MARAKEŞ

Otelde alacağımız kahvaltının ardından, Marakeş’in en güzel mekanlarından biri olan Majorelle bahçesi turumuzu gerçekleştiriyoruz. Fransız mobilya tasarımcısı ve ressam Jaques Majorelle tarafından kurulan ve ünlü modacı Yves Saint Laurent tarafından bugünkü şekline kavuşturulan Majorelle bahçesi gezimizin devamında bir zamanlar İslam sanatı ve Felsefesine de yön vermiş Marakeş’in halen ortaçağdaki yaşam geleneklerini sürdüren medinasında (eski şehir); argan yağı ve egzotik baharatlar hakkında bilgiler alıyor, ülkeye özgü çini işi zelijlerle süslü Bahia sarayını ziyaret ediyoruz. Serbest zamanımız ardından otelimize transfer. Akşam Yemeği ve konaklama otelimizde.

Günün yeme-içe tavsiyesi: Menşui(Kuzu Tandır) veya Tanjia (Testi kebabı) denemelisiniz.

Alışveriş tavsiyesi: Fas’a özgü baharatlar, aktar ürünleri ve hasır çantalar satın alınabilirKonaklama: 4 & 5 Yıldızlı Otellerde Konaklama
8. Gün: MARAKEŞ – İSTANBUL

Otelde alacağımız kahvaltının ardından odaların boşaltılması ve Marakeş havalimanına transfer. Bagaj, bilet ve biniş işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuş. İstanbul Havalimanı’na varışımızla birlikte turumuzun ve servislerimizin sonu.Konaklama: 4 & 5 Yıldızlı Otellerde Konaklama
DAHİL OLANLAR:
• İstanbul (IST) – Casablanca (CMN) - Marakeş (RAK) – İstanbul (IST) parkurlarında Türk Hava Yolları ile ekonomi sınıf uçak bileti
• Havalimanı vergileri
• Alan-otel-alan transferleri
• 4 & 5 * otellerden 7 gece yarım pansiyon konaklama
• Casablanca Şehir Turu
• Rabat Şehir Turu
• Tanja Şehir Turu
• Şafşavan Şehir Turu
• Fes Şehir Turu
• Marakeş Şehir Turu
• Essaouira Şehir Turu
• Majorelle Bahçesi Turu (giriş ücreti hariç)
• TURSAB mesleki sorumluluk sigortası
• Türkçe Rehberlik hizmeti

HARİÇ OLANLAR:
• Turist şehir vergileri
• Seyahat sağlık sigortası
• Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları
• Yurt dışı çıkış harcı bedeli
• Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
• Öğle Yemekleri

EK BİLGİLER

KONAKLAMA VE UÇUŞ NOTLARI

 • Otellerinin Giriş saatleri 15:00 – 17:00 arası / Çıkış saatleri 10:00 – 12:00 arasındadır.
 • Kalkış ve varış saatleri yerel saatlerdir.
 • *işareti olan uçuşlar, hareket tarihinden 1 sonraki takvim gününde varış noktasına ulaşır.
 • İç hat bağlantı detay ve fiyat farklarını sorunuz.
 • Gruplarda fiyatlar geçerli değildir, Özel fiyatlarımızı sorunuz.
 • Fas turumuzda dikkat edilmesi gereken hususlar; erkeklerin şort giymemesi, Bayanları askılı, mini etek, tayt ve short giymemesi, Cami ziyareti için uzun kollu hırka ve başörtüsü bulundurulması gerekmektedir.
 • Ülkede Fas dirhemi (MAD) geçerli olup 1 € yaklaşık 10 dirheme denk gelir. Ülkede Türk lirası geçerli değildir. Change için Euro veya USD bulundurmanızı tavsiye ederiz.
 • Fas Krallığı lokal saat dilimi GMT+1 olup, Türkiye ile arasında ( -2 saat) fark vardır. Bazı dönemlerde bu fark 3 saate çıkabilmektedir.
 • Katılımcı, tur programında belirtilen düzenlenecek olan turlara katılıp, programı aksatmayacağını ve buna istinaden lokal rehber, müze & ören yeri girişleri, şehir vergileri, varsa kulaklık audio sistem gibi oluşan giderlere ilişkin yapılacak ödemeler için tur programında önceden bildirilmiş olan miktarı, seyahat esnasında tur yetkilisine ayrıca ödeyeceğini peşinen kabul eder. Katılımcı bu konuda tam ve eksiksiz olarak bilgilendirilmiştir.
***TK617 IST CMN 12:05 15:05

***TK620 RAK IST 16:25 23:25


Hassan II Camii, Fes Karaouin Medresesi , Mohammed V Mozole + Bahia Sarayı +Majorelle Bahçesi + Lokal Rehberler+ Turist Şehir Vergileri kişi başı 95€
 ***Tur esnasında rehberimize ödenmesi zorunludur***
AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#FL180
LOKASYON:
Fas (İstanbul çıkışlı)
YEMEK:
Sabah, Akşam Yemekleri
ULAŞIM
Uçak    Otobüs   
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın